bugün

uzaktan kumandalı araba. ama kablolu kumandası olanlarından değil, beni de onunla kandırmışlardı.
Mızıka.
kaykayımın arkasına jet motoru takmak istemiştim. herkes gülmüştü.

şimdi dönüp bakıyorum da aslında zor bir motor çeşidi değilmiş. az biraz destek ile yapılabilirmiş...*
Uzunca bir süre o herkesin altında olan aynı tip scooterlardı.

Her gün okula giderken dükkanın önünden gecerken mutlaka bakardım bi ic gecirerek. Neyse ki canım anam ara tatilinde dayanamayıp almıstı.
bisiklet.
Uzaktan kumandalı araba.
Paten. Annem izin vermedi hiç. Gizli gizli aldım, gitti çöpe attı. Neymiş efendim, düşermişim.
Paten.
Ama onlara hiç söylemedim.
ata sporumuz olan yıkım vinçlerinden almak istemiştim.

almadılar.

bu yol kenarından seyredenlerin hepsi bizden beyler.

amk bak gene hüzünlendim.
bisiklet.
mağazaya girince, yüzüne far tutulmuş tavşan gibi bakakalırdım. her zaman ekmek, yumurta ve biraz şeker alıp çıkardık. asla "anne bana onu al" demeye dilim varmadı. çünkü biliyordum paramız yoktu, annemi boşuna mahçup edemezdim. güzel kutusu muydu beni çeken, yoksa hiç yememiş olmamdan dolayı mı bilmiyorum ama hep almak istemiştim. sonra yıllar geçti tabi, istemediğim kadar yedim. bi numarası yokmuş, sadece gözünün kalması kötü bir şeymiş ..

görsel
(bkz: akülü araba)
Akülü araba, milliyet çocuk çekilişle hediye veriyordu, nasıl nasıl güzeldi,

Şimdi 150 liradan 1500liraya kadar, spor, klasik, traktör, motor, pembe, kırmızı, siyah o kadar çok güzel çeşit var ki, hala bakıyorum.
Yoktur efendim.
sakız'dır.
Kesinlikle barbie bebek evi. Hemde böyle en kocamanından.. arkadaşımda vardı oynamak için hep onlara giderdim.
(bkz: kaykay) bu yastan sonrada olamz herla.
herkes benzer şeyleri heves edip alamamış.

Benim bir baskülüm olsaydı, heves ettiğim her şeyi alabilecektim. Kayserili bir çocuk, böyle heves eder işte.

Sonradan oldu mu? Evet. Yanında minti ve tipitip sakızlarından da satardım. Bununla bitmedi. Kazandığım paraya Bir baskül daha aldım. Yolun karşısına da arkadaşım durdu. Çok para kazandık be.

Bu yüzden ne zaman ''tartıyım mı abi'' cümlesini duysam hemen çıkarım basküle. Siz de yapın bunu.
bisiklet.
barbie bebek evi ve akülü araba.
akülü araba.
akülü araba. gazeteden kupon bile biriktirmiştim, çekilişli kuralı idi. ama bana çıkmadı tabi. alacak paramız da yoktu. içimde ok gibi durur yemin ediyorum. çocuğuma almazsam gözüm açık giderim.
yazarların çocukken heves edip alamadığı şeylerdir. bunlar çok çeşitli şeyler olabilir. çok basit bir şey ya da çok uçuk bir şey olabilir. önemli olan bu değildir. her birimiz çocuklukta uğruna üzüldüğümüz şeyi önemseriz. maddi değeri ne olursa olsun.
akülü arabadır.
uzaktan kumandalı tank.