bugün

Heralde en sevdiğimiz oyunlar bunlardı;

-Simit (simiiiiiiiiiiit)
-Pet şişe ile futbol
-Kral Oyun'dan "Bomberman" oynamak .
almanya'dayken en çok bohnenspieli severek oynardım ve çokta severdim, taki türkiye'ye 18 yaşımda gelip tavlayı öğrenene kadar.
tabikide; uzun eşşek.
(bkz: taso) birde (bkz: lego) ama gazetenin verdiği küçük olanlarla oynanan oyunlar.
köşe kapmaca.
bilgisayar oyunu derseniz counter strike derim. yaşım olmuş bilmem kaç ama ben hala oynuyorum ve oynarımda. kopamıyorum resmen. *
(bkz: gizli hedef) *
(bkz: mario)
kapı zili çalıp kaçmak.
adını bilmediğim* kağıttan fişekler yapıp boruyla allah ne verdiyse atmaca oyunu.
Saklambaç, mahalle maçı, misket, simit, yağlı kayış, uzun eşşek.
saklambaç ve tasolar vardı.
Psikopat poşet diye bi olay vardı küçük 10x15 boyutlarında parlak jiletinden, camiden içine su doldurup açık pencerelerden içeri atardık.
yedi kiremit.
istop, saklambaç, yerden yüksek, evcilik, can, yakar top tu sanırım( iki grupla oynanan can benceri oyun, renkli istop, ip atlama, birdir bir, denizde oynadığımız kaydırmaca...
dokuz taş, misket, taso, evcilik.
tencere kapagiyla arabacilik.
cilliyle oynanan her türlü oyun.
tabiki seksek. oyunda beni disladiklari zaman tek basima oynayip zevk aldigim oyundu. tebesir, kiremit vs. bulsam yine oynarim, isterse yasim 45 olsun. Farketmez.
taso. cisplerden çıkardı ne zevkliydi, sonra yanarlı dönerlileri çıktı sonra bambaşka şekil aldı eski tadı kalmadı sonra tamamen kalktı.
saklanbaç, mahalle maçları, atari, misket, taso...
(bkz: pipiyi keşfetmek) üstad sigmund freuda selam olsun.
Çamaşır mandalından iki takım kurup kağıt parçasından küçük top yaparak futbol oynatmak. Ne zaman canım sıkılsa oynardm, mutlu olurdum. Çocuk olmak çok güzeldi be!
Cenaze levazımatcılığı.

Biri cenaze olurdu, işte kefenlemesiysi gömdüsüydü kırkıydı uğraşır dururduk. battaniyeyle sandalyeden mezar yapardık. Puding yapıp dağıtırdık aile bireylerine falan. Niye böyle bi çocukluk geçirdim anasına ?
futbol değil mahalle maçı.
mahalle maçlarında top oynamak çok eğlenceliydi hele ki o mahallenin erkeklerinin hepsinin kız kardeşi varsa mükemmel bi maç olurdu ben o kız kardeşlerden biriydim.