bugün

üniversite gençliğinin ne halde olduğunun ispatıdır.

üniversite öğrencileri ki; bir toplumun en temel dinamiğidir ve o modern sirki kampüsten içeri sokmaları dahi acınasıdır. ancak tam tersi, artık üniversite gençliği yozlaşmanın dinamiğidir. ve insanı bu denli aşağılayan bir oluşumun tabanıdır.
kemal sunal taklitleriyle, abuk subuk hareketler yapan yarışmacılarıyla insana 90'ları hatırlatan, kendini deha zannaeden kişilerce sunulan program.

tanım: başarısız yapım.
az önceki bilardocu çocuğa hülya avşar'ın resmen moda yarışmasına gelen bir yarışmacıya bakar gibi evet dediği yarışma.

evet bilardoya karşı bir yeteneği var.ama hülya avşar buna bakarak cevap vermedi.''çocuğa sahneye yakışıyorsun,kıyafetin güzel,eldivenin rengi(pembe)güzel''dedi.ben ondan sonra bunu bile bekledim.''sen salla yeteneği giy bunu fashion tv'ye git.''
yarışmacıların kendilerine "hayır" dendiğinde neden teşekkür ettiklerini anlayamadığım program. güzel şovları oluyor arada illüzyon falan.
bugün( 30 ocak 2010) ki programda şairim diyen yarışmacıya inanmayan acuna yarışmacı sağlam ayar vermiştir, ayrıca havada yürüyen adam şovuyla ve düştüm numarasıyla jimnastikçi çocuk günün adamıydı.
ingilteredeki versiyonunda adamın götünden gergedan cıkardıgı ve yinede sen en iyi yetenek olamazsın diyip elendigi yarısmanın turkiye versiyonudur..
her acitasyon yapanı yarı finale kabul eden en ilginc yetenegin götünün üstünde donme numarası olan yarısmacılardan olusan yarısmadır..
yeteneksizsiniz türkiye demekte son derece haklı olan mal acunun yaptıgı yarısma programı..
Yetenek:Bir kimsenin bir şeyi anlama veya yapabilme niteliği, kabiliyet.
bu tanımı yaptım çünkü acaba ben mi yetenek nedir bilmiyorum diye şüphe ettim acuna da tdk nın sözlüğünü açıp zahmet etmesin diye tanımı yaptım bi zahmet ona göre program yapsın.
Geçen hafta 4 üniversite bitirdim ben diye çıkıp garip tavırlarla anında şiir yazdığını söyleyen bir adamın şair sanılıp 3 evet'le uğurlanmasına sahne olduğumuz program. Şair sıfatı bu kadar kolay verilebilir mi diye sorduruyor ister istemez.
(#7114757) numaralı entry'de bahsettiğim farkındalık olayının bugün iyice tavana vuracağı program.artık iyice

''ya nolur kalayım lütfeaan!''moduna geçen kişiler göreceğiz.ve yarışmanın kalitesi iyice düşecek.
Tanem diye sempatik tavırlı bir de kız vardır ve geçen hafta söylediği cümleyle beni evde krize sokmuştur,
Jonglör bir çocuğun 6 tane topu atma denemesine bakarak 'yok artık lebron james' sözü yerine 'yok artık laborant james' diyerek.
geçenlerde piyano çalabilen küçük bi erkek çocuğu çıktı buraya.

çocuk performansını gösterdi etti her neyse... acun çocuğa sordu baban ne iş yapıyo senin diye.

çocuk "babam yok ki" dedi.

salondan ağız dolusu "aaaaaaaaaa" sesleri yükseldi.

babasının öldüğünü söyleyen bi insanın suratına "aaaaaaaa" diye acıyarak bağırmak hangi mantığa sığıyor ben anlamadım. acun hemen konuyu değiştirdi. hülya avşar önüne baktı falan. ama salon resmen inledi. o çocuğun annesi de orada, o çocuk küçücük bi birey. böyle keskin bir tepkiyi niye gösteriyorsunuz? sanki yılmaz erdoğan çıkmış: "evet bir çok güzel hareketler bunlar'ın daha sonuna geldik arkadaşlar" demiş. nesiniz abi siz?

ha pardon. üniversite gençliğisiniz di mi? evet.
ali taran'ın espri başlığı altında yaptığı şeylere gülen fanları var bunun.

edit: biride bu sözlükte!

edit2: 3 oldular ve giderek artıyorlar sayın seyirciler! *
jürinin bu hafa 1. yarı finale gönderecekleri yarışmacıları seçtikleri, eski performanslardan oluşan vtr'lerin yayınlandığı ve eleme sahnelerinin yüzyüze yapıldığı bölümü ekrana gelmektedir.
annem ile babamın vazgeçemedikleri tv programı la verin şu kumandayı maç var ya.
o değil de, günlerdir dilime şu salak cümleyi katmış programdır bu:

''sevdiğim kız banauauaua abi deyinceee''
gerçek yüzünü bugün göstermiş programdır. ve sanıyorum aslında ne kadar harika bir program olduğunu yeni yeni görüyoruz.

program açılışında acun güzel konuştu "britain talen'tan daha yetenekli bizim yarı finalistlerimiz. buyrun internetten izleyin. biz ön elemelerde herkesin gelmesini istedik, o yüzden öyle sönük gözüküyordu" dedi. haklı da. gerçekten bu akşam şu dakikaya kadar 7-8 tane performans izledik sanırım. ve yemin ediyorum ben türkiyede bu kadar yetenekli insanlar, çocuklar olduğunu bilmiyordum.

hepsi kendi yaptıkları şovda bir numaralar. neye göre elenecekler bilmiyorum, jüri de bilmiyor. çünkü hepsi harikaydı. sihirbaz çocuğa hayran kaldım özellikle. sahne şovu ve yaptığı gösteri son derece iyiydi. son derece kaliteliydi, yabancı bir sihirbaz izliyorum sandım. hele 14 yaşında bir kız vardı, o inanılmazdı. o yaşta zenci gırtlağı nasıl yaptı hala anlayamadım ama tebrik üstüne tebrikler ediyorum.

şu turda bilal, topçu ve şarkı söyleyen iki kız (biraz da 3lü rapçi çocuklar)biraz zayıf kaldı gibi göründü bana. diğerleri mükemmeldi.

gerçekten acun işini biliyor. program son derece kaliteli bir şekilde devam ediyor. koreografiler müthiş, profesyonel birinden yardım aldıkları belli. dediğim gibi, televizyonda izlemeye değer programlardan biri olmuş. son derece eğlenceli ve gerçekten yetenekli insanları barındırıyor.

not: bilal isimli kör vatandaşımız inanılmaz samimiyetsiz. umarım bu tur elenir. çünkü ilk olarak son derece populist bir şekilde "500bini alırsam gözlerimi ameliyat ettiricem." dedi. doğuştan görme özürlü olduğu biliniyordu kendisinin ve eminim ki onun hastalığının herhangi bir tedavisi yok, olsa bile bu tedavi için yarışmayı kazanmasına gerek yok. kendisini yeterince gösterdi, acun, beyaz, ali taran ve hülya avşar pek tabii ameliyatına destek çıkabilirlerdi.

bu sözü söylemesinin aslında ameliyatla alakası yok "beni birinci seçin." demekle alakası var. sürekli "allah söyletiyor bana." "allah çaldırıyor bana." diyerek de çok güzel sms hareketleri yapıyor.
eğlenceli program. ulan barmen bi yarışmacı var, gülmekten sıçtırdı altımıza. vallahi bu komik, geveze arkadaşın çalıştığı barı bilen varsa söylesin sabaha kadar konuşup konuşup içelim.
--spoiler--
çççççççooook teşekkür ederim acun bey
--spoiler--
acun ılıcalı nın yüce türk milletine alenen sövdüğü proğramının adı.
ali altan isimli bartender akadaş acuna çok fena bir ayar vermiştir ki şöyledir:
ali şovunu yaparken yeleğiniçıkarıp sallamıştır bunun uzerine şöyle bir dialog gerçekleşmiştir:
acun :ali şişeleri çevirirken yeleğini çıkarttın. merak ediyorum acaba anı şekilde giyebilirmisin?
ali : acun bey ben bi defa gidiğimi bi daha giymem.
(bkz: ayara gel)
show tv'de yayınlanan bir programdır.bugün itibariyle yarı final seçmelerine gitmiştir.hayırlı olsun.
sena isimli, fazlasıyla güzel jimnastikçi bir kızı bünyesinde barındıran program. o kız için izlenir bu program.
halk oylamasıyla klasik türkiye tablosunu yüzümüze vurmuş olan program. tamam anladık çocuk görme engelli ama muteşem bir yeteneği yok. orda ondan daha yetenekli birçok kişi vardı. kesinlikle haklarının yendiğini düşünüyorum. olmadı acun üzgünüm.
Bilal göregen adlı muhteşem sempatik ve azimli bir insanın finalde yarışmaya hak kazandığı yarışmadır. Ama gel görki beni rahatsız eden kısmı bu bilal arkadaşımızın 12 yarı final yarışmacısından bir artısının ve extra bir yeteneğinin olmamasıdır. Türk insanına dua etmelidir ki sagduyulu bir vatandaş topluluğuna sahibizki hemen bilal gibi arkadaşlarımızı ön plana cıkartıyoruz. Sakın ama sakın kötülediğimi algılamayın biraz düşünsem bende oyumu ondan yana kullanırım fakat bu bir yetenek yarışmasıysa çok kişice yazık oldu be hacım. öyle işte rahatsızlığımı dile getireyim dedim ne bilem. *

edit : eksileyen arkadaş bilal göregenin akrabası heralde. yada gözleri çok kısık fazla birşey göremiyor.
"ne kadar "allah" dersen o kadar fazla oy alırsın" derdim hep, bu yarışmayla kanıtlandı. * *