bugün

konuyu hocaya beğendirdikten sonra yazması kolaylaşacak olan tezdir.
*
adı üzerinde tezdir ve oldukça da yüksektir.
insanın tüm hayatını kaplayan, büyük çaplı "ödev". Eğer ki lisans ve yüksek lisans ödevlerinizi son gün hazırlayan, erteleme ustası bir insan iseniz durum vahimdir. Bir yıldır uğraşıyorum, veri toplama süreci ve deşifreler bitince tez de bitti gibi hissetmiştim. Öyle olmuyormuş. Sıkıntıdan yıllardır girmediğim şu sözlüğe girdim. Halimi siz düşünün lol
ölümlü dünyada insanın ömründen en az 1 yıl çalan hede. yemin ederim insan sorguluyor ya sonunda ölcez gerek var mı böyle şeylere diye.
arkadaşlara bilgi vereyim hemen;

* verilen konuyla alakalı kaynaklar bulma ve bu kaynaklardan etkili bilgiler süzme
* öyle tek kaynaktan değil en az 15 kitap 10 makale, köşe yazıları, geçmişte yazılmış master ve doktora tezleri vs vs vs....
* 85 ila 150 sayfa arasında değişen oranlarda "kesin bilgiler içeren" tez yazımı.
* tez savunması *......

ömürden 1 değil 4 yıl çalar. en güzeli tezsiz yüksek lisans okuyun projenizi yazın, gidin myo'da öğretim görevlisi olun illa prof olmak şart değil.

edit: özellikle tez savunması kısmı en zor olanıdır.
Halen üzerinde debelendiğim, orasından tutup öbür yakasından bıraktığım, ömürden ömür çalan, insanı uykusuz, aksi, nalet bir adam haline getiren hayatın anlamını sorgulatan gelecekten umudu kestiren, günde içilen sigara sayısını rekor seviyelere çıkarırken görülen insan sayısını bakkal ve manavla (ev arkadaşları da var tabi) sınırlandıran (gerçi insan görecek yüzü de kalmıyor insanın) bir zamazingodur efendim.
ilk bölümünü bitirdiğim tezdir. Kalan için allah kolaylık versin.
Yüksek lisans eğitimi ve akademisyen olma yolunda önemli bir adımdır. Bilindiği üzere öğrenci danışmanı yeterli vakit ayıramadığı ve öğrenciyi doğru yönlendirmedikleri için bir çok öğrenci bu konuda sıkıntı yaşamakta ve tez çalışmalarını istediği gibi hazırlanmadıkları bilinen gerçek. öğrenci bu zorlu ve bir o kadar da yorucu olan bu tezi vermek için danışmanlık firmalarından yardım alabilir. Örnek danışmanlık firmalarından biri http://tezyazimerkezi.com/
En makbul olani bitmis olandir. Tatava yapmadan yapin gecin derim. Sonra benim gibi tirmalarsiniz.
2 yıldır yaşama sevincimi alan icattır, umarım ocakta uzatmaları oynadığım masterımdan mezun olmuş olacağım.

not: bilim para etmiyor gençler piyasaya atılın daha iyi.
insanın ömrünün rahat bi 2 senesini yok eden iş.
%25 alıntı yaptığınızda bile yazılabilen yükselme şeysi. bunu ya çok kolay ya çok zor yoldan yaparsın. normali yoktur. ya torpil yada kafapilin olacak.
gözümde büyütmüşüm. geçen bir arkadaş rica etti yazım imla vs. bi kontrol et diye bi tane yolladı.

bir de baktım ki bu ne basit bir şey... konusuna göre değişir tabi de... nasipse seneye başvuracağım ama nereye başvursam o kadar çok alan var ki... eğitim f. mezunları bilgilendirirse sevinirim.
verilen emeğe uykusuz geceler şahittir.
Sanıldığı kadar kolay yazılmayan, planlandığı kadar çabuk bitmeyen akademik çıktı. Hayattan soğudum.
güncel Önemli Başlıklar