bugün

lys ygs mağdurlarının psikolojilerini biraz olsun, eski haline getirebilecek şeylerdir. bunlar tavsiye, tecrübe, ünlü bilim insanlarının hikayeleri filna olabilir. *
hukuk kazanırsın hakimlik sınavında hile yaparlar..
tıp kazanırsın tus'da hile yaparlar.
mühendislik kazanırsın amca oğlunu dayı kızını işe alırlar.

açın bir tekel bayi kafanız rahat takılın ne yapacaksınız matematik türkçe falan.
lisenin rahatlığının tadını çıkarın. üniversite o tempodan daha zor geldi bana. ben gecemi gündüzüme katıp çalışmıyordum gerçi.

edit: lan gerçi bunu hangi kafayla yazdıysam, bu aksine demotive edici gibi.*
Sinav size girecek o yuzden strese gerek yok beyler baba rahat modunda takilin.
Ösym eninde sonunda moralinizi çökertecek zaten boşuna motive olmayın.
sene sonunda 4 ay boyunca hiç bir şey düşünmeyecek olması.
şeker yemeleri şart bence gercekten türkiye'de zihin acıtıgı düsünülüyor. tebrikler.
(bkz: bu da gelir bu da geçer)
Dersaneye tonla para vermek yeterince motive ediyordur.
bak şimdi, beni iyi dinle!
girdiğin tüm sınavlar iyi geçecek diye bir kaide yok! aklını başına topla! en ufak yenilgide pes etme! hedeflerin uğruna her şeyi yapmayı göze al! alt tarafı şu son sene sıkacaksın dişini! 1 sene amınakoyim. sonrası özgürlük... 1 sene sonra okulu o kadar takmayacaksın, tam manasıyla sosyalliğin dibine vuracaksın! bu zamana kadar yapmadığın şeyleri, arkadaşlarınla yapacaksın. hep beraber toplanıp, şehir dışına çıkıp tatil yapacaksın, yort dışına çıkacaksın. bazen ailenden gizli işler çevireceksin ve bu o kadar çok eğlenceli olacak ki...
kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğreneceksin. karakterin yerine oturacak. belki bir yerde barmen, garson vs. olacaksın bir süre; ama o dönem hayatının eeen güzel dönemi olacak... bunlar aklında olsun. gerçekten mutlu olmak istiyorsan, sadece 1 senecik dişini sıkman gerek... hatta bir seneden daha az bir şey kaldı şurada. hayal alemine dalma aslanım! hadi şimdi test çöz biraz. benim de yarın sınavım var, ona çalışayım biraz...

hee bir de, annelerimiz 9 ay nasıl sabrettiyse bizi karnında taşımaya, siz de onu örnek alın gençler!

not: rakiplerimi motive ettim şu an... malım lan ben. okumayın sakın! hayııır!
soğuk rüzgârdır. öyle bir etkisi vardır ki... deneyin ve görün.
Oğlum üniversite ortamı harika, hergün bir hatunlasın, ailen yok karışan yok, not tutmana gerek yok sözleridir.
heyecan yapmaya gerek yok. nasıl olsa tek kazanamayacak olan sen değilsin. ne kadar kötü puan alsan da her zaman önüne geçtiğin yüzlerce kişi olacak.* senden fazla puan alıp üniversitesine kavuşmuş arkadaşların sana nanik yapabilir.* umursama, sen de en son gülen olursun. sınav için tek bir şansın olduğunu düşünme, birçok hakkın var. elbet bir gün kazanırsın. ve son şansın sınav olmayacak. hayatına türlü olanaklar çıkabilir. en olmadı şans oyunları..
öyle bir şey yok çünkü 94'lülerin yarısı tekrar girecek.
--spoiler--
çok güzel oluyor. valla!
--spoiler--
Zeki olmayan ama cok çalışkan olan bir sevgili en iyi motive edici şeydir net.
(bkz: üniversiteye kapağı at gerisi kolay)
bizim komşunun çocuğu çok çalışkan ama o da ilk sene kazanamamıştı.