bugün

sözlükte anlatmak istediğini tam anlatamama durumunda başa gelendir.

bir de sevilen kişiye mesaj atarken yaşanır.
başlarda heyecanla, kelimeler özenle seçilip yazılır. aşk anlatılmaya çalışılır, içe sinmez silinir, tekrar yazılır.
kavga edilir, o sinirle kelimeler karışır, saçmaladım diye düşünülür, silinir, tekrar yazılır.
ayrık sonrası, aradan geçen zamanla, hal hatır sormak için, belki özledim demek için doğru kelimeler aranır, mesaj yazılır, yazdıkça içe bir korku gelir, silinir.
aslında içinize sinmeyen bir yazıdır.
kafası karışmış yazar halidir.ne yapmak istediğini kendisi de tam olarak bilmez.
sadece yazarlara özgü olmayan durumdur. kişi için önemli olan birine karşı yazılacak şey kararsızlık sonucu yazıp yazıp silinebilir.
bir türlü cümleyi toparlayamamak yada yanlış anlaşılmak korkusu ile yapılan eylemdir.
isteyen bir insanın
delicesine,
her geçen anla
erişemeyeceğini anlamasıyla
kimbilir hangi yaşanmışlığın hayal kırıklığıyla
belki de bir aşığın o dağılmış kalbiyle
toplayamadığı dikkatiyle
titreyen yüreğiyle
içindekileri satırlara dökmek isteyip de
ağzından çıkanın yarım
harflerinse havada kaldığı
o anı yok edip atmak istemesidir
yazıp yazıp silmek.
"bazen ona bir şeyler yazarsın,
yazar silersin...
yazar silersin...
o hiçbirini okumamış olur; ama sen hepsini söylemiş olursun"
crtl+a backspace. ctrl+z ctrl+z ctrl+z!!? al babayı.
ne yararı var, kime ne faydası var gibi düşüncelerin esiri olmaktır.. halbuse içten geldiği gibi olabilmek en güzeli.. yazdın mı silme kalsın orada..
kendisini özgür hissetmemek. gerçek düşünceyi yada kendi gerçeğini saklama becerisi.
iş yerinde üstlere yazılacak bir şikayet ya da talep maili
ya da sevgiliye sitem edilecek bir mesaj ya da mektup yazılacağı zaman sıkça yapılan davranıştır.

''seviyorum gözlerini, ellerini...
bu olmadı.
seviyorum denizlere benzeyen boğulduğum gözlerini...
yok lan bu ne böyle kızı suçlar gibi.
seviyorum seni.
evet bu güzel. net bir kere...''
yazarsın, hep yazarsın da bir türlü derdini anlatamazsın. yani aslında; zaten yazdığını kimse görmez de sen öyle sandığın için, içine sinmez bir türlü. ne söylesem kâr etmez diye düşünüp üzülür durursun önceleri. sonra başlarsın yazmaya alabildiğine, anasını satayım kim anlamış, kim anlamamamış umurumda değil ben yazayım da gerisi faso fiso dersin bir şair edasıyla. ve çok geçmeden anlarsın aslında sadece yazıp yazıp silmeliymişsin.
Istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı
Haliç kokusundan burnum tıkalı. ..

evet sonra sildim bunu. *
sonradan okuyup bu kadar saçmalamak fazla geldi değip sildiğim çok olmuştur .
(bkz: işsizlik)
okunduğunda faydası olmayacağı anlaşıldığında yapılan iştir. söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil durumlarında uygulanabilecek iki yoldan biridir.
whatsapp konuşmalarında kardışakinin yaptığını görünce gayet sinir bozucu bir durumdur. acaba ne yazdı da sildi diye merak içerinde bırakır insanı.
Bazen sayfalarca yazmak istersin, yazarsın içinden ne geliyorsa, sonra ''bilmese de olur bazı şeyleri'' diye düşünüp bir anda bütün yazdıklarını silersin, hiç olmamış gibi.
bunun bir de combo'su vardır. onu da az önce yaptım. "beşinci kez seni seviyorum yazıp sonra da sildim" yazdım ve onu da sildim. ergenliğimin tavan yaptığı dakikalardayım sözlük.
edebi yönün zayıf ya da karşılacak olumsuz tepkilerden çekinmekten kaynaklanır.
bu başlığa yazma nedenidir.
sigaranın yaptırdığı eylem. "sigara bitsin yatarım" dediğin son sigara. yazacağın şey çok bellidir aslında, vazgeçtiğinden de değil, silersin. ne bileyim korkuyo galiba insan bazen. siler siler başka şeyler yazarsın. sadece yazdığın şey de değil. bazen gideceğin,
geleceğin yer de bellidir de gidip gelemezsin bi' yere. büyük sözler söylersin kendi kendine, sonra silersin işte.
Çok oluyor be sözlük yazıp silmek aklına gelip konuşamamak .
bunu da silersem tam 9 entryi yazıp yazıp silmiş olacaktım.
8 de kalayım.
yazıyorsun ama sonra yok olmadı ya deyip silmektir. kafa karışıklığı veya gerçekten kendini verememe durumu. şimdi yazma boş ver biraz dinlen ilham geldiği anda yardırırsın zaten.