bugün

--spoiler--
tanım yapıyorum açılın
--spoiler--

bir insanın ne kadar beceriksiz olduğunu tanımlamak için kullanılan söz öbeği....

--spoiler--
tanım yaptım kapanın
--spoiler--

(bkz: ukte doldurmanın verdiği müthiş haz)
"elinden kabuklu yumurta yenmez" deyiminin direkt olarak ithaf edildiği insanın ta kendisidir.
çok aç kalacak olan insandır.
el bebek gül bebek büyümüş insandır. ama sanır ki, kendisine yumurta kırmayı öğretememiş hayat ,diğer konularda ona oldukça kibar davranacaktır.
haklıdır. yumurtanın o iç zarının arasına parmağını sokarken, sıkıyorsa siz kabukları içine düşürmeyin. allah allah...
bir an önce annesinin yanına gitmeli ve mutfak tahsili yapması lazımdır.*
vaktiyle üniversitede tanık olduğum gerçek olay. sucuklu yumurta yapmasını istediğimiz arkadaşın önce yumurtayı kırdığını ardından sucukları üstüne attığını görünce içimden neden şimdiye dek ölmedin, keşke ölsen dediğim insan tipidir.

(bkz: tip)
beceriksizliğini modernlik sanıp, bunu her ortamda ben kezban değilim diye dile getiriyorsa ağzı burnu kırılası insandır. yumurta kıramayıp bu beceriksizliğini erkek adam yemek mi yaparmış olum bulurum bir hatun yapar işte, olarak dile getiriyorsa kızılcık sopasıyla dalınması gereken şahıstır.
çok nazik ve düşünceli bir insandır.

ben de canım ben de. ben de karıncayı bile incitemem.
beceriksiz insandir. hayatta hic bir zaman kendi basina yemek yapmak zorunda kalmamissa demek ki.
lise ve üniversite yıllarında yurtta kalan erkek olabilir. ayda yılda bir geldiği evinde de annesi mutfağa sokmamışsa öğrenememiş olması doğaldır. on parmağında on marifet bir bayanla evlenmesi tavsiye edilir.
gerizekalıdır. açık ve net.
maldır.
tek kelimeyle beceriksizdir.
(bkz: #15842765)
Kesinlikle ve acilen ögrenmesi gerekir. ayrıca yemek yapabilen erkeklerin çekici oldugunu da unutmamalıdır.
hatrı vardır yumurtanın, üzülmesini istemiyordur.
bunu diyen insana henüz rastlamadım. lakin günün birinde rastlarsam ağzının ortasına yumurtayı geçirip üstüne pul biberle süs yapacağım ki akan kanlar acılı olsun. mecazi anlamlara gereğinden fazla yüklenerek mevcut durumunu daha doğrusu beceriksiz bir moron olduğunu belirtmene eyvallah da, buna yumurtayı alet etme istersen. baklava açmayı bile bilmem de, ne bileyim yaprak sarmasını bile yapamam de. yumurta lan, sert bir zemine vurunca kendi kırılıyor zaten. ekstra beyin ve beden gücüne ihtiyaç yok gerçekten bak. ben yine de sana eylemi açıklayayım.

malzemeler;
-bir adet yumurta. (iki ya da üç de olur bir dediysem hep bir yumurta kırma. sayısı sana kalmış tamam mı?)
-bir adet kase. (bak bu gerçekten bir adet. kazı bunları kafanın herhangi bir lobuna. iki lob arasına sıkıştırsan da olur)
-bir adet tava. (boyutunun hiç önemi yok)
-bir miktar yağ. (5 kiloluk teneke yağını tavaya sığdırmaya çalışmazsın değil mi?)
-bir miktar tuz. (iki parmağının arasına sığacak ölçüde koysan yeterli)

yapılışı:
yumurtayı sert bir zemine hayvanlık yapmadan hafifçe vur. hayvanlık sınırlarını muhafaza edemiyorsan, bir kaşık yardımıyla yumurtayı nazikçe dövebilirsin de. baş parmaklarını yumurtanın çatlayan kısmına geçir ve yumurtayı aç. bunu yaparken kase, baş parmaklarının hizasında olsun. tezgaha kırma yumurtayı. kasedeki yumurtaya tuzu ekle ve karıştır. tavaya yağı koy ve biraz ısıt. yakma sakın. birazdan kastım bir iki dakikadır. hazırladığın yumurtayı tavaya boşalt ve birkaç dakika sonra isteğine bağlı olarak katılaştığında ocağı söndür.

bu kadar. çok zor değil gerçekten bak. dilersen kaseyi kullanmadan yumurtayı direkt tavaya kırabilirsin. ancak bu pişirme şekli beynini daha çok yoracağından ben kase kullanmanı tavsiye ederim. siktir git şimdi.
"ben prens/prenses gibi yetiştirildim." demek isteyenlerin mottosu. bir marifetmiş gibi bunu söyleyen insanların iq'su 50'nin üzerine çıkamamıştır.
benim bu, hiç anlamıyorum şu kadın işlerinden malzeme dolu eve bıraksanız açlıktan ölürüm yani o derece abartısız.

evde yemek yokken hep siparişle geçen bir hayata mahkum eder.
çok güzel yemek yaparım. sanılanın aksine bir erkek olarak yemek yapmak gerçekten karizmayı arttıran bir hadise. sinirli olduğum zaman da psikolojimi inanılmaz hızlı biçimde düzeltiyor. her erkeğe önyargısından kurtulup yemek yapmayı öğrenmesini tavsiye ederim.

t: yumurta bile kıramayan insan neler kaçırdığının farkında değildir.
görsel

Söyleyince insanlar inanmıyor ya o kadar olmaz abartı falan diyorlar.

Al hazır pizzayı bile yaktım, elektrikli ızgaranın üstüne koydum geldim aZ bakayım derken mortingen strasse.

Hazır pizzayı bile ısıtamayan yumurta kırabilir mi.

Yok abi kadın işleri bu yemek olayları, dışardan söyleyeceğim yine.
yeteneksiz insan.

herkesin yeteneği farklıdır.
yumurta kıramam ama sarma sarabilirim bende de daha enteresan.
unakıtan bir dönem kuş gribi ayağına hazır kırılmışından satıyordu. kaldıysa ondan alması tavsiye edilen insandır.