bugün

Kesinlikle Karadeniz .
Karadeniz. Özellikle giresun. Böyle yeşil otlu bir yemekleri var yemek mi çorba mı belli değil aman allah ım ne kadar çirkin bir şey o öyle ya.
Karadeniz. Karadeniz kadar yemekleri kötü olan yöre yok.
Konya.

Çok yağlı ve ağır. 2 sefer gittim midem bozuldu. Karadeniz’de yine balık var pide var köfte var.
Karadeniz yemeklerine laf söylemişsiniz ama dünyada en yaratıcı yemeği karadenizliler yapıyor. O kadar az malzeme ile çeşitli yemekler yapılıyor. Yani adamların elindeki imkan kısıtlı, malzemeler az. Buna rağmen ellerinden geldiğince çeşitli yemekler yapılıyor.

Geçenlerde izlediğim bir yemek programında aynı konuya değindiler. Usta aşçılar diyor ki. Karadenizlilerin elindeki malzemeler başka ülkede olsaydı bu kadar çeşit yemek çıkaramazlardı.
Bir Karadenizli olarak Karadeniz diyorum. Kötü degil ama değişik şeyleri yok. Ne varsa ne buldulursa kavurup yemişler.
Ülkenin hepsi aq sadece Urfa Mardin Antep Hatay maraş geriye kalanlar yemek yedim sanıyor bu 5 il ise dünyada tek atarlar.
aslında her yörenin yemeği güzeldir. buna daha çok, damak tadına hitap etmemesi şeklinde bakmak lazım.
güncel Önemli Başlıklar