bugün

yök ün kafaları karıştıran katsayı açıklamasıdır.

http://haber.mynet.com/de...katsayi-aciklamasi/484002

edit : ya da sadece benim kafam karıştı bilemiyorum. 8 saat ders ve 2 saat lab dan sonra herşey bulanık.

edit2: ntv yardıma yetişti daha açıklayıcı olaraktan

http://www.ntvmsnbc.com/id/25029521/

kısaca yargı iptal etmiş olsa bile. 0.3 ve 0.8 katsayı uygulamasına geri dönülmeyecek ve yeni bir katsayı sistemi uygulanacakmış..bi nevi yargıyı kandırmak.

adamlar bariz bir şekilde düz lise mezunlarının hakkını yiyor. zorla mı seçtirdiler çocuklara meslek liselerini? adamlar mezun olduktan sonra ellerinde mesleki diplomaları olacak! düz lise mezunu olanların elinde ne olacak acaba?

(bkz: yök ün çakallık yapması)
işin iyice bokunu çıkaran açıklamadır.
(bkz: yök artık)
yök ün bariz şekilde yasaları kandırmaya çalıştığı olay.
öss'ye hazırlanan gençlerin sinir katsayısıyla oynayan açıklamadır. ne olacaksa olsun bre, ölmeyen üç beş genç var onları da bırakın güzel güzel çalışsınlar sınava. bir rahat bırakmadınız...
ben yargı margı anlamam demeye gelen açıklamadır. işin özü "demokrasi bizim istediğimiz şartlar altında geçerlidir hukuk da benim işime gelmeyince siklemem. koca tayyiip arkamda onun amerika arkasında sırtımız yere gelmez " diyorlar.

kuklalar karaktersizdir ona karakteri veren onu oynatan olur daima.
ortada şöyle de bir gerçek varken siz ne bekliyordunuz ki.
(bkz: isterse söylemesin)
(bkz: yöktür git)
yökün bir türlü katsayılar ile ilgili mantıklı birşey açıklayamamasıdır.
güzel bir açıklama olacaktır. bundan sonrakilerden bahsediyorum, zira, katsayı kararını danıştay durdursa bile, 0.15 katsayı uygulaması yerine, 0.12 ya da 0.13 lük katsayı getirerek, düz liseli ile meslak liseli arasındaki farkı en aza indirgeyecek ve sorunu çözecektir.

zaten o arada kalan min. farkı da meslek liseli kapatacaktır. panik yapmaya gerek kalmadığı görülüyor, telaş etmesin kimse, yök'ün her daim b planı daha olmadı c planı olacaktır.
Kesinlikle gerekli açıklamadır. Ayrıca düz liselere ve anadolu liselerine haksızlık diyenlere şaşıyorum doğrusu. Yahu liseye girerken insanları sınava sokuyosun. Fen lisesi, anadolu lisesi tutturamayanlar da belli puanlarla meslek liselerini tercih ediyor, geriye kalan kısım ise meslek lisesini. Meslek liselinin elinde meslek var evet doğru ama diğer öğrencilerden daha seyrek ders görüyorlar, dolayısıyla diğerlerinin öss de daha fazla avantajı var ders bakımından. Adam bu dezavantaja rağmen seni geçebiliyorsa, bırakın engellemeyi tam tersi ödüllendirmen gerekir. Ha diyorsan ki düz liselere haksızlık oluyor, kardeşim biraz puan yapsaydın da girseydin meslek lisesine, her şey sınavla belirleniyor sonuçta. Fakat ortadaki adaletsizliğin düzeltilmesi neden herkesi bu kadar gerdi anlamadım doğrusu. Dağdaki çobana desen ki senin iki köpeğin var, bu köpeklerden birisini az besleyeceksin, diğerini daha çok, sonra ikisini yarışa sokacaksın, eğer az beslediğin öne geçerse der misin ki "yok kardeşim onun 10 saniye daha erken bitirmesi gerekiyordu" , çoban güler buna. Hatta aynı zamanda bitirseler az beslediğin köpeği ödüllendirirsin. Benzetmeler yanlış anlaşılmasın sakın. Ya bu eşitsizlik aşinayken, hala saçma sapan yok düz lise muhabbeti yapacağınıza deseniz ki "imam hatipliler üst düzeylere gelmesin, bizi yönetmesin" vallahi diyecek bir şeyim yoktur, çünkü ideolojik görüşünle ilgili birşey o. Diğeri ise tamamen insancıl yollarla kavrayabileceğin birşey kardeşim.