bugün

sosyal zekasına istinaden iletişim yönünden zayıf olan kimselerin başına gelebilecek durum.

(bkz: iş görüşmesi püf noktaları) *
yukarıdaki söylem özel sektör için %100 doğrudur. devlet sektöründe ise, masanın arkasında oturan adamın veya teşkilatının tanıdığı olmaktan kaynaklanabilir.
(bkz: sadece ezberi kuvvetli insan)
(bkz: okul birincisinin kemküm ederek konuşması)
(bkz: torpili olmayan gariban)
(bkz: şanssız bedevi)
referans denen * mefhumu reddeden bünyelerin ya ben ya hiç mantığı ile davranıp sonrasında kaybettiği sınavlardır ki,tahmin edilenden çok koyar adama... *
mülakata giren kişinin yüksek mertebede dayılarının olmaması durumu.
yüzüp yüzüp kuyruğa gelmek üzereyken boğulmak!
aranan torpilin bulunamaması.
genelde hakimlik sınavı sonrası yaşanan büyük bir gerginliktir.referans denen zımbırtının oyunları işte hakkaniyet sıfır dalavere hat safhada.
torpilin olmadığı sürece başına gelecek olan kaybetmektir.
öğrencilik hayatı boyunca "ezberle ve sınıfı geç" taktiği ile hareket etmiş kişilerin sürekli yaşadığı ve yaşayacağı durumdur. allah kimseyi işsiz bırakmasın. fakat, "benim ortalamam 4.00, havada karada iş bulurum" diyen embesillere selam etmeden yapamıyorum.
mulakatta kaç merdiven çıktın? , galata köprüsünün eni kaç cm? , bir kafada kaç tane saç teli bulunur gibi sorular sorulduğu zaman zaten senin orda kaybetmek için olduğunu anlarsın.

koyar adama... hem de nasıl...
O kişinin babasının oğlu/kızı hakkında ''acaba hastanede mi karıştırdık biz bunu'' diye düşünmesini sağlar.
Yazilidan ve mulakattan gecip ardindan psikolog gorusmesinden gecememk kadar uzucu degildir.
Okyanusu geçip derede boğulmak gibidir.
torpili olmayan insandır. katiplik, gardiyanlık alımların da olduğu gibi.
ülkemizde anlamı 'dayısı olmamak'tır.
- Uzgunum ingilizceniz sizi ise almamiz icin yeterli degil.
+ fuck me!