bugün

(bkz: akordeon)
Çocukken bakkaldan sakiz çikolata çalıştım ilk ve son oldu o.
Sene 2004 falan olması lazım o zamanlar meyveli yoğurt var adı da hüptürix mi ne böyle uzun ince bişey. Bakkaldan 2 tane çalmıştım biri ablama biri kendime diye hırsızlık yaparken bile ablamı düşünüyorum ne kadar vefalı bi çocuktum işte..

Ama eve gittiğimde annem farketti benimle birlikte bakkala gidip iade etti utancımdan bi süre o bakkala gitmemiştim.
Bonibon .
ayva. 2-3 sokak aşağımızda yan yana bahçeli evler vardı. şimdilerde apartmana döndü tabi ama doksanların başında müstakil evlerdi. orada ayvalar olurdu hep. duvar biraz yüksekti tırmanmak gerekiyordu kedi gibi. tırmanmak bir şey değildi de evin sahibi görürse inene kadar kapıdan koşup yetişebilirdi. ilk başlarda vicdanım veya korkum veya ikisinin birleşimi el vermedi çalmaya. sonradan baktım herkes ağzı yamula yamula ayvaları yutuyor fazla riski de yok zaten atletik ve seri idim bayağı ben de ayva yiyeceğim ulan dedim çıktım.

tabi alışmamış g..te don durmaz derler. tırmandım duvara ayvaya parmaklarım değdiği anda adam elinde kocaman kürekle fırladı evden "omoğooo godoklorommm" diye haykırarak. allahtan seri idim de belime yediğim tek kürek darbesi ile yırttım. ama isabet almıştım yanıyordu sırtım avul avul. o gün işte kırılma anı oldu galiba o günden bugüne kadar hep bir şanssızlık furyası takip etti hiç ara vermeden *
Küçükken marketten kinder çalmıştım çocuk aklı işte.
Arkadaşlarımın kalemleri. Kalem unutursam isterdim sonra geri vermezdim . Onlar da istemezdi
Tebeşir. 2.sınıfta.
Teknik olarak çalmak denir mi bilemem ama, On-üç / on-dört yaşlarında bir kaç kez amcamın sigaralarından alıp gizlice içmişliğim oldu. ve çook sonra, suçluluk duygusundan anlatmıştım kendisine. “Vay cimcime hiç farketmedim, iyi ki şu an kullanmıyorsun, o zaman ben suçlu hissederdim” Deyip gülüp geçmişti.
pazardan bi tane biber çalmıştım ya menemeni çok seviyorum heralde ondan.
6 7 yaşlarındayken büyük iki çocuğa uyup dayımın düğününden kaçıp marketten jelibon çalmıştık.
kötü bi şey olduğunu biliyordum ama hepsi yapmıştı ben de yaptım işte..

sonra ne mi oldu?

çıkışta güvenliğe yakalandık asdjk

5 kişi falandık kaçabilenler olarak kaçtık kuzenimi güvenliğin eline bırakıp sonra döndüğümüzde herkes bizi arıyormuş üstelik eksik döndük bi ton azar yedik sonra babalarımız gidip parasını ödemiş kuzenimi almışlardı düğünün ortasında
bu da böyle bi anımdı.
Tövbe de playlistimden başka bir şey değil.
Başıma bir şey gelmeyecek ve sayılıyor ise gitar.
turbo sakız.
köylünün elması armudu eriği çileği karpuzu kavunu falan filan..

bundan gayrı ne arkadaşımın oyuncağını ne de bir marketten sakız yürütmüşümdür. birisinin bahçesinden meyve aşırmak nedenae hiç günah gibi gelmezdi çocukluğumuzda.
Kardeşimin kumbarasından bozuk para çalar, çaldığım parayla kardeşimi markete götürür canı ne istiyorsa alırdım. Vicdansız her zaman en pahalı çikolatayı seçerdi haliyle beni de daha büyük paralar çalmaya teşvik ederdi.
siz sözlüğü de çalarsınız.
pis hırsızlar.
defolun sözlüğümüzden!!!!!!
komşu teyzenin kapısı. zile boyum yetmiyordu da o zamanlar.
sigara ehehe.
çok pis çikolata çalardım. annem para vermezdi, manyak kadın. elimde çikolata falan görünce de dayak yerdim. garip bir ailem var doğrusu..
Klasik gitar.

Edit: Şaka maka çalamadım da ama olsun öğreneceğim inşallah.
Bir adet sibop kapağıydı ve ilk, son oldu.
Çenedir. Çalmış sayılmam.
Çocukluğumu hatırlamıyorum ama kendimi bildiğimden beri hiç kimsenin bişeyin çalmadım, kalpleri hariç.

Ayet ile baz alınamayacak konu.
Hiç çalmadım. Öyle çocuktuk falan deyip de masumlaştırmaya gerek yok hırsızlık her daim kötüdür.