bugün

güzel sözlük, bomboş, dutluk çimenlik...
sansürün bokunu çıkarmış olan sözlüktür. moderasyonu ve admin 2i eleştirdiğim için çaylak yapıldığım sözlüktür ayrıca. bu arada beni savunmak isteyen bir yazar arkadaşım da çaylak olmuştur. çaylak olmasına neden olan entryler ve çaylak olma nedensi ise aynen şöyle;

--alıntı--
1. başlık: kelevra
koskoca admin ve moderasyonun eleştiriyi kabullenemeyince haksız şekilde başlıklarını sildiği ve çaylaklığa gönderdiği yuser. dostum allah kurtarsın, ben sigarayla temiz çamaşırını eksik etmeyeceğim.
moderator: mor salkimli karpuz (mesaj)
Sebep: belalı entry
--alıntı--

--alıntı--
başlık: yeditepe sözlük moderasyonu
muhtemelen beni kelevra sanan moderasyon. aynı bilgisayardan girmemiz ve o'nu savunmam düzenlediğim entrymi yayınlamamaları için yeterli bir sebep sanırım.
(Sil) - (Düzenle)
--alıntı--

--alıntı--
3. başlık: msk nin seviyesizliği
msk'nin bir yazara çaylak olduğunu bildirirken kullandığı tavırla alakalı olan seviyesizliktir.

1-olayları yakından takip eden biri olarak söylebilirim ki; polemik karşılıklı olan bir şeydir. söz konusu yazar antiochas nickli admin ile polemiğe girmiş fakat yaptırım tek taraflı uygulanmıştır.

2-radyoya başka nicklerle giren söz konusu yazar bunun yasak olduğunu öğrendiğinde kendi nickini yazıp yayına girmiş fakat o anki dj'in kişisel uygulamasıyla yayının sabote edildiği iddia edilmiştir. yani dj'in istediği şeyleri konuşmadığı için yayından atılmıştır.

3-entry silindikten sonra bir yuser'in hakkını aramasını çemkirmek olarak algılayamazsınız. çünkü "admin'in çırpınışları" başlığında illegal bir şey olmamasına rağmen; ayrıca o sırada antiochas nickli admin başlık altlarında söz konusu yusera saldırıyorken söz konusu yazarın entrylerini silerseniz yazarın hakkını araması çok normaldir.

4-buradaki yazarların hiçbiri yönetimden insanların çocuğu değil. siz bu insanlara böyle bir üslupla mesaj atamazsınız. sizi eleştiren her yazarı uzaklaştıramayacağınız gibi...

5-moderasyon olarak sizi eleştiren yazarları buradan uzaklaştırma felsefesini edinmişsiniz bunu anladık. o zaman şu açıklamayı yapın; "bu sözlük antiochas nickli admin'indir. o at koşturur. biz de bir kaç moderatör olarak o'nun kullarıyız. biz burda eleştirilmek değil, tek tip fikirler görmek istiyoruz."

6-sayın yeditepe sözlük yönetimi üyeleri; üyelerinizden birisi sırf akrabasına yazıldığı için bir entry'i silebiliyor. doğal olarak da bir başka üyeniz entry legal olduğu için entry'i canlandırabiliyor. bu işlerin bana göresi, sana göresi varsa biz de bilelim.

7-umarım bu tanım silinmeden bir çok yuser'a ulaşır. dediğim gibi; illegal bir yanı olmadığı halde muhtemelen bu başlık ve entry silinecektir. ama merak etmeyiniz bir kopyası başka sözlüklerde yayınlanmak üzere bende mevcut olacaktır.

saygılarımla; her şey bu sözlüğün kalitesi için...

edit:özel mesaj deşifre edilemediği için yayınlanamamaktadır.
(Sil) - (Düzenle)
--alıntı--

--alıntı--
huzursuzluk sebebiyle çaylaklığa düşürüldünüz, gerekli tanımları girip yönetici onayı almayı bekleyiniz.
--alıntı--

kısaca; bir adet sözlük benim istediğimi yaparım diyen admin, 3 adet ne işe yaradığı bilinmeyen moderatör ve 1 adet kendisini mod sanan teknik yöneticiden oluşan sözlüktür.
son model spor arabası ve bodrum da yazlık villası olmayanların yazar olarak kabul edilmeyeceği sözlüktür.
zengin bebelerinin sözlüğüdür kendileri. aynı zamanda tiky sözlük adını taşımalıdır kanımca.
--alıntı--
gün itibariyle yönetim içindeki tezgahların su yüzüne çıkarak "yönetimden onaylı fake nick" gibi bir olasılığı öğrenmemizi sağlayan sözlüktür. bir grup yeditepe sözlük yazarının olaylar sonrasında yaptığı açıklamalara bakalım;
--alıntı--

üstteki alıntıda "olasılığı" kısmı önemlidir. kesin kanıtlanmış bir şey yoktur yani. olasılıklar üzerinden elde kanıt olmadan saldırılan sözlüktür. hele bir yazarına bilerek hacklenmesi ile gizli yaptırım uyguladığı gibi bir iddiaya gülüp bile değil, gülmeden... "geçiniz".
bünyesinden atılan, ceza alan vs. yazarların taşıdıkları ve bi türlü soğutamadıkları g.t acılarından dolayı, başka platformlardan bok atmaya çalıştıkları sözlüktür. çok ilginç lan, eğlendim ben şahsen.*
sözlükçülük oynayan sözlüktür. kendi açığını, amatörlüğünü, hatta yeditepe ile bütünleşmiş "şımarıklığını" örtbas edebilmek için direkt admin tarafından; bir yazarın çaylak yapıldığı sözlüktür.
sözlükten atılanların ya da sözlüğü kendi isteği ile bırakanların çamur atmayı pek sevdiği sözlük.

sözlüğü en çok benimseyen kişilerden biriyken bir kaç olay yüzünden soğuyup sözlüğü kendi isteğiyle bırakmış biri olarak yine de tüm taşlamalara rağmen yoluna devam edebildiği için takdir ettiğim bir sözlük.
yeni bir sözlüğe oranla kat kat daha çabuk ilerleyen, sıcak bir ortama sahip sözlük.
girip bakmadan kimsenin yorum yapmaması gerektiğini düşündüğüm bir sözlük ayrıca. önyargısız girin lütfen.

diyeceksiniz ki, madem bu kadar güzeldi, sen niye bıraktın.
benim şahsımı soğutan bir kaç olay oldu. en beğenilen yazarlar listesinde de hala adım vardır, en sevilen entryler listesinde de entrylerim. ama bir kaç yazar tarafından bana garip suçlamalar yöneltilince ister istemez soğudum. ama yine de sözlüğe genel olarak bakıldığında gerçekten güzel bir sözlüktü. başka bir sözlükte yazarlık düşünen arkadaşlara önerebileceğim bir yerdir.
çok mantıklı tartışmaların yaşanabildiği ve herkesin birbirine anlayışlı olduğu, kısa bir süre içinde çok büyük çıkış yapıcak olan sözlük.
benimde yazar olduğum sözlük. oylama sorunu hala devam etmekte. *
yaz döneminde girdiği durgunluktan kurtulmaya başlamış olan taze sözlük.
var oldğundan yeni haberim olduğu içine girip incelediğimde ise daha kendi öğrenci klüpleri hakkında bile entrysi bulunmayan sözlük,gelişirler umarım..
zaman ile daha da büyüyecek olan, şu an iyi işler yapan ve gelişmekte olan sözlüktür.
moderasyon kadrosunun yenilenmesi ile, objektiflik kavramı ağırlığını hissetirmeye başlamıştır. iyi olmuştur. güzel olmuştur.
yazarları iyi çalışan yazan sözlük. ama her sözlükte olduğu gibi içinde çok mal adam da vardır.
samimi bir ortamı* olan sözlüktür. her entrynin aldığı oyu görebilme gibi bir özellik eklenmiştir yakın zamanda, oy verme sorunu biraz olsun giderilmiştir böylece. son zamanlarda lisedeki veletler gibi hareket eden bir kaç yazarın gruplaşması sözlüğün tadını biraz kaçırmaktadır. genel olarak kaliteli ve anlayışlı bir moderasyonu var, gereksiz yere entryleri ispitleyen casusları varsaymazsak.
şu sıralar forum olmaya merak sarmış yetersiz, gereksiz kanka oluşumu. ismi sözlük ama kendisi forum, facebook. adı karpuz ama içi mandalina. keklemsi hem de... yeşil mayhoş mandalina. kapatsınlar gitsinler.

(bkz: çıkın gidin lan bu sütyodan)

not: siz sözlükseniz ben de cem karaca'yım. hatta yaşayan cem karaca'yım. hatta hala yeni besteler yapıyorum. düşünün o kadar uzak bir ihtimal. ayrıca uzak ihtimal filmine gitmek istiyorum.
daha tam randımanlı çalışmayan sözlük. an itiribarıyla acılmayan sözlük.
(bkz: olmasa da olur)

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
yeniden dirilişe geçen ve günlük başlık sayısı yükselen bir sözlük. ilk 6'yı kolay kolay bırakacak gibi değil bu sözlük.
yeni teknik elemanın yaptıklarıyla öne adım atmış ve yapacaklarıyla daha da adımlar atacak olan sözlüktür.
teknik gelişimini henüz tamamlamamış bir sözlük olduğu, bu açıdan bakınca bir gerçektir. ancak bir nebze olsun, oylama sorunu giderilmiş olsa da tam istenilen seviyede olmamasının sebebi bu olabilir.
sanırım şu an okan bayülgen'in programında olan ve beni benden almış bir pankart hazırlamış sözlük. bilindiği üzere " yeditepe ama bursluuuaaa" cümlesine göndermeyle "yeditepe ama sözlük" yazmışlar. tebrik ediyorum kendilerini.
yaptığı teknik gelişmelerle ve yaptığı idari değişikliklerle eksiklerini tamamlayan ve daha da güzelleşen sözlüktür.
aşkama kadar 3, 5 yazarla dönen kolpa sözlük.
alternetif sözlüklere örnektir. yeni açılana hayırlı olsun denir.
sadece 1 hafta kadar yazarı olduğum sözlüktür. son derece sıkıcı biy yerdir. sol frame gün boyu aynı kalır, bir başlığa beş taneden fazla entry girilmez, oylama yapılmaz, dindarlarla ateistler gün boyu kapışır (kapışanlarda 3 4 kişi falan zaten.) son derece yetersiz bir sözlüktür. yazar sayısı çok azdır. buna rağmen yazar alımı yapmazlar. orası da ayrı bir olaydır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar