bugün

Tamam artık bu sefer unutuyorum,her şey yoluna girecek,çok daha mutlu olucam derken büyük bi hayal kırıklıgına ugrama halidir..bi de bu sevgili eski sevgiliyi aratıyorsa..o sana bakıp konuşurken sen o andan uzaklaşıp ,eski sevgilinin sana bakişini,sana sevgi sözcükleri fısıldamasını hatırlarsın..artık dönsen de donemezsın..yenı sevgili ile de yapamayacagını bilirsın..iki arda bi derede umutsuz şarkılarla geçer hayatın...''Aşk oyunu buna derler güzelim seçmelisin birini... Yeni aşk caydırır,çogu zaman aglatır,gelen gideni aratır...''
demek ki her zaman çivi çiviyi sökmezmiş dedirten durumdur. yeni sevgiliye ayıptır yazıktır günahtır her şey için teşekkür edilip oyalamamak lazım gelir.
yeni sevgili ile son demleri yaşamaya sebebiyet verecek anlamsız ama durdurulmayacak durum. ''madem unutmadın karşıdakine neden zarar veriyorsun'' olaylarındandır.

bir de bazılarında, mesela yeni sevgilide olmayan ama eski sevgilide olan bir şeyler vardır. bu da bu olayı tetikleyici unsurlardandır.
her zaman yeni ile eskiyi kıyaslamaktır.eski sevgili ile istemeden ayrılma durumunda çok fazla başa gelendir.
yeni sevgilinin kıymetini bilememektir * *. bilinçli yapılan bir durum olmadığından ''suç'' sayılmaz. siz yinede arkadaşlarınızın * kışkırtmalarına aldanmayın. onlar söyler söyler dururlar nasıl olsa.*
bir tembih sözüdür.sakın ha, durumu vardır.* öte yandan, yeni sevgiliyle birlikteyken, eskisini özlemek çok kötüdür, çok. kimseler benzemez ona. yenisiyle birlikteyken, heyecandan titremezsiniz, mal mal oturursunuz yanında. yenisine, bir parça sevginiz olsa da, aşk değildir bu. eskisinin dişleri, bacakları, bakışları başkadır. * *
"yeni sevgiliyle birlikteyken eski sevgiliyi özleme" işte benim hayat desturum budur.
nereye kadar dır özlemek haketmedigi duyguları daha fazla sizden almasına izin vermemeniz gerekir .o duygular çok degerlidir mutlaka bir yerlerde onu haketmek için bekleyen bir insan vardır .
eskilerden laf açıldığında farkında olmadan eski diye tabir ettiğinizi ne çok özlediğinizi farkedip eski de kilitlenmenize sebeb olabilir. bu durum yeni için ne kadar katlanılabilirse o kadardır işte.
gelen gideni aratır diye bir saçmalık varya.. ama yok aya aslında ; acıya meyilliyseniz, misal ben, geçmişi düşünmekten ve özlemekten yorulmaz bir bünyeyseniz, misal ben, yanındayken kıymet bilmeyip ,ego şişirdiyseniz eski sevgiliyi özler durursunuz efendim.
emir cumlesi.

yeni sevgiliyle birlikteyken eski sevgiliyi ozleme! tas olursun.
(bkz: alisirsin)
(bkz: bu da gecer)
yeni sevgilinin mayasının tutmayacağının göstergesidir.
yeni sevgilinin durumu farketmesiyle, eski sevgili sayısında artışın meydana gelmesidir.
(bkz: eski sevgiliyle birlikteyken yeni sevgiliyi özleme) *
her ne kadar 'emir' içerse de doğru bir öğüttür.

ayrıca;

(bkz: boşan da semerini ye)*
karşı taraf için cinayet sebebidir. ''n'oldu, neredeyim ben, ben kimim, ya sen? sen, sen de kimsin?...'' gibi soruları bir beyin fırtınası şeklinde kendi kendinize sormanız ve silkelenerek saniyeler sonra kaldığınız yerden buruk bir şekilde devam etmeniz. bu hisler gelip geçicidir. Ama uzun zaman sonra geçmemeişse ayrılık sebebi olur. Eski sevgiliye dönmek için kıvranıp durulur. Ancak ondan da elde tutulur bir mutluluk yaşanamaz. ne acı. yazık. keşke hiç ayrılmasaydınız değil mi? uzaktan geldiği gibi ahududu kokulu değilmiş eski sevgili özlemi.