bugün

12 Eylül askeri darbesinin hemen ardından, fikirlerinden ötürü tutuklanan Nuri ilker (Serhan Yavaş) isimli yazar, ülkenin o dönemde içinden geçtiği talihsiz ve 'hoyrat' günlerden fazlasıyla nasibini almış, ağır işkenceli sorgularda kalmış ve pek çok kapalı cezaevinde yıllarını geçirmek durumunda kalmıştır. Cezasını tamamlamasına dokuz ay kalaysa, 'iyi halinden' dolayı Gökçeada Yarı Açık Cezaevi'ne sevk edilir. Bu durum, görünüşte onun için olumlu bir gelişme olsa da, Gökçeada onun yaşamının son derece önemli bir yeri olacaktır.

Yapımı : 2008 - Türkiye
Tür : Dram , Politik
Süre: 103 Dak.
Yönetmen : Görkem Turgut
Oyuncular : Pelin Batu , Demir Karahan , Serhan Yavaş , Nilgün Belgün , Turan Özdemir
Senaryo : Görkem Turgut
Yapımcı : Ferit Turgut

https://www.youtube.com/watch?v=MT17TRcEvkM
o yıllarda adını bile duymadığınız illuminatiyi, (tesadüfse bile tuhaf) en ince ayrıntılarıyla işlemiş 2007 yapımı stv dizisi.
yağmurdan sonra ...

o toprak kokusu

bir kelebek ömrü gibi

ve suya kavuşan o ağaçların sevinci

sana olan inancım gibi

sebeptir her sabah yeniden uyanmama.
pelin batu'nun, aşkı memnu'nun behlül karakterinden bile kötü oyunculuk sergilediği film. Sanırım kanald her gece bu filmi yayınlıyor, gece 3te 5te hep aynı...
dizi olan yağmurdan sonra için konuşursak gerek oyuncu kalitesi,gerek senaryosu ile mükemmel bir diziydi.bu diziler çok bulunmuyor.
'her yer çamur rezalet yahu lanet olsun şu belediyeye e siz görürsünüz yine oy istemeye kapıma gelirsiniz.' yağmurdan sonra bunları söylüyorum.
Samanyolunda yayınlanmış ve birmiş olan dizi.
can dündar'ın yeni yüzyıl gazetesinde yazmış olduğu yazılarından derlenmiş olan kitabıdır.can dündar'ın kendine özgü öylüleme üslubuyla yazdığı ve kolay okunabilen bir kitabıdır.can dündar kitapta 90'larda siyasette ve medyada yaşanan yozlaşmayı ironiler yaparak çok güzel bir şekilde ortaya koymuştur.
uzak durulması gereken, türk sinemasının yüzkarası olabilecek nitelikte bir film. özensiz replikler mi dersiniz, berbat oyunculuklar mı dersiniz, neresinden tutsanız elinizde kalır. seyretmeyin derim ben.
(bkz: yağmurdan önce)
bugün türkmax'de seyrettim ve tek çekilebilir yanı vardı.
(bkz: pelin batu)
tam anlamıyla 'başarısız' bir filmdir, gerek senaryo, gerek oyunculuk, gerek müzik... hepsi vasatın altındadır, izlerken içi daralıyor insanın, hayatımda ilk kez bir filmi ileri ala ala izledim.

(bkz: bitse de gitsek)
hüznün bastığı andır.
ağlamaklı gözlerle camdaki yağmur tanelerinin sayıldığı andır.
an itibarı ile türkmax da izlenebilecek film.
fragmanından anladığım kadarıyla, pelin batu ve serhan yavaş'ın oyunculukları ile bizi filmden soğutacağını düşündüğüm çalışmadır. *
26 aralık'ta vizyona girecek filmdir. pelin batu çoşturacak diyorlar.
*
yakında çekimlerine başlanacak olan 12 eylül'ü anlatan filmdir. Başrolleri Pelin Batu ve Serhan Yavaş paylaşmıştır.
(bkz: arınmak ister zaman yağmur etkiler çoğu zaman)
havadaki mikropların kırıldıgı, tozun ve tüm pisliklerin yere indigi andır, etrafta ne kadar kıymetli bitki varsa var gücü ile ben burdayım dercesine kokusunu salar karmaşadan sonra ki andır aynı zaman da, toprak bile nefis kokar, insan oldugunu anlarsın.
söz konusu kitabın arkasına ''ve bizim aynı şirketin bilmemizi istediği haberleri izleyip, görmemizi istemediği haberlerden bihaber olarak yaşayıp gideceğimizi düşünmek bana ürperti veriyor.'' diye yazmış. e şimdi sen de aynı zihniyetteki bir adamın sahibi olduğu gazetede çalışmıyo musun yıllardır. biraz destekli atmak lazım. tamam söyledikleri çok doğrudur ama marlboro içip levi's giyip ''komunistler her şeyin en iyisine layıktır'' diyenlerden ne farkın kaldı.
güzel bir dizi idi.
" walt disney..
ne hoş bir dünya değil mi?
bazıları bu sevimli farenin, mahçup aslanın ya da cimri ördeğin serüvenlerinden çocuksu bir haz alarak, bu hazzın dünyanın dört bir yanında aynı anda paylaşılmasından küresel sonuçlar çıkarıyorlar.
lakin ben, iradem dışında hayatıma giren bu hayvanat bahçesinden fena halde ürküyorum. çünkü bu sevimli yaramazların, her vesileyle karşıma dikilip bana yabancı bir hayat tarzını, bir garip kültürü, bir saçma ideolojiyi pazarlayıp durmalarından nefret ediyorum."
az sonra stv' de yayına girecek olan dizi. kaçırılması şiddetle tavsiye edilir.
toprak kokusu.
beni benden alan dizi. son bölümünde olanlardan sonra dayanamayıp ağlamama sebep dizi. yarın nolcak diyerekten çok merak edilmektedir.