bugün

ahmet kaya'nın yan çarı değil, yarısıdır. bayılarak dinlenilen çoğu ahmet kaya şarkısının sözlerinin sahibidir.
Birazdan kudurur deniz şiiri güzeldir. Evet.
yüreğime en çok dokunan şair, gerçek sanatçı.
9 yıl önce bugün vefat etmiştir. saygı ile anıyoruz.
o mahur beste çalar müjgan'la ben ağlaşırız dizesiyle yeterli vurgunu yapmış şairdir.
arkadaşlar başlığın altını, açılışından bu yana okuyun.
insanlar ne kadar önyargılı amk diyeceksiniz.
Toprağı bol olsun. Çok güzel dizeleri vardı üstadın.. Ama şiir okuması pek kötüydü.
tanıdığım en delikanlı şair. Bir insanı hiç tanımadan sadece bakışlarından, sesinden, kurduğu cümlelerin gücünden hatta sakalına bile kanı ısınır mı arkadaş ya. bu adamın değeri bilinmedi ve keşke yüzlerce şiir daha yazsaydı. ayrıca ahmet Kaya'nın kayinçosudur. şarkılarında sürekli iş birliği yapmıştır.
eğer dinlemesiyseniz hayat nedir anne ve hangi ayrılık siirlerini şiddetle tavsiye ederim.
çok fazla meşhur olamamış, bilinememiş harika bir şair. çok mütevazi bir adamdır. magazinle şunla bunla hiç işi olmadan ölüp gitmiştir. hatta tipine tarzına baksanız bu adam bildiğin bizim fabrikada çalışan osman abi falan dersiniz. çokta karizmatik bir abimizdir. ama en çokta kelimeleri cümleleri insanın içini bir kurşun gibi delecek şekilde kurar.
ahmet kayanın kayınbiraderidir. ve pek çok şarkısının sözleri yusuf hayaloğluna aittir bu bilinmez.

kafama sıkar giderim,
ayrılığın hediyesi,
adı bahtiyar,
yüreğim kanıyor,
dağlarda kar olsaydım,
bir anka kuşu,
biz üç kişiydik hepsi yusuf hayaloğlunun şiirleri ve ahmet kayanın şarkısı ve daha niceleri.

https://www.youtube.com/w...?v=bWiE8x4HPqA&t=189s
şiirleri güzeldir.
ah ulan rıza..
Ah ulan rıza şiiri duygusaldır. Okuyuşu da 100 puan.
Ah ulan rıza!
Adam 2009da ölmüş ben yeni öğrendim.yaşıyor biliyordum bunca zaman.
Çok güzel şiirleri olan şair. Ahmet kayanın şarkılarının yüzde yetmişi Yusuf hayaloglunun sözleridir.buarada Yusuf hayaloglu ahmet kayanın kayın braderidir .
''ah ulan rıza.''
2023'te yusuf hayaloğlu'nun modası geçmedi mi diye düşündürür.
olmasa idi ahmet kaya diye bir isim duymamıştık.

bir söz yazarı.