bugün

görsel
Cidden merak ettim soruları aklında tutan varsa yazarsa sevinirim.
Cübbeli gelse bakmadan geri dönerdi herhalde.
Biri beden ve kıyamet temizliği neyle alakalıydı?

Teyemmüm, abdest, gusul ve necaseten yaharet vardı.

Bir de kişi full ibadet yapsa, ama insanlara kötü olsa ne eksiktir gibiydi. Tasdik yaptım. ilk soruyu da gusul.
gencecik beyinleri matematik-fen dururken din çalışmaya zorlayan bağnaz zihniyeti ürünüdür. istediğiniz oldu mu, şimdi herkes sınava bir hafta kala tüm dini terimleri ezberleyip bir hafta sonra yine unutacak. istediğiniz dindar nesli daha nasıl oluşturmanız gerektiğinden bile acizsiniz.
imam Hatiplilere yapılan büyük kıyak niteliğinde sorulardır. imam gelse 1-2 yanlış yapma olasılığı vardı. Her zaman da söylediğim gibi sorular öztürkçe verilmeli, duru olmalıydı vesselam.
cidden sosyalde yapabildiğim bi felsefeyle din vardı, artık felsefe var.
denemelerde tarih felsefe ve din yapıp 15 netle çıkan bir sayısalcıydım ama sınavda sosyalden 9 soru işaretleyebildim . tabi son 15 dakikada bu kadar oluyor denemelerde tarih felsefe ve dini yapıp bitirdiğimde 30-40 dk kalıyordu bu sınavda neden böyle oldu bilmiyorum .
"bunlarda bu kadar zorlandıysanız ahireti düşünün hahahahaha." mesajı verdiğini düşündüğüm sorulardır. Ayrıca biz din derslerini türkçe görüyoruz, arapça değil diye karşı çıktığım sorulardır.
Bir bok bilmeyen imam hatip lisesi gençlerini bir adım öne geçirmek için Zor yapılan sorulardır.

Edit: yalan mı söylüyorum kardeş? imam hatip liseleri her şehrin en berbat puan ortalamasına sahip liseleridir.
Eğitimin anasını siktiniz be.
"bi bok bilmeyen imam hatip liseli gençler" yıllardır ülkeyi yönetiyorlar ve şerefsiz teröristlerle abileri olmasaydı şuan hangi seviyede olacağımızı liseli gençler bile idrak edemezdi.
bir boşla iman gücümü belirlediğm sorulardır.
Feci zor sorulardı. Çok fazla ayrıntı sormuşlardı. Bundan önceki ygslerde ki din soruları böyle zor değildi.
öss sınavında din sorusu mu vardı lan diye düşünmeye sebep olur.
imam hatipli olmama rağmen bazılarını yapamadigim sorulardir. bilmedigim bir terim yoktu fakat buna rağmen yanlış çıktı.garip.
edit: arkadaşlar siz imam hatiplileri bi bok mu sanıyorsunuz amk. buralar meslek lisesi bildigin. daha turkceyi falan yapamayan tiplerle dolu.

zaten 60 puanlarla atanan saplarin bi bok ogretebildikleri de yok,çünkü kendileri de bilmiyor amk. imam hatipleri de burda hangi yuzle savunuyorsunuz bilmiyorum.imam hatipleri sikeyim size bişey olmasın ya.
Değil öğretmenin, imamın dahi çözemeyeceği sorulardır.
tarih, matematik, coğrafya, felsefe çözemeyen imam hatiplilere hükümet eliyle 3-5 puan hediye edilmesidir.

allah bilir din kültürü sorularını da yapamamışlardır ya, neyse...
Bu seneki standart sapmayı belirleyecek olan sorulardır.
Benim niye sadece bir boşum var amk. Korkmaya basladim.. Gece gece vahiy gelmesin.
karsilik gelen felsefe sorularina benim bile cevap verebildigim ama din kulturu sorularini bilemedigim durum,ki ben felsefeyi 3 ile gectim lisede.
gunah bu kadar zor sorular gunah.
genç arkadaşların beyanlarına bakarak bende bir göz attım. hakikaten zor denebilecek sorular.soruları nasa 'nın hazırladığına dair söylentiler dolaşıyor .*
Ben de merak edip baktim.

Dini bilgime dayanarak demiyorum, hepsi zaten okuma anlama sorusu.

Bu sorulara zor diyorsanız siz ne sözlükte yorum okuyun ne başka birşey yapın. Şaka gibi arkadaş.
benim sadece bir yanlışım olan sorulardı.

soruların zor olarak değerlendirmesinin nedeni şıklardaki Arapça kökenli sözcüklerin anlamlarının bilinmemesidir.
Merak ettiğim sorulardır. Zor falan diyorlar.
Her zaman kolay soruluyordu, ilk defa zor olunca şok etkisi yarattı.