evet dostlar. üçüncü dünya ülkelerinin bile götü ile güldüğü bu ilkel uygulamanın başlangıcından itibaren 1 sene olmuş...

(bkz: 5 mayis 2008 youtube a erisimin engellenmesi)

sözlüğümüzde kimi uygulamaların protestosuna dair, bu protestoların aksaklıklarına dair konularla meşgulüz şu günlerde. bu örnekten de anlayacağımız gibi biz millet olarak -aleni hakkı olsa dahi- bir sıkıntısını eylemsel olarak, söylemsel olarak ifade etme özürlüyüz. şaşırmayalım.
en hayati konularda dahi uğradığımız haksızlıklara, mağduriyetlere boynumuzu büker katlanırız. haksızlığı yapanın/yapanların insaf etmesini bekler dururuz daima.

bir fıkrada tasvir edildiği üzere, halimizi anlayalım;

vaktiyle bir padişah halkının çok duyarsız, çok tepkisiz olduğundan muzdariptir. halkın daha dinamik, aktivist bir yapıya kavuşmasını ister. ne yapabilirim diye düşünür durur...derken aklına bir fikir gelir;

ülkedeki tüm köprülerden geçişi paralı yapar. "buna itiraz ederler, en azından bu kültürü tanırlar" diye ümitlenir...

zaman geçer, ama ses seda yoktur.

herkes tıpış tıpış parasını verip geçer köprüleri. kimse "nedendir-nasıldır-ne alakadır demez"...

padişah bir yol daha dener,

her köprünün başına bir zenci koyar ve köprüyü kullanmak isteyenin zenci ile cinsel münasebet kurmadan* geçemeyeceğini emreder.

-"kesin halk bu sefer galeyana gelir" diye ümitlenerek bir süre tepkilerin gelmesi bekler.

günler geçer kimse ses çıkarmaz, gık dahi demez.

şaşıran padişah olayı yerinde görmek için yakın bir köpriye gider,

köprünün başında uzuuun bir koyruk, zenciye öptüren geçiyor karşıya...

padişah sorar;

-ey halkım bir derdiniz sıkıntınız var mı? talebiniz isteğiniz mevcut mu?

biri el kaldırır;

padişah ümitlenmiştir, aha bir delikanlı sayıp dökecek her şeyi diye düşünür...

-padişahım tek zenci az geliyor, sırada çok bekliyoruz. bir kaç zenci daha verseniz !!!

bu vesile ile sansürün, dayatmanın uygulayıcı ve uygulatıcısı tüm resmi sivil kurumlara sesleniyorum;
bir kaç zenci daha istiyoruz. çok sıra oluyor !
çok afedersiniz ama hakkaten ilk günden beri girdiğimden dolayı pek hissetmediğim hededir. (bkz: ben giriyorum sizde girin)
yaşasın fare dağa küsmüşcülük günü.
(bkz: youtube a korsan girmenin keşfinin birinci yılı)
(bkz: xtunnel) *
tunnel'lerin bu yasağı onaylayan savcılara bir teşekkür plaketi vermesi muhtemeldir. Sayelerinde günde binlerce kez tıklanan siteler kategorisine girmişlerdir. Web reklam gelirleri %400 artmıştır herhalde.
(bkz: sene i devriye)
(bkz: hosts)
(bkz: hükümetin tunnel den tık başına prim alması)
akla başka bir şey gelmiyor.
yanına yenilerini eklemeye çalışan ahmaklarla dolu ülkemin görüp geçirdiği 1 koca sene...

daha ne mi olsun? buyrun:

(bkz: google için kapatma talebi) *
çözümleri de beraberinde getirmiştir: bilgisayarda ktunnel, vtunnel gibi yollarla veya en rahatı youtube jacker ile girilebiliyor youtube'a.
iphone/ipod touch ile de yasağa takılmadan youtube'a girilebiliyor.
ben giriyorum sizde girin diyen ve bizi youtoube yasağını delmemiz için kışkırtan başbakanımıza ragmen saygılı bir vatandaşlar olarak yasağın kalkmasını sabırla bekliyoruz.açıldı açılacak
(bkz: nasreddin hoca türbesi)

yasayı değiştirebilecek olanların yasayı değiştirmek yerine delip bunu da alenen utanıp sıkılmadan ifade etmesiyle, hem aklınca milletiyle dalga geçenin hem de memleketini kimin küçük düşürdüğünü anlamamıza yarayan hadisedir.
Bu gece saygıyla anılacak gündür.
Adres: Adres çubuğu.
ilginç bir gerçeği öğrendim. YOUTUBE ALEXA-TÜRK'TE 6. SIRADA.. Bu da demek oluyor ki internet bilmeyen savcılar hariç herkes istediği gibi internette geziniyor.

(bkz: yok artık ali sami)
tüm yurtta törenlerle kutlanmıştır. kutlamalar sırasında bazı youtube müptelalarının ağladığı gözlenmiştir. duygusal milletiz vesselam.
çözümü var tunelsiz nesiz hem de.
(bkz: #5141000)
Yasakçı zihniyetin 21. yüzyılda aldığı akıl almaz mesafedir ve kesinlikle toplu kına yakma törenleri ile tüm illerde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin'de ve dış temsilciliklerde kutlanmalıdır.
daha uzun yıllar devam edeceğe benziyor. binali yıldırım buyurmuş ki; allah selamet versin !

http://www.aksam.com.tr/2...allah_selamet_versin.html
en kısa zamanda kalkması gerekendir.bazı ayarlarla girerek sansürü maalesef kabul ettiğimiz olaydır.
ergenekon çözülmeden yasagında kalkacagını sanmıyorum, aşagılık bünyelerin konusmaları düşmesin diye yasaklanmıştır, konuşması oraya düşecek, dışarda gezen bir aşagılık bünye kalmayınca yasagında anlamı kalmayacak, ya da gayretli durumdan vazife çıkartan hukuk adamlarının gayretlerinin sebebini ne görecegiz en azından.
Atatürke küfredenlere küfretmememiz için önlem!
yasak delme ülkesinde yasakların halini görmeye yarayan durumdur.
daha nice youtube'suz vimeo'suz yıllara .
(bkz: 30 ekim 2010 youtube yasağının kalkması)
youtube gibi nicelerinin yasaklandığı yıldır.