bugün

Benimdir.

Evet plaketimi alıyım.
Yemek yapmayı bilmeyen kız yemek yapmayı bilmeyen erkekle aynı konumdadır. Sonuçta yemek yaşamak için gereken temel ihtiyaçlardan biridir. Aslında ilgi alanı meselesidir, çok çeşit bilmese de kendini doyurucak kadar herkes ufak tefek şeyler hazırlayabilir.

Hiç olmadı bu gün internete bakarak derma çatma bir ev bile inşaa edebilirsin. Ancak geçmişten bu güne gelen adet görenek , aile yapısındaki kadının görevleri nedeniyle bu iş sadece kadınım yapması gereken bir şey gibi lanse ediliyor .

Eskiden erkeklerin yemek yapması belki hoş karşılanmadığı hanımcılık yada kadınsı bir davranış görüldüğü için belki de yemek kadınların daha çok ilgi alanına girdiği için bu gün herkesin gözünde bu iş kadın işi.

Ancak gelişen çağda erkeklerde artık sorumluluklarının kadınlarla benzer olduğunun farkında . Kadınlardan çok daha başarılı bir çok erkek şef var. Tabiki yemek yapmaktan pek anlamayan , hiç sevmeyen ,yapsa da bi halta pek benzemeyen erkekte kadında var bu da çok normal bir olgu.
Zannedildiginden cok daha fazladir.
Eğer öğrenmek isterse kendisine bütün maharetimi gösterebilirim. Maksat öğrensin yanı.
Çöpe atın gitsin.
Aç kalacağınızın büyük bir garantisini verebilirim şimdiden.Dönerci abilerle aranızı iyi tutun.
doktor mühendis falan da değilse selam bile vermem aq.
kendisinden utanmalıdır.
Gönül yapmayı bilmemesinden iyidir.
Bununla da evlenen amsalaklar vardır.
soğan, biber, domates, salça dörtlüsünü bi tencereye atsanız yemek oluyor zaten. Bunu yapamayan kızlarımız var.
evde mi kalır parkta mı kalır yurtta mı kalır bilmem ama aç kalır. biz koca herifler bile öğrendik türlü türlü yemekler yapmayı. belki sürekli yapmadığımız içindir bilmiyorum ama yapması aşırı zevkli. sonra gurme gibi oturup yerken kendi kendine not veriyorsun yemekteyiz yarışması hesabı. al sana eylence üstüne.
Çok şükür yıllar boyunca hiçbir yemek öğrenmeden bir amip gibi sadece ders çalışarak varlığımı sürdürdükten sonra kendi evinde aç kalan benimdir.
yemek yapmayı bilmeyen erkekten bir farkı yoktur.
internette her şey var artık iki üç video izlese pratiğini çözer. Nefis yemek tariflerinin YouTube sayfasını öneririm bu konuda kendisine, uygulaması da var tarif edinmek için oldukça harika.
Yapıp önüne koyacağım kızdır.
Ileride cocuklari olacagi varsayimina dayanarak acilen yemek yapmayi ogrenmesi gereken kisidir. Ileri de baba olacaklar icin de gecerli tabii.
herkesten master chef kıvamı beklenmemektedir ama bazıları sadece makarna yapabiliyorum diyor. amk hiç internette mi açmadınız bir tavayı, tencereyi koyun iki üç bişey atın içine bir şeyler deneyin. cins olarak yemek yapma maharetinin tacı sizin elinizde ama ben bir çok kıza taş çıkarırım bu konuda gözünüzü seveyim modernizm e kurban olmayın.
"ben yımırta bile kıramam ihihihi" kızıdır.

haftanın 7 günü pizza yedirir, taş sıçırtır adama.

uzak durunuz.
yemek yapmayı sevmeyen kızdır, yapma zorunluluğu yoktur.
sorun değıldır öğretılır. kadınların yemek yapmak gıbı bır kesın bır zorunluluğu yoktur ayrıca.
yemek yapmayı öğrenmek zorunda olmayan kızdır.

duyar kasmayayım diyorum ama delirecem şu ata erkil laflardan...
yemek yapmayı bilmiyordur.
1998 ve sonrası doğumludur.
Canı istesin ne güzel yapar bilmiyorsa da öğrenir yapma zorunluluğu yok her yemek yapanda hanım evladı olmuyor .