doğrusunu yapan insandır.

siz sadece ailenizle ve okuldaki arkadaşlarınızla muhatap oluyorsanız bunu anlamamanız doğal , öküz dersiniz muhtemelen ama gidip normal insanlarla , halkla bir araya gelir bir kahvede , bir pazarda , hatta bir kamu kurumunda birine bir şey anlatmaya çalışırsanız bunun neden böyle olduğunu anlarsınız.

adam anlamıyor aga , anlamıyor değil söylediklerini düşünmüyor bile , o anda adamın süzgeç offline yani sağ kulağından giriyor sol kulağından çıkıyor çünkü kendi de bir şeyler söylüyor sürekli , seni konuşturmuyor bile.

ne yapacaksın kendini dinletmek için , bağıracaksın , ses tonunu yükselteceksin ve çok konuşacaksın ki seni bir şey biliyor sansınlar dediklerini uygulasınlar.

türk toplumuyla tanışmadıysanız meslek hayatınızda falan işiniz zor , bir an önce tanışın bana kalırsa.
Kafa silkerler. Size konuşma fırsatı vermezler.

O an, keşke buradan gitse dersiniz içinizden.

(bkz: Lafını isotla kestim).
(bkz: attentionwhore) olarak tanimlanan insandir.
itici insandır. Toplu alanlarda yolculuklarda kafelerde istenmez.
Çekinmeden uyarırım.

Sessiz sakinim nazik konuşurum.
Hayvan gibi birşey. Evet.
Ben böyle insanların yanında delirebilirim. Kafa falan bırakmıyorlar insanda. "Ağız olarak mı yaratıldın be kardeşim?" diye de sorarım.
Can sıkar. Boş konuşan insanlara pek dayanamıyorum sözlük.
ahız ishaline yakalanmış olabilir.
cahildir.
Ağzına kürekle vurulması gereken insandır .
insanların bazıları diyaframdan nefes alır. bu yüzden de sesi yüksek çıkar. onlarla karıştırmayalım lütfen. benim de o...
ya çorum-laçin ya yozgatlı ya da kürt olması muhtemeldir.
boş şeyler söylediği için yüksek sesle ve çokça söyleme ihtiyacı hissediyordur.

(bkz: lavuk)
bütün türkler, italyanlar yüksek sesle konuşurlar., italya´ya git, kafeteryada yan masada konuşan çifti dinle, kavga ediyolar sanırsın, halbuki muhabbetle düğün falan planlıyolardır.

yunan, italyan, hırvat, türk, italyan..bunlar hep çok tamperemanlı ve çok hareketler yaparak konuşurlar.

bu bir kültürdür, bu toplumların geneli böyledir.

bizim alman arkadaşlar, maçları, tek bi kelimesini anlamıyor olmalarına rağmen önemli maçları italyanca seyrederler..."havaya giremiyoruz almanca seyredince" derler hep. almanya´nın brezilya´yı 7-1 yendiği maçın almanca kayıtlarını bulursanız seyredin, alman spiker resmen sanki almanya yeniliyomuş gibi falan konuşuyo, adamlar haklı yani.

türkiye´nin brezilya´yı 7-1 yendiğini düşünsene- üründül resmen izmir marşı falan söylerdi herhalde.

yani heyecanlı konuşmak, o kadar da kötü bişey diil, boşverin siz.

hele boş adam olmakla falan hiçbi ilgisi yok.
iş yeri şefleri.
allah sabir versin.
Kürek nedir ve ne işe yarar¿....
Benim o.
Bazen kalabalık ve çok sesli ortamlarda kendimi kaybediyorum. Neyse ki bunu bana fark ettiren arkadaşlarım var.
Bence güzel bi özellik.
kafasını mengeneye sıkıştırmak suretiyle öldürülmesi gereken insan..
Kafam kaldırmıyor. Çok sevsem de arkadaşlık bile yapamıyorum. Etrafımda normal tonda konuşan insanlara bile zaman zaman "biraz sessiz konuşur musun" derim.
kendisini, 1. dünya savaşından kalma, su soğutmalı makinalı tüfek sanan insandır. not: su bulunamazsa işiyerek soğutulur.
(bkz: attention whore)

Evet literatürdeki yeri budur.
Migren tetikleyicidir. Kendisine yarım saat maruz kalmaya bile tahammül edemediğim, konuştuklarını asla dinleyemediğim insan.
Toplu taşımayı kullanan yabancılar. Sırf araplar da değil, görgüsüzlük millet tanımıyor.