bugün

işi sözlükten medet ummak noktasına getirmeden okunması gereken faydalı eserdir. akla genelde kişinin yalnızlığını paylaştığı** ev ve ilgili şeyler gelir.
- müzik seti, o olmuyorsa mutlaka radyo edin
- maddi sıkıntın yoksa sallanan koltuk al
- diş fırçalarken odalar içinde dolaş, hatta tuvalete gir, yatmadan iki işi bir arada yapmak daha rahat uyumanı sağlayacaktır
- kendini tek başına içki içmeye sakın ama sakın kaptırma!
- beni sevmezsen evin bir köşesini çok sev, ya da seveceğin şekle getir, ama fazla abartma.
- yaşanacak şeylerden geri durma ama bir evin her yerinde de birileriyle birşeyler yaşama; belli bir yer seç, sonra her yerinde bir anım var diye depresyona girersin sıklıkla.
- duvarlar üstüne geldiğinde onlarla konuş, merak etme delirmezsin...

- baharla yazın badana ve boyadan, geri durma,
- merakın varsa thkden maket uçak al ve yap. hem bitince uçurmak için dışarı çıkarsın sevinç kaynağın olur.
erkekseniz, ne yapın edin hemen mikrodalga fırın, tost makinası,keetle ve tirbüşon * edinin. mümkünse dvd koleksiyonuna başlayın.
-mutfağına kimseyi sokma onra hep beklersin biri gelse yemek yapsa diye tembelliğe alıştırır.

-sakın ama sakın ev anahtarlarını kimseye verme sonra evi cenabet ediyorlar komşularda senden bilir ona gore.

-evin içinde ara sıra danset halay çek zılgıt patlat konu komşuya psikopat oldugunu da hisdettirki fazla denetlemesinler kendi haline bıraksınlar seni

-eger mümkünse ve zamanında kıymetli ise televizyon alma eve vaktini bosa harcar.
çarşamba veya perşembe günleri tek başınıza sokağa çıkıp herhangi bir mizah dergisi alıp hafif bir kalabalığın olduğu güzel bir mekana ( bank,cafe,sahil ) oturup kulaklığınızdan müzik dinleyerek kahkahalar eşliğinde derginizi okuyunuz.
uyari: bir kere alisirsaniz, yalnizliktan geri donus cok zordur.
sacayağınız olmazsa düşer bir yerinizi incitirsiniz. bu ayaklar aşağıda görüldüğü gibi olduğunda uzun süre dayanılıyor ve keyif alınıyormuş efendim. ben son yıllarda bunu gördüm.
(bkz: sözlük yazarlığı)
(bkz: kitap okumak)
(bkz: film izlemek)
ayna alınması elzemdir .yareniniz size en yabancı gelecek olup farklı araç ve gereç olmadan göremeyeceğiniz kendinizdir artık.
yalnız yaşamaya başlayacaklara öğütler. eve geldiğinde zile basma o kapıyı açacak olan sensin dostum ayrıca yediğin yemeğin tabaklarını yıka 1 tabak 1 kaşık 1 çatal 1 bıçak zoruna gitmesin.
yalnızlık sizi yönlendirecektir ve bu yönlendirme doğrultusunda yanında getirdiği alışkanlıkları size zamanla öğretecektir. tek kişilik yemek siparişi vermek, tek kişilik alışveriş yapmak, tek kişilik sinema, tiyatro bileti almak gibi.
akşamları çay yanında hafif bir r&b çalarak kafanızı dinleyin. dersten geldikten sonra özellikle. şahane oluyor.
(bkz: yalnizligimacayismarladim)
kimseye güvenme.
o kadar.
bilgisayarınız ve internetiniz olsun. bilgisayar oyunlarına, kitap okumaya ağırlık verin. zamanla evden çıkmamaya başlayacaksınız.
Durum vahimdir. Kolay gelsindir.
bir süre sonra yalnızlığına alışacaksın ve insanlara dahil olmak istemeyeceksin,
hayatın daha çok senin elinde gibi gelecek
sabahlara kadar içsende, ağlasanda , tv izlesende tek bir ses sana müdahale etmeyecek.
istediğin gibi yaşayacaksın.
istediğini yiyeceksin.
ama,
yalnız olmak istemediğinde de yalnız kalacaksın.
ölmek istesen anca cesedini bulurlar , blöf yapma şansın yok.
tv izlerken dönüp haha ne komikti demeyeceksin kimseye.
kontörün bitmemesi, şarjın bitmemesi gerekecek.
çöpleri sen atacaksın.
derdi olan arkadaş ilk sana gelecek.
temizlik senin eline bakacak.
faturaları öderken yüklü ödemeler içini daraltacak.
kimseyi suçlayamayacaksın ve paylaşamayacaksın.
aslında hepimiz bu koca dünyada yalnız değil miyiz, aslında biz kimiz ki, o yüzden s.ktiret yalnızlığı, takılmana bak. bir de doğalgaz borusu ocağa yakın olmasın, ben evi yakıyordum.
az önce çıktığın yere vajina deniyor. şimdi pek ilgini çekmeyecek ama sonra kölesi olacaksın.
--spoiler--
bol bol bira iç.
--spoiler--
Yalnız yaşayabilmek için, av olmayı kabullenmek gerekir.Nitekim yalnızlık, balık ağı gibi çepeçevre kuşatıverir, ne kadar isteseniz de çıkamazsanız. Şayet kabullenip beklerseniz, elbet kurtulursunuz; ya süs olarak ya da meze.
artik hayatiniza kimseyi almayacak hale geldiginizde kendinize bir "dur" deyin.
ailesiyle kalan arkadaşlarınla gece yatıya kalma konusunda tavrını baştan belirle. yoksa evinin garsoniyere dönmesi an meselesidir.
yalnızlığıma dost olsun diye gidip köpek alma, bakamayıp barınağa vereceksin.
lütfen alma!
yararlı bir kurstur.

1. evinizi temizlemeyi "amaaan haftaya temizlerim" diye ertelemeyin. çok fena patlıyor.
2. evli insanları yemeğe davet etmeyin zırt pırt. ya da edin. çok boktan olduğunu göreceksiniz.
3. çöplerinizi biriktirmeyin, kokuyor.
4. komşularla pek sıkı fıkı olmayın, akşam işten geldiğiniz de bir de onları ağırlamakla uğraşmak zor olacaktır.
5. bir tane masayı puzzle masası yapın, gelir gider bir iki parça yerleştirirsiniz, uğraş olur, zaman geçer...
6. akrabalarınızla aranıza biraz mesafe koymazsanız zırt pırt yatılı misafir ağırlamak zorunda kalabilirsiniz.
7. ped, iç çamaşırı gibi özel eşyalarınızı "nasıl olsa yalnız yaşıyorum" diye ortalıkta bırakmayın. her an biri kapınızı çalabilir, rezillik yaşanır.
8. benim gibi 140 metrekare ev tutmayın. gidin daha küçük bir eve yerleşin. temizliği çok zor.
9. işe giderken pencereyi hafif aralık bırakın.
10. buzdolabını öküz gibi doldurmayın. çürüyor hepsi.
11. evde biri varmış gibi hissedip korktuğunuzda şarkı söyleyin yüksek sesle. iyi geliyor. mesela ben evde saklandığına inandığım hayali kişinin bana aşık olduğunu falan hayal ediyorum.
ilk farkettiğiniz şeyin aslında o kadar da fazla yemek yemediğinizdir. her şeyi azar azar alabileceğiniz yerlerden alışveriş yapın. beyaz peyniri kalıp olarak aldığınızda bile kuruyup attığınız olabiliyor. kahvaltılıkları şarküteri bölümü olan süpermarketlerden yaparsanız iyi olur.

canım salata istedi diye bir göbek marul almayın, bir bağ maydonoz falan. hepsi çürüyor. zaten bir yerden sonra yemek alışkanlıklarınız da değişiyor.

evde mutlaka yoğurt bulundurun.

değiştirmek için kullanacağım tek sandalye dandik plastik sandalye diye bir arkadaşım gelene kadar antre lambası patlak kaldı. yalnız yaşamak size tedbiri öğretiyor. öyle atlangoç gibi her şeye atlamayın.

evi temiz tutmak için rutinleriniz olmalı. her pazar temizlik gibi. ben yapamıyorum gerçi. bulaşığı hele ertelemeyin. benim gibi sonra küvette tazzikli sıcak suyla ön yıkama yapmadan yıkayamazsınız sonra. kepazelik resmen.

salonunuza biraz para harcayın. en az iki, üçlü koltuk falan. insanları ağırlamaktan kaçmayın. sonra birileri gelsin diye istersiniz de hem ağırlayamazsınız, hem de gelmezler.

zaman geçirmek için internetten başka belli alışkanlıklarınız olmalı. kitap, playstation, puzzle gibi. yoksa belli sitelerin arasında döner döner bunalır, gerilirsiniz.

yalnız yaşamak insanın sosyal hayatını da çok değiştirir. en ufak bir müdaheleye, aptal bir yoruma bile katlanamaz olursunuz ve bu sizin sosyal çevrenizi bayağı daraltır. bunun için biraz özveri göstermeli veya yalnız yaşamayı hayatınızda sürdürmeye hazır olmalısınız.

uyanma probleminiz varsa daha erken yatmalı ve dikkatli olmalısınız. yoksa alarm çalar çalar siz geç kalırsınız.

evin içinden mütamadiyen ses geliyor. çöp poşetinin içinden bir şey kayar, pet şişe genleşir, pencere çarpar falan. üstünde durulması gereken bir şey yok.

kıramayacağım bir arkadaşım işi gereği istanbula, yanıma taşındı. şu an adamın her yaptığı gözüme çarpıyor. ben yattıktan sonra müzik gelmesi falan gibi. öyle de kıl bir insan yapıyor seni. halbuki ünideki öğrenci evimiz 4 kişilikti. böyle bir karakter değişimine de hazır olun. zamanla ev arkadaşına da alışırım bariz ama başlarda zorlanacağım aşikar.
ogrenciyemekleri.com

hayatını kurtaracak adres orası. teşekküre gerek yok canım benim. sen yemeğini ye bana yeter...