bugün

hiç bir insana sadece bir entrysinden yola çıkıp "görgüsüz" demez,
hiç bir insana ön yargıyla yaklaşmaz,
hiç bir insanı ezmeye çalışmaz,
egoları uğruna kimseyi incitmez,
derdi kendiyledir,
sıkıntılarını etrafına yaşatacak kadar bencil değildir, ha belki hissettirir ama asla yaşatmaz.

hele hele,

bir entry işine gelmedi diye entry sahibini kendi çapında yerden yere vurmaya çalışmaz, böyle bir girişimi bile olmaz.

özellikle;

şu gerizekalı sözlüğü yaşam tarzı haline getirmiş, normal hayatta 2 kelimeyi bir araya getirip kurallı devrik hiç farketmez cümle kuramayan, aşklarını da kavgalarını da sözlükte yaşayan, insanların dikkatini fütursuzca çekmeye çalışan ve bu yönde entry giren ama çekemeyen buna rağmen yazdığı normal, sıradan, basit itiraflarla insanların bam teline dokunan yazarları çatlarcasına kıskanan kendini yazar sanan asalak* yazarlar uzak dursun burdan.

pardon uzak durmasın. * siktirsin gitsin. başka popüler yazarlara bulaşsın.

not: burdan sana ekmek çıkmaz yiğidim.

*popüler yazalara sataşarak ve basitleşerek prim yapmaya çalışan yazar anlamında kullanılmıştır.

not: evet avukatıyım var mı? mezun olduğum sene çeko diplomamın yanına hukuk diploması da verdiler. zoruna gitmedi inşallah.
Bir entrysi ile değerlendirilmemesi gereken yazar. O kadar bilgi içerikli entryden sonra Ulu Hadise'ye dil uzattığı için babaannemin deyişiyle itin götüne soktuğunuz için yatağına yüzüstü uzanıp böğürtülü ağlayacağını düşünüp hunharca sevinin.
mevzuda bu kadar uzatılacak ne vardı bilmiyorum ama acımasız eleştirilerinize karşılık polemiğe girmez, sessizliğini muhafaza eder.
yusufun zuleyhasi sonuçta kadın asil, yapacak bir şey yok.

he saldırılan entrysinin dışında 1000den fazla entrysi var, açın bir okuyun zahmet olmazsa. tekrar gelin nick altına.

o alfabeyi harflerin arasına noktalama işareti koyarak buraya yazsın yine okur, bir anlam çıkartır bir çoğu.

selametle olan olmuş ama olaysız dağılın.

gülümse züleyha, birileri sadece bir entry ile bu kadar kasıldıysa birilerini iki cümle ile bayağı rahatsız etmişsin demektir.
buralarda fırtınalar kopmuş ve benim haberim yok. *
neyse hemen ciddileşiyorum. kendisinin hadiseye benzetildiğini ve bu benzetmeden rahatsız olduğunu paylaşmış. ve bu paylaşımını bazıları dikkat çekmek olarak nitelendirmiş. * ben olsam bende rahatsız olurdum amk. hatta ben ona benzetilmekten utandığım için sözlükte bile paylaşmazdım. * olum hadise peşimden koşsa ölüyorum kaan dese dönüp bakmam. * ama ben bu hatunun peşinde koşsam bu hatun bana bakmaz. varın gerisini siz düşünün. * * sözün özü on hadise kurban olsun yazarı. *
Candir kandir kardestir yusufun degil benim zuleyhamdir. Iyi ki dogdun kardesim hep birlikte nice yillara
Bunun tarifi hiç olmadı. Sen hayatımıza, öyle neşe verdin ki her zaman kahkahalarımızı, mutluluğumuzu kelimelere dökemedik. Dökemeyiz de. Bir insanın sahip olabileceği en güzel şeysin. iyi ki varsın Züleyha. iyi ki doğmuşsun. Seni çoook seviyorum
doğum gününü kutlayan iyi niyetlerini bildirenlere teşekkür eden yazar.
mahçubiyetinden yanakları al aldır.
Yusuf olmakta zor, Züleyha olmakta zor bu zamanda,
Züleyha olsan, Yusuf bulunmaz... ne kuyuda ne pazarda.
Yusuf olsan Züleyha yok...ne sarayda ne zindanda.
Sevdalar yaşanır! ...Yaşanırda yine bu zamanda,
Züleyhanın da Yusufun da sadece dudaklarında...
wladimir barthol'un alamut isimli romanında benzeri bir durum oluşturulmuştur. sabbah'ın fedailerinden birisi ile -sözde- cennetindeki - sözde- hurilerden birinin birbirine aşık olması olayı vardır.
Atarlı bir ergen olduğunu düşündüğüm yazardır. Ayrıca yurdum sıradan kezbanlarindan biridir. Gereksiz yere havalanma özelliği de mevcuttur.
sevgili yapmış yazar. hayırlı uğurlu olsun diyoruz.
aşk insana neler yaptırıyor. aşk bir kadını nasıl da değiştiriyor.
süper bir mahlas. apostroflardan bağımsız; ama bir o kadar da hür, yek, sek, tek... biricik bir gardaşımızdır kendisi. selamlıyoruz hüpürdetmelik cillop memelerimizle.
(bkz: #18764453) ironi mi espri mi nedir anlayan beri gelsin yazari.
sultanım. çok özledim. nerelerde acaba neler yapıyor. pek haberleşemiyoruz da.
ozlemeyi is edinmis, ozlemekten yorulmus yazar kendim. butun ozlediklerim benden ayri yasiyor diye de dertlenir ayrica.
bir züleyha vardı bildiğim.. yusufun değin fatihin olmasını istediğim...

edit: bu kişi yazarmış, benim bahsettiğim züleyha başka biri, yanlış anlaşılmasın.
(#15751453) noktayi koymuş yazar. akil adam vesselam. *
sekizinci nesil yazar.
inşallah züleyha' dır.
ne güzel yazıyor. bir entryde gözümde canlandırdığı görüntüsü çok güzel. saçı kulağının arkasında, güzelce de giyinmiş... bilmiyorum, bana sanatçı görüntüsünün bir parçasıymış gibi geliyor o saç. ya da ben saçlarımı öyle yapmayı seviyor olduğumdan olabilir.
çok güzel bir yazar.
dahası da çok güzel bir insan. gerçek bir okuyucu aynı zamanda.
kıymeti bilinmesi gerek 8. nesil.
selam ederim gözüm.
#20484318 katıldığım fikrin sahibi yazar. haklısın.
muhlama tavanın dibine yanar ya hani, ya da kuymak kuzinenin üstünde tam pişer böyle orta yeri fokurdar. mısır ekmeğini yoğurda ofalarsın da taşırırsın hani tastan, üstten üstten alırsın yoğurda bulanmış ekmekleri. heh işte tam o kıvamda ve tatda muhabbeti olan yazar.
hunharca cezalandırılmasi gereken yazar. dugunumde yanımda olmasını özel olarak istediğim insanların başında yer alıyordu bu güzeller güzeli. ama kısmet değilmiş. gerçi düğünümun olduğu gün yaptığı yer bildirimi gözümden kaçmadı * . ben oh züleyham keyifte rahatta mutlu derken, aslında öyle değilmis ve benim haberim yokmuş. sen benim her şeyime gel. beni dinle bana destek ol. sonra ben evlendim geç saatlerde aranmaz deyip arama. haksızlık yapıyorsun tamamen. sana bunları yüzüne söylerdim ama cezalandırdim işte kendi çapımda. hem evlendiğim adam akşam akşam ne telefon konuşması böyle derse cevabım da hazır : züleyhamla da mı konuşmuyağ.
arada güzel entrylerine denk geliyorum. ve açık ara sözlüğün en güzel nicki kendisine ait.