bugün

elleri öpülesi, uyurken sabaha kadar seyredilesi, pamuklara sarılası erkek modelidir.
Size kısır yaptım arkadaşlar, afiyet olsun.
görsel
maşallah beyler de pek marifetliymiş be.
Mantar domates sosis ve biberleri aynı anda tencere/tavaya atılmayacağını bilen erkeklerdir.*
''yemek yapmanın cinsiyetle ne alakası var'' demekten kendimi alamadığım modeldir.
kuzenimin kocasıdır... her gördüğümde bu kadar şanslı olmak için ne yapmak gerektiğini düşünmeme neden olandır. yemekten tutun da temizliğe, çay servisine her şeyi yapan, gocunmayan, aksini erkeklik olarak yorumlamayan bana göre ne hissettiğini bilen insandır.
Yemek yapmak dediğin nedir ki? Taze fasulye, türlü, pilav, bilimum ev yemeği deney amaçlı yapılıp afiyetle yenildi.
yaptığı yemekle birlikte yenilesi erkek modelidir.
hanımlar için bulunmaz hint kumaşıdır. eh şimdi bir düşünsenize adam işten erken geliyor karısına ya da kız arkadaşına yemekler yapıyor. sofrayı kuruyor, mumlar yakıyor, şarabını hazırlıyor. ışıkları söndürüp eşini bekliyor. kadında kapıyı açıyor o da ne kocası yok evde, ışıklar sönük nerde bu? diye düşünmeye başlarken süpriiizzz. o gözlerdeki sevinç görülmeye değer. kız arkadaşımdan ayrılırken en çok yemeklerini özleyeceğim biliyor musun demişti bana. sürtük. kısacası yemek yapmak zevk işidir sanattır şahsıma göre. sıkıla sıkıla değil bir annenin çocuğuna adadığı şefkatle yemek yaparız bizler. * *
normal erkek modelidir. zira dünyadaki aşçıların % 95'i erkektir.
evlenmeyi bile düşündürecek istisna erkektir.

(bkz: yenir ki bu)
Gerçekten bu işten anlayanı, kadından daha iyi yapar. Bir erkek eğer yemek yapıyorsa en iyi yaptıkları şunlardır; çiğ köfte, bir çok makarna çeşidi ve çorba çeşitlerinde cok marfetli olurlar.
evin hanımından daha erken evde oluyorsa ve kendi çıkarları uğruna, aç kalmamak için yemek yapıyorsa hiç bir işe yaramayan erkektir. ha yok mütemadiyen ev işleri ile ilgilenip evin hanımına destek oluyorsa, ne bileyim yemek yapmaz da temizliğe yardım eder, perde takar, bulaşık makinasını boşaltır, hadi sen süpür ben sileyim der, kedinin tuvaletini temizler, pazar sabahları erken uyanıp kahvaltı hazırlar, bakkala markete gider... işte o zaman dünyalara değişilmez, tadından yenmez.
Beyler hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama kızlar yemek yapan erkek derken; fajita yapan, ravioli yapan adamlardan bahsediyor. Kıymalı makarna, sosyete mantısı falan yemekten sayılmaz haberiniz olsun.
(bkz: dizzydewiL)
--spoiler--
4 kişilik öğrenci evinin tüm yemeklerini ben yapıyorum la. Adamlar burda yaptığım sarmayı memleketlerine götürüyor. Analarıyla babalarıyla yiyorlar. Zirve olursa yaparık size de bişeyler.
--spoiler--