bugün

hahahaha evet bunuda buraya yazayım. wesley sneijder adlı futbolcunun asıl değeri bu sezon anlaşılacak.
bırak sneijder'in yerini doldurmayı, josue'nin yerini bile dolduramaz.
wesley sneijder i gönder, yerine bunu al. tebrikler amk.
Daha maca cikmadan da yazmistim bu adam on numarada oynayamaz. Oynatilsa bile sneijderden sonra cok kufur yer. Oyunu yonlendirecek kadar hizli dusunme, karar verme yok adamda. Sneijderden sadece daha atletik ve musaitse calimla adam gecer, baska turlu kiyaslanamaz bile. On numara mevkisi rakip takimin sertligi ve baskiyi artirdigi yer, orda nah oynatirlar cabuk dusunemeyen adami. Daha sut cekecek pozisyon bile yaratamadi. Ama ortaya cekilirse faydali olur daha genis alan bulacaktir. Tudor salaginin aklina nasil gelmiyor anlamiyorum, selcugun yerine oynasa takim bi silkinip kendine gelecek amk.
bu adamda aidiyet duygusu yok.adam gittiği hiçbir kulübe bağlanmadı.istatistikleri zaten fiyasko.bunu kim hangi amaçla neye göre aldı ?
iyi itelediler bu adamı da...
Hava alanında amerikalı film yıldızları gibi karşıladınız bide amk eşşekkleri ya bravo size.
Sneijder'i yollamayıp Belhanda'ya verdiğiniz parayla o takımı satın alır yine turlardınız agshahdhagsga.
http://www.youtube.com/watch?v=IYjW-LF5vmE

10.saniyede attığı çalım ile beni benden almıştır. 10 numara yerine 8 numarada oynarsa kazma selçuk'un yerine, o zaman iş yapar.
Top adama yakışıyor. Zaten futbolda top bir adama yakisiyorsa o adamın ölüsü 10 k eder.
Sneijderin sıçtığı bok bile olamaz.
modern futbol 10 numarasi nasil oynar bize izleten isim.

evet wesley ile çok güzel anilar yaşadık, lakin belhanda'nin oynadığı topu gordukten sonra wesley bize ceyrek 10 numara performansı izletiyormus onu gördüm.

evet çok sevmiştik, çok büyük topcuydu, muazzam bir sag ayagi vardi ama artik bizim ve modern futbolun isteklerini kaldiramiyordu.

bu adam sol bekte top aldi bugun bunu gözlerimle gördüm, evet sneijder kadar sapkadan tavsan çıkarma yetenegi yok ama takir takir oynuyor. gidiyor, geliyor, basiyor, arapasi atiyor, aralara kaciyor.

benim nezdimde bugun sinifi gecti, 10 da yakismis kendisine. sahip cikmak lazim.
Daha çok takla atar bu sene. Takla ata ata sikicek demek ki babaları.
bu cocuk icten severse bizi, hagi vol2.

edit: sneijder 3 macla kazandi o sevgiyi cunku marka takintisi olan esmer anadolu esegisiniz iki sari sac gorunce kafaniz karisiyo. 3 o zaman bizim belhanda' nin da 2 maci kaldi. wes varken bu takim 4-6 bitirdi. siz futbolu ve galatasarayi bildiginize emin misiniz? sneijder lincoln kadar yer edindi, daha fazlasi degil. 1 senelik drogba bile daha derin kazindi tarihimize. size sovmen lazim, topcu degil.
Kart gördüğü pozisyona tekrar baktım, Kayserili oyuncu bunu arkadan ittiriyor belhanda geriye dönerken alttan inanılmaz bir tekme atıyor oyuncunun kaval kemiğine ve bunu o an kimse görmüyor. Helal olsun baya kurnazmış.
(bkz: muz orta reis)

adam harbiden müthiş orta açıyor.
bu adam böyle devam etsin 4 sneijder eder. net!
yeni transferlerin içinde belki de şu anda en sönük kalanı, ama bence doğru bir transfer.

bize şu ana kadar Lincoln veya wesley gibi bir futbol izletmedi, yani henüz şapkadan tavşan çıkaran sihirbaz 10 numara görüntüsü vermedi. ama zaten tudor bunu istemiyor, istese sneijder'i tutardı kadroda. adam yillarca italya'da oynamanın vermiş olduğu bilinçle önce oyun disiplini ve pres diyor, belhanda'yı da bunları sneijder'den daha iyi yapabildiği için istemiş belli ki.

geçen sene ön liberosu hava topuna çıkamayan bir takimken bu sene on numarasi hava topu alan bir takım olduk mesela, adam ikili mücadeleye giriyor, hava topuna çıkıyor, kaptırdığı topa şok pres yapıyor, ndiaye fernando ile orta alanda gomis ve garry ile hücumda pres yapıyor, bunlar fiziğe ve mücadeleye dayalı ligimizde fark yaratan özellikler.

ortalari güzel, duran top stilini sevdim, on direk Selçuk'tan iyidir. bir on numaraya yakışan on numaradan beklenecek düzeyde paslar göremedik, belki oyun kilitlendiği zaman yapacaktır bunları. çalım atabiliyor en azından bu güzel, wes gibi sadece pasla oynayabilen bir oyuncu değil.

eksileri ise biraz agresif gibi, surpriz kirmizi kartlari olabilir. Şov yapmayı seviyor, bizim lincoln kadar şovmen olacak yeteneği yok ama maç rahatladığında veya taraftar ateşlendiğinde oyun disiplininden kopup şova kaçabiliyor, takima zarar vermediği müddetçe bu çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

seyirci ile bağdaşırsa, taraftar da stadi fullerse çok şeyler yapabilir, en azından yıllardır izlemedigimiz modern 10 numara stili bir oyuncumuz var. zaten hem dinamik hem ultra teknik olsa 27 yasinda galatasaray'a gelmezdi, montpeiller'i sampiyon yaptiktan sonra real barca en kotu manu ayarinda bi takıma giderdi, demek ki eksik yanları var ama bizim lige fazla gelebilecek bir oyuncu.

sevdim ben kendisini, takımı için kendini paralayan topcuya can kurban.
şikecidir. inanmayan youtube yazsın da bilerek atmadığı penaltıyı görsün.
Oyun kurucu ozellikleri klasik on numaralara gore geride ama benim anladigim tudor 10 pozisyonuna koydugu adamdan direkt oyunun hakimi olmasini beklemiyor. Hatta ben belhanda'yi sneijderle beraber 8 numara oynatir diye dusunmustum ama tudor'un ortasahadaki onceligi yaraticiliktan cok dinamizm ve delicilik.

Anladigim kariyla tudor, oyun kurma isinin yarisini belhanda uzerinden ortasahaya, yarisini da feguli uzerinden kanatlara dagitacak. Feguli de en az belhanda kadar hatta belki belhanda'dan daha cok 10numara meziyetlerine sahip ve de delici. Mariano da acayip bindirmeler yapan bi bek, arkali onlu oynarlarsa sag tarafi supururler. Belhanda da daha cok alan ve imkan bulabilir bu sayede ki hic oyle yabana atilacak bir oyuncu degil, topla kat edebiliyor, adam eksiltebiliyor, final pasi da fena degil. Gomis de acayip servisler yapiyor iki haftadir. Feci delici ve akici bir hat olusacak hucumda. Belhanda da o hatta kilit bi arkadas.

Oyundan kopmaz, yirtici kalabilirse cok canlar yakacaktir.
https://www.youtube.com/watch?v=puX5R_Ub5H0
potansiyeli çok fazla bu adamın. takımı çok daha iyi yerlere getirebilir. ilerleyen haftalarda kendini daha fazla gösterebilir umarım.
müthiş pas attı.

golün yüzde yetmişi bu adamın bence.

tanım: teknik futbolcu.
Ya takim genel olarak kotuydu de belhanda inanilmaz kotuydu. Goldeki asist oncesi sahane pasi haricinde tum toplari harcadi. Aslinda dort bes pozisyonda gayet iyi yerde iyi paslar da aldi ama takimi ileri goturemedi, o toplari berbat kullandi.

Aslinda o kadar da beceriksiz degil ama beceriksizlik yaptikca baski altinda kalip iyice sicti. Fegulinin takima dahil olup organizasyon yukunu cekmesi sart, tudor haftaya tolga'yi kulubeye almazsa onun gibi teknik direktorun ben ta..
Galatasaray'ın yaptığı tek başarısız transfer olacak gibi duruyor. Formda bir Sneijder şu takımda neler yapardı kim bilir.
Balonun teki. Talisca'ın tırnağı etmez