bugün

Canı sıkkın olan insanların, yağmur damlaları ile birlikte dertlerini, sorunlarını atmak istemesi sonucu oluşan eylemdir. Çok faydalıdır, insan bol bol kendisiyle konuşur. dikkat edilmesi gereken husus dertleri atayım derken hasta olmamaktır.
insanın kendi ile yüzleştiği anlardan biridir yağmurlu havada yürümek. tüm çıplaklığı ile her şeyin o yağmurla birlikte su yüzüne çıkması ve ruhun dinginliğe ulaşması için bir bebek emeklemesi misali insanın kendini bulmasıdır.
yürürken de;

yağmurlu bir gündü
Tıpkı bugün gibi
Kaybetmiştim seni
Taştı gözyaşım
Karıştı yağmura

Bensizdin yıllarca
Sen neyi aradın
Sevgiyi buldun mu
Yabancı kollarda
Mutlu oldun mu

Sensiz yıllarda
Yaşadım sanma
Sensiz yıllada
Unutmadım seni***

söylenirse tadından yenmez tabii ...
kimilerine göre romantiktir fakat kesinlikle mantıklı bir açıklaması olmayan durum. sonuç itibariyle ıslanıyorsun kardeşim güzel tarafı var mı?
zayıf bir bünyeye sahip iseniz sonuçları uzun süreli hastalıklara neden olabilir...

nezle ile başlayıp zatüre ve verem ile sonuçlanması muhtemeldir...
yağmurlara karışmak.
ince hastalık sebebidir.
sevgiliyle oldumu daha da bir hoş hale gelen eylem. yürünülen yere göre de değişir. yani bir * falan ayrı olur. veya ortaköy'den beşiktaş'a mesela.
yağmur damlalarıyla dertlerin, sorunların akıp gitmesini hissetmekdir.
özellikle hafif bahar havalarında yaşanması mükemmel olan eylem. öyle bir huzura vurur ki insanı, ''keşke hep yağmurun altında yürüsem; ne kadar ıslansam da fark etmez.'' dedirtir insana. bir de biraz gelişmiş modelini bu eylemin, mp3'lü olan kişilerin dahil olduğu güruh uygular. özellikle yağmurun yağmasını bekleyen bu ki$iler, çekerler üzerlerine yağmurluğu, alırlar mp3 player'larını da, vururlar kendilerini yağmurun dinginliğinde kendisini kaybetmeye adamış bünyeyle beraber yağmura... iyi de yaparlar..
(bkz: huzur)
(bkz: sükunet)
sadece bir şemsiye kullanılarak yapıldığında güzel olan eylem. aksi takdirde sonunda birbirine karısmış saçlar, sırılsıklam olmuş üstünüze yapışmış kıyafetler, çamurlu paçalar, ayakkabılar derken, hiç bir romantikliği olmaz.
yürürken yönünüzü kordon'a çevirip, kıyıya geldiğinizde martılarla beraber çığlık atmak istersiniz. ama sessizce tüm pişmanlıklarınızın üstünüzden akıp gitmesini beklersiniz, olmaz. yine de güzeldir, dudağınızın kenarında bir şarkıyla beraber ıslanmak.
artık yağmur yağmadığı ve artık hiç yağmayacağı için yapılamayacak bir eylem..... (bkz: küresel ısınma) ayrıca yağmurlu havada yürümek isteyecek, ya da kız arkadaşı yürümek istediğinde
'hı tamam hayatım yürüyelim hadi 'diyecek birini tanımıyorum.. o modeldende elimizde kalmadı
insanın içini ferahlatır, başka zaman hissedemeyeceğiniz duyguları hissettirir. o havanın, toprağın kokusu bulunmazdır. ama uzun zamandır yağmur yağmadığı için çok özlediğimiz hislerdir..*
(bkz: yagmur kusunun turkusu)
(bkz: yagmur yagarken aglamak)

bu da bonus; (bkz: yagmur yagarken cimleri sulamak) *
ruh halina göre eziyet olup olmaması değişkendir.
yapılası faaliyet.
Akıllı işi değil kanımca. "Yağmur altında yağmurdan kaçmak."
romantik birkaç dakika için bir hafta salya sümük yatmayı gerektiren 5.nesil yazar hareketi.
eğer canınız sıkkınsa, moraliniz tamamen dibe vurmuşsa biraz olsun rahatlatabilicek bir eylemdir. doğa sizin hüznünüze ortak oluyormuş gibi gelebilir, sizin dökemediğiniz göz yaşlarını o sizin yerinize döküyordur.
toğrağında kokusunu içine çeke çeke, hafif hafif ıslanarak.

ama tek başına olmamalı, sevgilinle yürüyeceksin.
(bkz: tek başına olmamalı şemsiyenle yürüyeceksin)
kafa dagıtmak ve geçmişe sürgü geçmek için bire birdir. yağan yağmur ile birçok düşünceyide dışarıda bırakırsınız.
ille de yanında sevgilinin olması gerekmiyor, fazlasıyla haz almak için bu eylemden.

(bkz: yıkın tabuları)
düşünmek karar vermek için en iyi şey.