bugün

en sondün gece sabiha gökçen havaalanında görüştüğüm g.birligi teknik direktörü fuat çapa. hocam merhaba dedim, acelem var kusura bakmayın dedi, jimmy e yaptığınızı çok takdir ettik hocam demeye kalmadan adam kahkahalarla uzaklaştı. iyi bi adam vesselam.
en sondün gece sabiha gökçen havaalanında görüştüğüm g.birligi teknik direktörü fuat çapa. hocam merhaba dedim, acelem var kusura bakmayın dedi, jimmy e yaptığınızı çok takdir ettik hocam demeye kalmadan adam kahkahalarla uzaklaştı. iyi bi adam vesselam. edit: 10 gün önce de bahariye de ajdar ı gördüm. 30 derecede yağmurluk giymiş şapkayı kafasına geçirmiş. yazık la kimin oğluysa.
yazar olarak: hasan ali toptas, nihat genc.
komedyen olrak: alpay erdem
muzisten olarak: hayko cepkin, zakkum, umut kaya, ogun sanlisoy, pamela, cem adrian, halil sezai ve duman grubu.

not: denizli'de bar isletiyoruz haci hic sallama yok akdine unuttugum coktur. jazz&rack
emrah serbes, tanıl bora, mahir ünsal eriş, sırrı süreyya önder, erkan oğur, ismail hakkı demircioğlu.
(bkz: esra akkaya) nasil sirin nasil tatli senpatik bir insan. Sesinin tonundan samimiyetini anlayabileceginiz bir insan.
(bkz: hayki)
conan o'brien
Tolga zengin, haluk bilginer, mustafa kucuk,.
Mfo grubuna konser cıkısında cok tatlısınız ehuheu demıstım mazhar alanson da o senın tatlılıgın cnm demıstı

Sarp a ıq un cok dusuk sohbetın ınan cekılmıo demıstım herkesın ıcınde bı hıddetlenmıstı barda cok musterı olsa kesın cıkarırlardı benı

Murat boz un suare oncesı sound checkını ızlemıstım sonra geldı yakınıma oturdu gıdıp konusabılırdım ama rahatsız etmek ıstemedım

Mor ve otesı konserı sonrası suare calısanı arkadaslar kulıse gıdıp muhabbet fln etmıslerdı ama harunu cok begendıgım ıcın utandım gıtmedım yıne

Zerrın ozerın bana tesekkur etmıslıgı vardır yıne suarede

Hande yenerle bır yılbası gecesı aynı sıgarayı paylastık

Kemal doguluyla konusmuslugum hatta sarhos kafayla opmuslugum var ( rezıllık)

Bodrumda cemıl ıpekcıyle konusmuslugum var.

Uykusuz cızerı ersın karabulut la facebookta camden konusmuslugum var

Bahadır boysal uzun yıllar msn arkadasımdı bı gece telefon edıp bakıre mısın dıe sorduktan sonra sıldım

Levent yuksel le de aynı ortamdaydık ama konusmak ıstemedım acıkcası... Aklıma suan daha baskası gelmedı...
futbol camiasından:

tanju çolak (futbolcu seçmeleri için gelmişti uzunca övdü beni sağolsun),
nuri şahin (antremanımızı izledikten sonra türk olmam sebebiyle ayak üstü goy goy yapmıştık),
yılmaz vural (galatasaray bursaspor maçı sonrasıydı galiba vip kısmında "nolcak bu gs'nin hali geyiği),
şenol güneş (zamanını alıyorum diye dövecekti ama nerdeyse / hollanda kampında),
ve ayrıca tolga zengin, mustafa yumlu, giray kaçarla yemek yeme olayları hede hödö (hollanda kampı dönemi almanya'da aachen'da),
yıldıray baştürk (leverkusen'de oynarken az ilgilenmemişti sağolsun, babamı da tanır eder sever sayar),
uğur inceman (alemannia aachen döneminden o da yıldaray abi gibi sahip çıkmıştı epey).

sanatçı/tv camiasından:

usher (organizasyon şirketiyle gittiğimiz stuttgart mercedes yeni a serisi tanıtımında),
kliitschko (organizasyon şirketiyle gittiğimiz aachen chio festivalinde),
okan bayülgen (zamanında disko kralında editörlük falan yapardı arkadaşım, bir kaç kere götürdü tanıştırdı sağolsun.

ve bir kaç dene daha ama gerçekten saymaya gerek yok, saçmalık çünkü. *****
Rutkay Aziz'dir ki tapılır kendisine.
Kusucam sanırım. Bücür cadı daki patlak gözlü kötü adamla fotografım var. Annem zorla Çektirmişti. Başkada hiÇ kimseyle yok herhalde. Zaten ünlülerde umrumda değil hepsi sonradan görme ve gercekten Çok cahil insanlar tiyatrocular hariÇ tabiki.
hep gurur duymuşumdur. c-e-z-a!

(bkz: bilgin özçalkan)

kaçınızın ismi bilgin?
recep tayyip erdoğan. Bizim okulun açılışına gelmişti sohbet etmiştik biraz.
gökhan gönül
hakkı bulut
talha uğurluel
iskender pala
ahmet ümit
sagopa kajmer
daha da var galiba sözlük aklıma gelmiyor şuan.
belediye başkanlığı döneminde recep tayyip erdoğan, * hal hatır sorup yanağımı mıncırdıydı :( 1998 yılı, fatih terim. hakan ünsal * , bülent korkmaz, vedat inceefe, hakan şükür, arif erdem ama en unutulmazı hagi, çocuk aklımla senden daha iyi vururum topa diye iddiaya girmeye kalktıydım.* güldü tabi. Abdurrahim Albayrak (hem yönetimde olduğu 2002 senesinde, hem de basın ekspress yolunu sel bastığında (2009 eylül ) tesadüfen arkadaşlarla o muhitte olmamızdan mütevelli lan millete yardım edelim diye koştururken iş yerinin orda olmasından dolayı yolun girişinde denk gelip sudan dolayı araçların giremediği yolda bir anda beraber yardırmaya başlamamız, öküz gibi fiziğe sahip ve 10 numara adam ) kompela, *, mondragonla bir alışveriş merkezinde karşılaşıp muhabbet ettiydik 2004 yılında. ahmet yenilmez *, erdal tosun * yılmaz erdoğan *, candan erçetin * , fatih altaylı. *. ama gözümde en unutulmazı tabiki imparator ile çocuk yaşımızda ettiğimiz muhabbet ve rahmetli özhan canaydın ile 2003 yılında olimpiyat stadında yaptığımız sohbet. kapalıdan numaralıya geçmişiz, sezonun ilk maçı bitmiş (diyarbakır) * liseli 3-5 ergen oturmuşuz vip'in orda bir yere, muhabbet ediyoruz. bir yandan da bizi almaya gelecek arkadaşı bekliyoruz. çat diye toplantı salonumsu bir kapı açıldı, içinden komple yönetim çıktı amk. kimse sallamadı bizi tabi, geçip gittiler, rahmetli geçerken durdu, hal hatır sordu, okul falan fistan muhabbeti yaptı, tabi sıfatlardan ergen olduğumuz anlasılıyor, olimpiyatta dağ başında amk, nasıl döneceğimizi filan sordu. 20-25 dakika kadar muhabbet ettik. o gün girdi gönlüme, bir daha çıkmamak üzere. imparatordan bahsetmeyeyim zaten amk, el pençe divan durdum karşısında, sorduğu sorulara kısa-net cevaplar en fazla. 3.5 attım lan.
ankaralı turgut.
bazen aynaya bakarak konustugum zaman gerceklestirmis oluyorum bunu.
Daha hangi ünlüye gideyim ne yani?
hiçbir faydasını görmemekle beraber sayı olarak söylemenin imkansız olduğu liste. en son pascal nouma'yla ayaküstü konuştum, ceyhun yılmaz'da çay içmeye geleceğini söyledi.
simge tertemiz.
(bkz: Sunay Akın) 1 hafta arayla THY nin hem iç hatlar hem de dış hatlar locasında denk geldim. Ekranda göründüğünden daha iri yapılı fakat kibarlık ve nezaket aynı. Bozmasın kendisini.
pierre vogel, ebu enes, serkan vural. ve kürşat ile bir fotoğrafım vardı.

edit: ha bir de almanya yeşiller partisi milletvekili memet kilic'a bir soru sormuştum.
her gün aynaya karşı yarım saat konuşurum. (bkz: şizofren)
hastane servisinin beklme salonunda toprak sergenle konuşmuştum. 10 yıl oldu amk. trt nin tanınmayan ama harika yorumları olan sanatçılarıyla da epey muhabbetim vardır.
konser sonrası kaan tangöze.
konser esnası cengiz kurtoğlu ikisiyle de çekilmiş fotoğraflarım vardır.