bugün

A101 den de bulabileceğiniz tavsiye kitabıdır.

Kanmayın böyle şeylere guzummmm. Yurt dışına çıkarsınız eğer ki çalışamazsanız ve kendinizi kabul ettiremezseniz ailenizin gönderdiği para ile sigara masrafınızı dahi karşılayamazsınız.
daha ilk maddedeki erasmus sonrası orada kalabilir misiniz? hayır! yazısından sonrasını okumadım. çünkü bal gibi de kalırsınız. hibesiz 2. dönem erasmus uzatması yapıp part time çalışabilir daha sonrasında da oradaki okula kendinizi kabul ettirip okuyup çalışmaya devam edebilirsiniz. oradan mezun olduktan sonra oturma/çalışma izni almanız çok kolay.
herkesin istediği ama çoğu kişinin gerçekleştirmeye cesaret edemediği eylem. yurtdışına gitme yolları ile ilgili kaynağı aşağıya bırakıyorum.

https://www.abprojeyoneti...ikis-ve-yerlesme-yollari/
1 pasaport sart
2 vizesiz ülkelere zannetmeyin elinizi kolunuzu sallayarakk gireceksiniz
3 ingilizce az bişey olsun.
4 adam olun düzgün durun.
5 o ülke ile ilgili araştırma yapın..
6 dikkat edin.
7..
8..
97..
98..
99..
100..
101. Kurallara uyun.
1- şu sıralar gitmeyin
2- diğer 100 maddeyi doldurun bir zahmet.
eğer ki japonya`ya gidecek olursanız küçük bir çocuğun başını okşamayın.

(bkz: çocuğun başını okşamak, halk tarafından ona kötü davrandığınız anlamına geliyormuş.)

yine japonya da herhangi bir restoranda yemek yiyecek olursanız, yemek bittikten sonra geğirmeniz gerekebilir.

(bkz: bu da yemeği beğendiğinizin göstergesidir)
Güney londra'da kuru soğuk var. Sıkı giyin.
Harcama yapılırken Türk Lirasına çevrilmemesi gerekir.
eğer yaşamaya gidiyorlarsa ilk etapta her türlü işe hazırlıklı olsunlar. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=kwDmGxakQ-Y)
Amerika'ya uzun süreliğine geliyorsan ev tutmadan, banka hesabı açtırmaya, ehliyet almaktan seyahat etmeye kadar bütün bildiklerini unut, yeniden öğrenmeye hazır ol.
- nereye giderseniz gidin mal gibi bütün paranızı cebinizde taşımayın.. hırsızlık bir sanat resmen. siz aval aval etrafa bakarken adamlar donunuzu çalıyor.. bunun için cebinize az bir para koyun.. kalanını ise şu askerde milletin boynuna astığı keselerden alıp onun içinde saklayın..

- pasaportunuzun fotokopisini oteldeki valizlerinizden birinde saklayın.. demedi demeyin.. hırsızlık esnasında pasaportunuz giderse, fotokopisi çok işinize yarayabilir..
suriye falanda boşver.
Dönmeyin.
101 tavsiye adlı başlıkta atılan 102. entry'ye ne olacağını merak eden bi ben miyim..?
böbrekleri sigortalatın mutlaka.
Geri dönmemeleridir.
(bkz: a 101) *
part 13 ise konuyu başlıkla alakası olmayan öznelliklere taşımış.
Haddim değil, yazarın takdiridir ama bu bölüm, bütünün etkisini azaltma (hatta yok etme) riski taşıyor.
başka bir başlıkla ve ayrı yazılaydı uygun olurdu sanki.
YAZARIN PART 11'DE ULAŞTığı FELSEFi BOYUT TAKDiRE ŞAYAN. BU BOYUTTA BiRAZ DAHA DERiNLEŞiLMESi, metni gezi önerilerinin ötesine taşıyacak sanki.
dil şart. gidip kıza are you saxo diye soru sormayın küreği yersiniz (bkz: swh)
yurt dışında a 101 şeklinde okudum.
(bkz: fakirlik belirtileri)
tavsiye falan dinlemeyin. binin ucaga gidin amk. hayati biraz akisina birakin. kardesim bu ne? bu kadar uzun nasil yazabildin bunca seyi ya. dunya yildir yurtdisindayim, yazdiklarinin birini yaptiysam, biliyosam adam degilim. lan birak akisina hayati.
suan ihtiyacım olan yegane tavsiyeler bir hafta sonra ingiltereye gidiyorum tek basıma ve itiraf ediyim tırsıyorum biraz aile yanında kalacağımdan.başlığa açana yazana tesekkurlerimi sunuyorum efendim.
Insani yurt disina goturecek tavsiyelerdir.
okuduğunuzda yurt dışında gidemeyecek kadar yaşlı olmanıza sebep olacak zaman ilerlemesine neden olan uzun tavsiyelerdir.