bugün

test ve pilot eğitim uçağı yapmışlar adını kürkuş koymuşlar. tee allahım ya!

Adamlar insansız uçakla show yapıyorlar bizimkiler test uçağı yaptık diye seviniyoruz. işte fark!
Eğitim uçagıymıs.
Eğitim uçağınımı düşmanların kaçması için yapmışlar?
Bir adımdır sadece, günümüz teknolojisine entegre edilirse başarıya ulaşacaktır lakin imama hatiplere verilen önemi birazda üniversitelere verilmesi gerekmektedir. Test uçağı yaptık diye sevinmek gerek yanlış yok bir projeyi ortaya somut bi şekilde getirmek kolay bir iş değil paintte uçak çizmiyorsun, bi Ton hesap kitap ve arge süreci var.
Edit; haberin içeriği yanlış hız rekoru diye götten üfürmüş biri . Fakat Pervaneli bi uçak için o hız az bir hız değil.
Sonucta ucuyor, o kadar da gulmeyin.

ilerde (30 yil) tfx projesi kapsaminda cift motorlu jet yapacaklar. Bugunku f 35 ayarinda olacak.

Sabir sabir.
hürkuş ismini bilmeyenlerin adıyla dalga geçtiği rekor kırmış olan uçaktır.
rahmetli vecihi hürkuş'un bu ülkeye yapmak istediklerini ve yaptıklarını 90 yıldır bu ülke hala yapamamıştır. bir başka aynı dönem değeri için (bkz: nuri demirağ)
659 kilometreyle acaip hızlı giden uçaktır. öyle ki amerikalıların saatte 20.921 kilometre giderek dünyayı 2 saatte dolanan X-41 uçağının tam olarak 0,03 katı hızına çıkarak bir bölü 30a katlamıştır.

yalanına sokayımcılara x41 şu adresten girsin: http://www.historyinorbit...est-planes-in-history/19/
yalancı oğlu yalancı yandaş medyanın yalanlarından biridir. 659 km. hız rekoru oluyormuş! lan neredeyse yerdeki hızlı trenler (bizimki değil tabi; fransızların ve japonların trenleri) o hıza varıyor, neyin rekoru?
Bayrak direği var ya ışte o bayrak direği nin ipini dışardan ithal etmiş eski hukumet yandaşlarının bok attığı durum.
herhangi bi hız rekoru falan ortada yoktur. 659 km hız bi rekor değildir. kaldı ki dalış sırasında ölçülen bu hız uçağın gerçek hızı bile değil. öte yandan 2. dünya savaşı uçakları dalış sırasında neredeyse ses bariyerine ulaşıyorlardı. son olarak burada kimse yapılan uçağa bok atma peşinde değil zaten eğitim uçağı olarak tasarlanan bu uçaktan beklenen hız ve performasda budur. ama bunu abartarak yere göğe sığdıramayarak rekorlar kırdı gibi saçma cümleler kurmanın da bir anlamı yok millet olarak şu aşağılık kompleksini üzerimizden atmalıyız artık.