bugün

The Yonder Mountain String Band(YMSB) Nederland, Colorado'dan prograssive bluegrass grubu.

Grubun kuruluşu banjocu Dave Johnston and mandolinci Jeff Austin'in kollejdeki tanışmasıyla başlar. Urbana, Illinois'da tanışınca Jeff Austin'den The Bluegrassholes adlı grublarına katılmasını ister Johnston. Yalnız Austin hiçbir enstrumanı çalmayı bilmiyordur; Dave ona mandolini verir ve «zor değil sadece hızlı ve sesli çal» der.

The Bluegrassholes grubunun dağılmasından sonra, Johnston Colorado'ya mandolin'i geliştirmek için gider; aynı şekilde Austin de Colorado'ya ev almak için gider. Sonra Johnston ve Austin yine bir araya gelir ve Nederland, Colorado'da basçı Ben Kaufmann ve gitarist Adam Aijala ile Verve adındaki yerel bir klüpte tanışırlar. Aralık 1998'de Yonder Mountain String Band adı altında Boulder'da Fox Theatre'da sahne alırlar. Grup kendini bluegrass ve jam tarzında geliştirir.

Jeff Austin - mandolin, vokalist

Jeff Austin sade birkaç yıl önce çalmaya başlamıştı YMSB ile çalmadan önce. Şarkılarda kendine has çıkışlar/çalışlar yapar şarkıdan bağımsız olarak.

Ben Kaufmann - bass, vokalist

Ben Kaufmann'ın sağlam temelli söz yazarlığı yeteneği vardır. Grubun repartuarını 1998'den beri emeği geçer.

Dave Johnston - banjo, vokalsit

Dave Johnston banjosu ile gruba çok güzel bir hava kazandırır. Düşük tonda çalar. Dave, Adam'la birlikte gruba enstrümantal olarak katkıda bulunur. Jeff ve Ben söz yazarlığını üstenirler.

Adam Aijala - gitar, vokalist

Adam Aijala gitarıyla YMSB'nin şarkılarının çerçevesini oluşturur. En bilinen şarkısı, «Left Me in a Hole.»dur.
kaynak: http://www.lastfm.com.tr/...nder+Mountain+String+Band