bugün

yaşanmıştır.

+13 bin tl çekeceğim.
-ne için kullanacaksınız.
+kumar oynayacağım.

sanane lan? ister içine tütün basar sigara niyetine içerim, ister maçlarda konfeti niyetine kullanırım. sanane amk.
barkod okumaz en gıcık olduğum şeydir.
bir nedeni olan zorluklardır efenim. bankalar sizin yatırdığınız paranın sadece %10'unu rezervlerinde tuttuğu için yüklü para çekimlerinde parayı toparlamak zor oluyor, bu nedenle önceden haber vermek gerekiyor böyle bir para çekimi yapacaksanız.
abd versiyonu hayli ilginç hadisedir. bankadan yüklü şeklinde nitelendirilebilecek tutarda para çektiğinizde, hesap sahibi hemen merkezden aranıyor. "bu kadar yüklü tutarı, fidye, zorlama vb durumlarda çekiyorsanız "armut" deyin hemen ekip gönderelim" şeklinde vuku bulur.
bankaların ilgili yasalar gereği mesai bitiminde kasayı en düşük rakamla kapatmak zorunda olduklarından, müşteri tarafından zorluk gibi görünen durum.

Şubeler, arza göre günde birkaç kez grup (genel müdürlük para dağıtım ekibi) talep ederler. Şöyle ki; sabahtan çekeceğiniz miktarı şubenize bildirirseniz öğleden sonra veya bir gün öncesinden bildirirseniz sabah paranızı çekebilirsiniz. Ancak, 1.000.000,00 ve üzeri para çekimi için bazı bankaların prosedürü gereği iki ayrı grup beklemeniz gerekebilir.

Şubeye önceden çekeceğiniz miktarı bildirmedi iseniz, şansınızı para akışının çok olduğu şubelerden deneyin. En kötü ihtimalle, bankanın farklı şubelerinden maksimum çekebileceğiniz miktarı sorarak şube şube gezin.
Önemli bir işiniz vardır ve paraya ihtiyacınız olur bankaya gidersiniz ve banka yok bunu veremem yok şu mevlayı anca verebilirim tarzında konuşur bunlar bankalardan para çekerken yaşanan büyük zorluklardandır.
Ama malik bey bu tutarda para çekebilmeniz için önceden haber vermeniz gerekir, kasadan bilmem ne yapmamız lazım demişti. Ulan sanki her gün tırilyor çekiyorum nereden bileyim ben. Neyse 10 dakika bekleyebilirseniz ben bir kontrol edeyim dedi gitti arka tarafa bir yerlere.

Komikti ama sanki şubedekiler kendi aralarında para toplayıp bana vermişler gibi bir hava oluştu ahah.

Sonuç olarak parayı aldım ancak önceden haber verilmesi gerektiğini öğrenmiş oldum.

Zorluk sayılır mı bence sayılmaz.

Not yeminle 1.50'yim ve çulsuzum, mutlu olabilirsiniz.
sende 190 boyundamısın?

t: bankaların, paranızı kullanma devri bittiği için çıkarttığı zorlıklardır.
(190 boyundayım bankada param var zenginim kızlar mesaj atsın belirli kriterim yok nefes alsın, karı olsun yeter)
Diyen çok adam var yorum
Küçük subelerde olan durum
Aq önceden haber versek nolcak yani başkasına vermeyip bize mi vereceksiniz var işte para biliyoruz.
sizi keko görmüşlerdir.
:ben savcı mehmet hesaplarınız pkk tarafından ele geçirilmiş. şimdi bankaya gidip bütün paranızı çekip bize verin.
diyenlere inanan gerizekalıları korumak için yapıyorlar.
Belli bir tutar üzeri için önceden haber verilir.
Bunu bilmeyen gerçekten çulsuzdur. Yüklenmeyin.

Not: topukluyla 1.90'ım.
ne güzel dertler bunlar dedirtmiştir. biz para çekmeye gidince yan taraftaki veznedarlar da toplanıp suratımıza bakarak kikirdemeye başlıyorlar. kaç kere rica ettim "tamam para az ama yalandan da olsa şu makineye ( para sayma makinesi ) koyuverin ne olur sanki bir yerlerimiz şişiyor" şeklinde "makineyi bu kadarcık para için çalıştıramıyoruz müdür kızıyor" diyerek kahkaha attılar..
Sizin kilonuz mu fazla biraz?
Geçen gün tek seferde 2 milyon 780 bin 555 türk lirası çekmek için bankaya gittim.

Banka müdürü "idealist bey şeref verdiniz buyrun odanıza geçelim, o arada arkadaşlar nakitinizi hazırlar" dedi ve Param 15 dakikada hazırlandı. Sonra Asistanım parayı alıp korumalarıma teslim etti. çıktık gittik. işte bu kadar.

Diyeceğim o ki ; bankanın size duyduğu güven ve onlarla ne kadar çalıştığınız ile alakalı bir durumdur.

Not: boyun posun ne önemi var. Mühim olan insanlık.
o biçim param var

her gün 300- 500 çekiyorum

paralıyım yaane.

güzel kızlar eqlesin.
Hesap sahibinin kimliği ve imzası isteniyor.
Hesabımızda para yok deyip parayı iki taksitte almıştım.Çok büyük Mebla olmadığı halde.Kaldı ki para da bana ait değil kardeşimindi.
Zaten paranın miktarına göre en az 1,2 yahut 3 gün önceden haber vermeniz gerekiyor. Bir de çok büyük paralarda giderayak masraf cart curt kapmaya çalışıyorlar.

Onun dışında şuraya imza buraya imza...
Ah canım, özele gelelim orda devam et bu konulara. Neler çektiğini bilmek istiyorum.

(bkz: yer mi anadolu çocuğu)