Hayatımda 1 defa kuran kursuna gittim 8 yaşlarında falan o günden belli dinden nasıl soğuduğumu anlatıcam .
Böbrek tedavisi görüyorum arkadaşlar iltihaplı benim böbrekler doğduğumdada küveze koymuşlar beni zaten 3 ay falan ailem görmemis artık bzim ihtiyarlar demişki bizim çocuk öldü ümidimizk keselim hergün hastane kapılarında perişan olmalar falan annemin beni görememesi babam biitk iste drama falandır bilmemne tam ümitlerini kesmişler babam bi daha gidiyim diye hastaneye taburcu etmişler beni . 14 yasıma kadar kanlı sidik denen seyden kurtulamadim efefefe aklima gelince komik oluyo .
8 yaslarindayim yaz tatile annnem beni kuran kursuna yazdir di bende nasil seviniyorum mahallede herkez gidiyor diye neyse ilk gunum . Allahın belası nursuz herife dedimki hocam ben hastayim su an tuvalete gitmem lazim ders sirasinda olmaz ders te süphaneke ögreniyoruz . Ulan doktor cocuk cisini yapmazsa ic kanama dan gider diye o yuzsuz herif anlamio yalan soyledigimi falan bahane yaptigimi dusunuyo oylemi oyle biraktim oraya tutamiyorumda daha fazla .
Yok efendim baskadi burasi cami altina isemissin ulan nursuz herif insann derki ustun basn kan olmus evladim olcen hastaneye goturelim seni adamda oyle bir sey yok kuran yolunda sehit llcak faln diye dusunuyor sonra kanamam durmuyo haci kadin gibi kaniyorum 2 gun hastane yaptikmi , ben o kan ve aci ici de eve nasil giittigimi bilemiom kuran kursundaki cocuklar kormus bir ifadeyle bana mi bakiyor ohhhh dedim ben ölüyorum cocuk yasta buunu da tattim . Neyse hastaneden sonra igneye devam da devam 14 yasima kadar diger cocuklar gibi eglenemedim . O hocayada hakkimi helal etmiom zaten sonuc süphaneki ögrendim ama kötü bir anisi var kardesim . Ben din le alakali kuruslari kurulus diyorum cunki cok guzel para kazaniorlar yaklasmiorum o gunden belli .
Ortaokulda carsamba gunleri kiliseye goturduklerinde sinifi merdivenlerde oturuyodum girmem abi bana hic iyi gelmio .
Inanmayın şu şarapçı ya. Dün ne dediği bugünü tutmaz.

Dinle dalga geç sen. inşallah evde kalırsın da kendine artık hallenersin.

Sadece sana acıyorum çocuk. Rezil bir hayatın yansımasısın.

Kendimizi şeytandan koruyacak kadar dualardir.
küçükken kursa göndermeyi unuttukları için kendi çabamla öğrendiğim 2 tane dua var.
Genelde spontane ve Türkçe edilen duadır.
Şarapçılar bilmez tabii ki, kırgınım.
ruyanda huri mi gordun (bkz: kilise sarapcisi).
dun geceden mi kaldin?
yoksa cidden imana'mi geldin.

hadi hayirlisi bakalim.