bugün

cevap verirsem banlanacağım soru. * o değil de yeni nesil tembel ya, her yere taksiyle gitmeler
bence yeni nesil kisiligini kaybetmis onu ariyor..akil almaz bir facebook cilginligi ve daha bir ton sacmalik..yorumsuz..
Yeni nesil,hiç bir yere gitmiyor.
kimisi kuzeye, kimisi güneye.
(bkz: araştır bunu sözlük)
yeni nesilin nereye gittiği konusu gerçekten çok ucu açık bir konu. aslında empati de yapmak lazım burada. şimdi biz yeni nesili kendimizle kıyaslıyoruz. biz çocukken ne yapardık? sabah 9 da evden çıkıp antalya sıcağında derimizden dumanlar çıkana kadar dışarıda top, göt kazmaca vb zirilyon tane sikimsonik ama bir o kadar da zevkli oyunlar oynar , yaşımızın gereği gereksiz muabbetler yapardık. tabi bu anlattıklarım % 20 lik kısmı. velakin yeni nesile baktığımız zaman bizim yaptıklarımızı yapmak onların elinde olsa da aslında çok da onların elinde değil. çünkü toplum bu yöne gidiyor. çocukların yaptığı şeyi bizler de yapıyoruz. facebook , twitter gibi ıvır zıvır şeyleri ne kadar yersek de biz de zaman zaman içinde kaybolup gidiyoruz... işte aslında iki ucu boklu değnek derler ya birazcık oraya çıkıyor bu mevzu. şu an bir çocuğum yok. nasıl bir duygu bilmiyorum ama çocukları yetiştirmenin &80 i anne babadan geçer diye düşünüyorum . yanılabilirim de. derler ya, zaman öğretir kocum. *
bugun icin sekizinci nesil olan bizlerden bahsedilmektedir. bazilarimiz evden ise isten eve bazilarimiz ise evden okula okuldan kafeye kafeden eve gitmektedir.
el arabasına binmiş uçuruma doğru gidiyor...
nereye gittiğini bilmemektedir.işte sorunda budur bir kalkış durağı olduğu halde bir varış noktası yoktur.Toplum içinde onlara hayatta yön gösterici şeylerde yoktur.Tv leri açtığınız zaman izdivaç salaklığı altında 'ben karı istirem'diye çıkan yaşlı insanlar izlenirken diğer tarafta saçma olaylarla beyinler uyuşturulurken gençliğin varış yerini seçmesini istemeye hakkınız var mı? siz değil misiniz o saçma programlara prim yaptıran siz değil misiniz siyasi olaylara bulaşma diyen şimdi kimse beklemesin gençlerden birşey öncelikle kendimize bakalım bir beyler. Yıllar önce köy kültürü altında ideal gençler yetişti ancak devamı gelmedi. Çünkü şehirleşmeyi gettolaşmak batılılaşmayı yozlaşmak olarak aldık. Şimdi vay efendim şöyle böyle demeyin bunu siz istediniz gençlerde oldu. ESERLERiNiZE DiKKATLE BAKIN BEYLER ONLAR SiZE AiT OLDUĞUNDAN BÖYLELER.
kendilerinden emin adımlarla "modernleşmeye(!)" doğru gidiyorlar, nereye olacak ya? sigaramı yakıp uzaktan içine düştükleri hallerini izlemek, tarifi çok başka bir burukluk...
tekel bayiilere doğru gidiyor.
iki bacağın arasına doğru dört nala gittikleri kesindir.
http://www.cnnturk.com/tv...k-gundem-ozelde-konusuldu

--spoiler--
Notları yüksek ama iletişim kuramayan, dil öğrenen ama empati yeteneği olmayan, kurstan kursa koşan ama arkadaş edinemeyen, teknoloji ve fast food bağımlısı yeni nesil Gündem Özel’de masaya yatırıldı. Teknoloji, eğitim sistemi ve beslenme kültürü gençlerimizi nasıl etkiliyor?
--spoiler--