bugün

yedinci nesil yazar hastalığına yakalanmış bir insanın, bu durumu farkedip hastalık ilerlemeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurduktan sonra kuracağı cümle. allah acil şifalar versin.
(bkz: yedinci nesilden daha beter altıncı nesil yazarı)
(bkz: altıncı nesilim ama adam olamadım)
(bkz: hayvanım ama evcil değilim)
yedinci nesilim bazen bırakın kendi neslimden utanmayı, sözlükten utanıyorum. bence "yedinci nesiller andaval,imla kurallarına dikkat etmiyorlar,hiçbir şeyi iplemiyorlar." vb. genellemeler yapmak çok yanlış. ya bunun bir diğer boyutu, bir üst seviyesi de yani, ekşi sözlüğün uludağ sözlüğü ve yazarlarını çirkin kalıplara sokmasıdır. onlar bize yapıyor biz içimizdekilere yapıyoruz. ne güzelmiş lan.. bununla birlikte, bu konu öyle laçkalaştı ki.. hayır altıncı nesiller de beşincilerden yedi kalayı.. şimdi onlar da bize yapıyorlar. tabi birkısım yazarlar. onlar kendilerini biliyorlar elbet.. yedinci nesilim ama her gelecek olan nesile/yazarlara ayar verme çabasıyla yanıp tutuşmuyorum. sağlıklıyım çok şükür yani.
(bkz: altıncı nesilsin ama)
(bkz: bir tedavi de sana öneriyorum)
(bkz: boş kafaların boş arzuları)
tedavisinin nesil savaşları başlıklarını sürdüren yazarların s.kilmesiyle geçeceğine inandıım bir hastalıktır.
(bkz: ben sana altıncı nesil olamazsın demedim adam olamazsın dedim)

bir sene evvel geldi diye bi tarafı kalkan yazarlar, sizedir sözüm.. sözlükle bir yıl önceden tanışmakla olmuyor. bizden sonra sekizinci nesiller var ve ben onları ezmeyeceğim. adam benden iyi yazıyorsa ne yapayım?

son olarak; altıncı nesil olup böyle başlık sıçacağıma yedinci nesil olur ayar veririm. *
bunu yapan bunu da yapmalı:

üst nesiller beni çok ezdiğinden dolayı alt nesillere kendimce ayar verdiğimi sanıp kendimi adam sanıyorum ama tedavi görüyorum.
(bkz: olur öyle üzülme)
geçmişte yedinci nesil olmak gibi kötü bir durum yaşamış insanın ilerde iş baş vurusunda patronun seni alamayız sen 7. nesilsin demesine karşılık verdiği cevaptır:

patron: - herşeyin iyi güzel de sen 7. nesilmişsin üzgünüz.

7.nesil: - yedinci nesilim ama tedavi görüyorum*

patron: - tedavi medavi işe yaramaz. bu illete bulaştın mı bi daha yakanı bırakmaz.

7.nesil: - ühühü. okuyom ben yea*

not: sırf geyik olsun diye yazıyorum bu entyi 7. nesili aşağılamak gibi bir niyetim yok
(bkz: seni sevmek ibadetim ama bu aralar cenabetim)
tedaviden sonuç alınıp alınmayacağını zamanın göstereceği durum.
(bkz: eski nesillerin şımarma başlık ve entryleri)
prematüre olarak doğan kişide kalan arazlar için tedavi gördüğünü bildiren cümledir.

oysa bir iki ay daha bekleyip sağlıklı bir sekizinci nesil olsa hem olduğu gibi kabul edilecek hem de yedinci nesil kalitesine kendini uydurmak için hastalıklı gezmeyecekti.