bugün

Annelerin çocuklarına yaptıkları fedakarlıkları anlatmak için kullandıkları,buram buram duygu sömürüsü kokan söz.bunu söyleyen anneler aynı zamanda sıkı bir saçımı süpürge ettim bağımlısıdırlar.ayrıca alternatifler için (bkz: anne isyanları)
günümüzde daha değişik versiyonları kullanılmakta. bu sözcük artık rağbet göstermemektedir.
(bkz: anne lafları) (bkz: kızmış anne söylemleri)
(bkz: adam olmayacak çocuk)
Ben hayatımda böyle saçma bir ajitasyon, böyle bir takiye görmedim. Anne-babaların baş kakıncı ettiği şeylerin arkasından patlayan bir cümle bu. Yememiş yedirmiş, giymemiş giydirmiş.. Biz de aminoasitlerden kendimiz türedik zaten. Kusura bakma da bunlar senin görevin. Yaptığın çocuğu besleyip büyütmek senin işin. Neyin tatavasını yapıyorsun allasen. Bırak ya.
güdümlü anne silahıdır , ardından gözyaşı bombası gelebilir.
Ebeveynlerimden hiç duyamamış olduğum cümledir. Bizde ayrı gayrı yok hep beraber yeyip içtik biz. Hiç birimiz de çıplak değildi neyse ki.
sevgini veremedikten ve hissettiremedikten sonra, yedirilenin ve giydirilenin değeri yoktur.
yeşilçam annelerinden duyulan söz.
benim annem giydirmiyor giyiyor.
giysilerimi çalıp duruyor. çılgın ya.
görsel
işte bu nedenle çocuğun anne karnında ve süt emme döneminde besinden mahrum kalıp, geri zekalı olmasıdır.

haklı serzeniş ama önce iğneyi kendinize batırın anneler.
Saçlarımı süpürge ettim.
Yüzyıllardır türkler'e ait bir kültürdür bu söz. Göktürk yazıtlarında bilge kağan der ki: "gece uyumadım gündüz oturmadım, aç kalmış halkı doyurdum, çıplak halkı giydirdim." işte Bundan tam 1300 yıl önce bilge kağan'ın dedikleriyle annenizin evde size dediği yemedim yedirdim, giymedim giydirdim serzenişi aynı kültürün ürünü değil de nedir? Bu milleti seviyorum..
sikmedim siktirdim diye devam eden cümleler bütünü. evet..