bugün

iyice paniğe kapıldıklarının göstergesidir.
matbaacı ya da matematik bilmeyen herhangi birinin yapabileceği açıklama. burada bahsi geçen bir yazılım. matbaacı amca bunu nerden bilsin?.. *
(bkz: anlaşmalı matbaa)
yeter artık iptal edin bitsin dava öğrencileri mahvettiler.
ilginç bir demeçtir. lan matbacıya mı hazırlatmışlar soru,cevap ve/veya şıkları?! bu adam işin basım yanıyla ilgilenir sanıyordum ben.
--spoiler--
-bi suç varsa sorumlusu biziz.
-efendim bunu kendiniz mi yaptınız?
-hayır ösym'nin talimatıyla yaptık.
--spoiler--

(bkz: gerizekalılıkta çığır açmak)

(bkz: örtelim derken sıvamak)
öğrencilerin hala şiddetli eylem yapmamasıyla kapanacak olan demeçtir.
Cumhurbaşkanı başbakan içişleri bakanı ve milli eğitim bakanının "açıklama bizim için tatmin edici, dağılın" demeçlerini ard arda sıralamalarına neden olabilecek olan söylemdir.
biz de şifreyi çözdük;

(bkz: batmaa)
sıçtık bari sıvayalım diye yapılan açıklamadır.
ösym' nin yaptığı dışkı üzerine tüy dikmektir. ulan mal herifler, matbaayı niye işin içine katıyorsunuz ? siz, matbaanın " şifre yok " demesiyle olayı çözeceğinizi düşünecek kadar salak mısınız ?
televizyonda görünce şok oldum. o matbaacı babamın kuzeninin kocası lan! * diyorum bi yerden tanıdık geliyo, neyse.

ösym başkanının söylediğinden farklı bir şey söylememiştir. tatmin de etmedi. hı hı evet haklısın deyip kanal değiştirdim.
matbaacının 1700000 kitapçığa tek tek bakmış olması demektir. yani matbaacının iddiası bu. şifreyok. nerden bildin? hepsine baktım demeli.

insanların şifre dediği algoritmadır. algoritma olmadan randomize edemezsiniz soruları yanıtları. algoritma olmak zorunda, olmadan bir yazılım farklı soru listeleri hazırlayamaz. yazılıma şunu şuraya bunu buraya atasın ki, rastgelelik oluşsun diyeceksin. ama bunu dinciye yaptırırsan laubali olduğu için bir arttır diyerek random yaptığını sanmış. bu işin laubalilik kısmı. yetersizlik kısmı.

bu hali ile suistimal edilmiş mi? bu da işin kopya kısmı. ki şifre olmasa da suistimal ediliyor zaten biliyoruz.
(bkz: şifre badem bıyık)

http://www.muhalifgazete....un-sifre;-badem-biyik.htm