hiç şüphesiz ki yuvarlakçıların ağzını açık bırakmış borudur.

(bkz: anlaşılamayan başlıklar)
Tamam düz amk hatta ispanya 'nın sularından ileri git böyle dünyadan aşağı düşüyorsun.
Anlıyorum.
unutmayın, beni, sizin bana karşı nefret söylemleriniz, hakaretleriniz ve eksileriniz güçlendiriyor. haydi destekleyin beni, destek istiyorum sizden.

bu arada hala eksilemek ve hakaret dışında ortaya argüman koyabilen oldu mu? yok.
Gavur yapıyor ağbi. *
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Bir pilot olarak ifade etmek istedim;

Dünya düz falan değil. Atlayın bir uçağın kokpitine çıkın 30 bin feet irtifaya bakın bakalım düz mü üçgen mi beşgen mi?
google maps mars´in yayinlamis oldugu bir karedir.
hatta google calisanlarinin bu üsttü 31 mart 2017 tarihinde 1 nisan sakasi maksatli kasten maps mars´a yerlestirdigini ve Google Cloud Platform Blog´da da yayinladigini google kendisi aciklamistir.

bir cok komplo teoriciler ve düz dünyacilar tarafindan yutulmustur.
hakaret var sadece, karşı argüman yok diyen adam, feyk fotoyla bilimsellik kasıyor, buldum sanıyor.

hakaret sanki hafif kalıyor sana be abi!
(bkz: sıçtı cafer bez getir)
şimdi şu yukarıda verilen linke tıklayalım:

http://www.express.co.uk/...-Planet-conspiracy-theory

ne zaman "bu 1 nisan şakasıydı" diyor? 28 haziran 2017.

şimdiii:

düz dünyacı forumlarda bu konu ne zaman tartışılmaya başlandı: 15 mayıs 2017.

baktın tutmadı: şaka la şaka. yav he he şaka.

uzay programı hepten şaka zaten. tümden şaka.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
(bkz: başkası adına utanmak)
ilgi manyaklarının döşemeye çalıştığı borudur, boştaki ucu marsta fotoşopla kurulmuş üsse kadar gider....
kendi kendine boru döşeyen tiplerin hezeyanı.

düz dünyacı olduklarını iddia eden adamların yeryüzünün şekline ilişkin görüşü şu:

https://www.google.com.tr...=662#imgrc=e-TFB1uq-esdoM:

adamlar yuvarlak dünyacı diyorlar ama yuvarlak değil yavrum o, küre küre. senin iddia ettiğin model yuvarlak mesela, yukarıda da görüldüğü üzere. iki boyutlu model öne sürmeyecek kadar mürekkep yalamışlığımız var çok şükür.

bu düzcüler de kendi aralarında fikir birliği içinde değil elbette. misal:

https://scroll.in/article...ry-of-flat-earth-theories

dünya küre değil düz diyen adamların da yeryüzünün şekline dair kesin bir tahminleri yok. birkaç uçuş rotası ve tutulma gibi iki üç fenomende garip detay yakalayıp bunu teori haline getirdiklerini iddia ediyorlar ve "küre dünya teorisi" olduğunu sandıkları durumun karşısına koyuyorlar. yavrum sen daha rüzgar, basınç, gök cismi, tektonik hareketler, atmosfer etkisi, su döngüsü gibi fenomenleri açıklayamıyorken ne teorisi? bizzat kilise de biliyordu dünyanın düz olmadığını, zira aquinas bile dünyanın küre şeklinde olduğunu ancak evrenin geosentrik olduğunu-ne yapsın adam tersini söylese din adamlığı kalmayacak- ve güneş ile ay ın dünya çevresinde yörünge çizdiklerini yazmıştı.

biri de demiş ki mesela-troll olmadığı için tenzih ederim- fotoğraflarda dünya neden geoid gibi değil de eliptik çıkıyor? cevabı çok basit, deniz ve okyanus-yani su- ile atmosfer. bir de garip olan durum milleti bilimi tanrı gibi görmekle suçlarken bilimsel argümanlar sunmaya çalışmak. şurada komik argümanlarınızın hepsinin cevabı olduğu halde sürekli gizil cevaplar aradığınız müddetçe orta okulda ektiğiniz dersleri burada da öğrenemezsiniz.

güney kutbu da defalarca kez geçildiği gibi paranız varsa şili nin üssünden antarktika gezisi yapabilirsiniz. kaldı ki daha önce burada izinsiz olarak uçanlar da olmuştu. antarktika antlaşması da zaten askeri ve ticari uçuşları yasaklar, biraz araştırırsanız serüvencilerin onlarca uçuşunun olduğunu görürsünüz, hatta geçtiğimiz yıl da tüm kıtayı gezen bir amca olmuştu.

http://www.abc.net.au/am/content/2003/s1009424.htm

dünya o kadar komplo teorileriyle doldu ki nasa yı yalanlayalım diye devreleri yakmaya başladı millet. yakın zamanda nasa değil spacex de ay da koloni kurmayı planlıyor. gerçi bu tiplere göre o koloni de çorum da filandır. bakın teori üretmeyin demiyorum, becerebilirseniz parçacık fiziği, big bang gibi varsayımlara karşıt teoriler geliştirebilir veya en azından paradigma kaydırabilirsiniz. bununla beraber asla iyi bilmediğiniz konularda insanların bilgisizliğini kullanarak milleti keklemeyin.

terry pratchet de bunlarla discworld isimli güzide eserinde iyi testis geçmişti. toprağı bol olsun.
Diyelimki düz amk ne olacak?
fırat gri borudur. Ulan yazmayayım yazmayayım diyorum, kendime hâkim olamıyorum.

Dünya düz; mağma yok, sismik enerji hikâye, gayzerler koca bir yalan, sıcak yer altı suları zaten kombiyle ısınıyor...

Hı hı çok teşekkürler!...
Bu yuvarlakçılar her deneyden sonra yok efendim nasa, yok uydu fotoğrafı diye diye kafa s2yorlar ama borudan kurtulamıyorlar.
Yazık onlara bir senaryonun peşine takılmış ömrünü thruman show gibi yaşıyor hepsi.