bugün

hocanin kapisinda nasil agac olunurmus onu ogrendim .
wikipedia nın kaynak sayılmadığı.
Turizm okuyanlardan uzak durmak gerekiyormuş.
akademi karaktersizliği. beni böyle adamlar eğitmesin. amk o zaman gider anadolu'da kafama göre takılırdım.
Bizim rektör giriyordu böyle boş bir derse, haftada 1 saati vardı. O da girdiğinde dersle ilgili değil hayat tecrübelerini anlatırdı,

Aklımda kalan tek şeyi şu oldu, "ikinci şans hak edilmez, kazanılır"

Güzel söz.
kendini tanımaktır.
bilgi güçtür.
Unutturmayın şu üniversite sınavını kazanırsam anlatacağım.
insan dert çeke çeke olgunlaşır. Gerçi birebir üniversite ile alakalı değil komple hayatla alakalı...
üniversiteler de öğrenmeyi öğrenirsiniz, bunu öğrendiğiniz taktirde hayat boyu öğrenirsiniz...
üniversitenin biran önce bitirilmesi gerektiği olabilir. normal şartlarda 4 sene sürüyor uzatırsan tabi daha fazla. bir tane diploma adı altında kağıt için çok uzun bir süre.
Mesleğim gereği bankacılıkla ilgili birçok şey öğretilmesine rağmen, insanlarla mücadele mevzusu öğrendiğim en iyi bilgiydi.
Q = k.f ( t1 - t2 )

ve

pv.nrt.
Zamanında bitirin.
kendinizi yetiştirin zira orda öğrendikleriniz çalışma hayatı için yeterli değil.
Dil probleminiz varsa bitirmeden halledin.
Arkadaşlarınıza kendinizi çok kaptırmayın sonra çok azı ile görüşeceksiniz.
bilgi güçtür, olabildiğince fazla bilgiye haiz ol.
bilgi alamayacağın insanla fazla konuşma.
okulu bitirdiğin zaman ülkenede bir hayrın olsun, hiç olmazsa sende birilerine doğru şeyler öğret.
kendini sürekli geliştir.
Üniversitede bilgisayar bölümünde okumuştum. Üniversite öncesinde programlama bilgim iyi olduğundan derste öğretilenler hafif geliyordu, beklediğim kadar yoğun bilgi alamıyordum. Bunu hocalardan biriyle konuştuğumda üniversiteye bakışımı değiştiren lafı söylemişti.
Üniversite sana gerekli tüm bilgiyi vermez. istesede veremez çünkü herkesin seviyesi farklı, zaman kısıtlı.
Üniversite gerekli olan tüm bilgiye giden yolu, kaynakları, bakış açısını verir. Tüm bilgiyi sen kendi çabanla elde edersin diye.
Bunu diyen üniversitede öyle dandik bir Türkiye üniversitesi değil, yurt dışında, taşaklı bir yer.
Çok doğru bir laf.
Nedense en çok türkiyede okulda ingilizce öğrenemiyoruz diye şikayet edenleri gördüğümde aklıma gelir.
Gerçek dostluklarda burda birbirine başta iyi gözüküp çıkarları için kullanıp sonradan kazık atanlarda burada bir nevi üniversite hayat dersi veriyor. Kime güvenip kime güvenilmeyeceğini öğretiyor.
Eğitim hayatınız içinde bir tek üniversite size başlayacağınız gerçek hayatın temellerini kazandırır. Derslerden falan bahsetmiyorum. Okulu, tabi çok da denyo değilseniz, mutlaka bitirirsiniz. Ama önemli olan o zamanı nasıl değerlendirdiğiniz.

Gelecekteki sosyal hayatınızın dahi temellerini orada atıyorsunuz.

ileride iyi para kazanmak, iyi bir gelecek istiyorsanız üniversitenin her türlü olanağından faydalanmaya çalışın.
Spor, sosyal kulüpler, öğrenci değişim programları...vs.

Uluslararası şirketlerde çalışmak istiyorsanız bunların çok büyük artıları oluyor. Çünkü rekabet artık eskisi gibi değil. Herkesin ingilizcesi var, artık şirketler ikinci, üçüncü dile bakıyorlar.

Çok yönlü olmak, hobiler artık iş görüşmelerinde önem kazanıyor. Neden? Çünkü takım çalışmasına değer veriliyor ve bu nedenle benzer donanıma sahip insanlar tercih ediliyor.

Sonra evlendiğinizde mesela, üniversite arkadaşlarınızın bir kısmı ile görüşmeye devam ediyorsunuz.
O yüzden çok denyoyla takılmayın! Sonra ileride denyonuzdan olursunuz!

gibi gibi bir sürü artısı var yani.

Ha bunları ben üniversiteyken mi öğrendim? Tabi ki hayır! O zamanlar akıl bir karış havada oluyor.
Ama sonraki yollardan geçtiğim için, burada değineyim dedim.
array'lerin pointer'ları kendisidir bunu öğrendim.
Karı kız peşinde koşmanın çok ama çok saçma olması. Güzel bir karakteriniz varsa doğru düzgün arkadaşlarınız zaten olur. Derslere abanacaksın, o kızlar senin peşinden koşacak. Tipin de düzgünse kapında yatarlar. Evet.
Belli başlı bölümler dışında üniversitenin boş bir yer olduğudur. Okulu bitiyorsun iş hayatına atılayım diyorsun hop abicim ablacım tecrüben var mı? sorusu alıyorsun. Ha şu var üniversite de eğlendiğiniz kadar başka bir yerde de eğlenemezsiniz.
sınava koşarken sigara sarabilmek.
Kızların teklif etmediğidir.
asistanın egosu dağları deler.
Bir hocanın 800 kişiye beyanı:
-Bir şey bilmediğinizi anlamamız için 10 sayfa yazmanıza gerek yok.
-Hoca saçmalarsa doktrin olur, öğrenci saçmalarsa sınıfta kalır.
güncel Önemli Başlıklar