bugün

her başlagında düşmanlık kusan bir yazarın kendince iyi oldugunu düşünerekten açabilecegi başlık.

(bkz: hassiktir diyorum)
kısa bir süre önce kendisinin sözlüğü terk etmesi için yapılan ankete karşı çıktığım ancak bu başlığını görünce kendisinin de eleştirdiğini zannettiği yobazlığın ta kendisini temsil ettiğini gördüğüm bluevelve'in artık tükendiğini gösteren kampanyadır.
senin sözlüğe verebileceğin birşey kalmamış bluevelve artık gidebilirsin.
yobaz ne demektir?

bu kelimenin üç farklı kullanımı var:

1.halk arasında, incelikten yoksun, kaba saba insan.

2.dini inanışlarına aşırı derecede bağlanıp, körü körüne inanan, kendi gibi yaşamayanları da kafir ilan eden tip.

3.bütün doğruların kendisinin düşündüğü gibi olduğunu sanan, bu düşünceleri de etrafına kabul ettirmeye çalışan, acıklı yanı ise kendini aydınlar sınıfında zanneden tip.

hiç kimse kendini bu tiplerden biri gibi görmüyor değil mi? zaten ben de "ben yobazım" diyene rastlamadım.

ayrıca;
sf. 1. dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse): “bu memleketi de dört buçuk yobaza bırakamayız.” -a. gündüz. 2. mec. bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse). 3. hlk. kaba saba, inceliksiz (kimse).
(bkz: tdk sözlük)

not:atatürkçüyüm ve müslümanım . dindar birisi sayılmam fakat inandığım değerlere körü körüne sadece laf sokmak için hakaret edilmesine de müsade edemem. birileri istiyor diye ne tanrımdan vazgeçerim nede atatürkten.
(bkz: bir trolün hezeyanı)
hiç bir yobaz bir yerde kendi gibi yobaz istemez.
ölü taklidi yaparak atlatılabilecek kampanyadır.
(bkz: kaptan sagda inecek var)
kimle dalga geçip, eğlenecez? kalmalılar, kalsınlar...
Bende bu konuyu dile getirmek istiyordum kısmen fırsat doğdu. Kuran Allah hz. Muhammed (sav) ezan vs. Dini konuların ben burada tartışılması konu edilmesi başlık altında yorumlanmasına karşıyım. Isteyen inanır isteyen inanmaz (bkz: kafirun süresi) onun için gerek yok yani hem günaha girmeye hemde ayıp etmeye. Burası müslüman bir ülke azınlıkta olanlar inanmayanlar ve inananlara mecbur olarak saygı göstermek zorundalar. Onların değerlerini küçümsemek kimsenin haddi değildir. 4e giden çocuk götünü silemezken Kurandan daha mantıklı (haşa) kitap yazacak he adama bsg derler. Bu yazımı okuyacak modlar admin veya her kimse inanmayabilirsiniz yahut sofu olabilirsiniz dini değerlerin burada tartışılmasına izin vermeyin. Benimle aynı fikirde olan vardır belki yada ne diyon lan bu diyende. Idraki meali bu küçük akla gerekmez zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez.. Takdir yazar arkadaşlarımın.
kampanyalar kampanya olalı böyle kampanya görmedi. *
bunun ağabeyi siyasetçiler de bir zamanlar "başın kapalı okumak istiyorsan arabistan a git" demişti. aynı zihniyet, aynı yobazlık. bi sensin aydınlık zaten. aydın, aydın neyin aydınıysa onu da anlamış değilim ayrıca nası aydın olunur kimler aydındır. birinin aydın olması için sol medyanın ona aydın demesi yeterli midir diye bir çok soru da var aslında ama yeri bura değil.

ha bu arada kampanyada "siz kaç kişiydiniz" kuzum? bir ara da onu söyleyiver bana.
(bkz: bir yobaz sözlüğe bedeldir)**
(bkz: herşey zıddı ile güzeldir)
(bkz: genç komünistler rahatsız)
tam bir tahammülsüzlük.
Doğmalarla etrafına ördükleri duvar içinde yaşamak isteyenler. Berlin duvarı aslında beyinlerde.
paradoks nedir sorusunu açıklayan güzel bir başlık.
biri bu concona cümle aralarında nokta koyması gerektiğini öğretsin. ayrıca;
(bkz: allahsız yazarlar sözlüğü terk etsin kampanyası)
(bkz: genç ateistler hazımsız)
(bkz: ulusözlük yobaz team)
sözlükte hiç yazar kalmaması sonucunu doğuracak kampanyadır. yobaz ne demektir? sanıldığı gibi "dini" görüşün yılmaz savunucusu demek değildir. kendi fikrinden ziyade tüm fikirlere algısını kapatmış, körü körüne savunduğu fikrine herhangi bir eleştiri getirildiğinde canavarlaşan, diğer fikirleri de aynı canavarlıkla eleştiren kişidir yobaz olan. savunduğu fikrin ne olduğunun önemi yoktur yobazlıkta. açın okuyun yazılanları. sonra bu kampanyanın sonucunu düşünürsünüz.
desteklediğim kampanyadır, yobazları eğitebilmek söz konusu değildir bu yüzdendir ki yobazdırlar, farklı fikir ve farklı bir çok üyeye sahip sözlük ortamında asalaktır bu yobazlar, parazitler her daim zarar verdiğinden mütevellit yetkililerin ivedilikle ilgilenmesi gereken kampanyadır.
"ülkemizde düşünce özgürlüğü yok!" diye sitemler eden yazarların kendi kendisiyle çelişmesidir.
ortada şöyle bir durum var;
-kemalistlere göre dindarlar yobaz, cahil. bu yüzden dindarlar-veya onların deyimiyle şakirtler- sözlüğü terk etmeli.
-dindarlara göre kemalistlerin aklı sığ. dindarlara göre de kemalistler burayı terk etmeli.
-ateistlere göre inanlar gerizekalı.
-bizlere göre ateistler kuşbeyinli.

bu düşünce ayrılıkları sürer gider. alt edebiliyorsan, karşındakini zekanla, aklınla alt et, onu görmezden gelerek değil. bunun yanı sıra, vatanı bölmekle ilgili propaganda yapanlara göz yummamalı moderasyon, her şey düşünce özgürlüğüne girmemeli.
benimse desteklemediğim kampanyadır. Hani bu sözlükte insanlar düşüncelerini söylemekte özgürdü? Hem sorarım size en çok entry bunların başlıklarının altına girilmiyor mu?
Özellikle ateist olan yobazlar sözlüğü mutlaka terk etmelidir. insan hem ateist hem keko hem ibne olabilir mi amk oluyor işte.
Kemalist yobazlar ve ateist yobazlar siktirsin gitsinler lütfen. Bakın lütfen diyorum sizi adam yerine koyuyorum.