bugün

ramazan pidesi forever.
kıymalı pide

hatta;

(bkz: çardak)

(#90408)
elbette kaşarlı mantarlı. hem hafif hemde lezzetlidir. ağzınız da soğan kokmaz yedikten sonra, bir holding ziyaretine rahatça gidebilirsiniz.
yenir ki bu şeklinde değerlendirilebilecek her türlü pide.
kuşbaşı kaşarlı yada kıymalı yumurtalı pide.
(bkz: kuşbaşılı anketli)
(bkz: yazarların yediği pide çeşidinden karakter tahlili yapmak)
kır pidesi: amele.
bol entryli sözlüklü acıkmış yazarlı pide.
eskişehirde şömine kebap diye bir mekan var. (bkz: bilen bilir) oranın karışık pidesi var sucuğundan pastırmasına akla gelebilecek bütün malzemeler var içinde. yiyiniz efendim muhteşem.
samsun pidesi.
sucuklu pide en favori pidemdir. Birde üstüne yumurta kırdırdınmı yemede yanında yat.
konya pidesi vardır birde. Tam pideye girermi bilmem ama mükemmel lezzeti vardır onunda.
kastamonu kır pidesidir. içerisinde peynir patates kıyma ne olursa fark etmez yeter ki yeni çıkmış olsun birazcık memleket koksun.
Bafra kapalı pidesidir. Can'dır. Pideyi yerken tekrar gidip alacağınız günü merak eder durursunuz.
Kıymalı yumurtalı ereğli pidesi. Hasan kuruda yenir.
Kuşbaşılı kaşarlı pide. AKÇAKOCADA Bülent'in yerinde yenir.
Kapalı Bafra kıymalısı, açık görele kuşbaşılı, yuvarlak Rize kavurmalı ve peynirlisi.
Bol kaşarlı açık pide peşinden künefe. Ayrılmaz ikili.
görele pidesi. tek geçerim.
ince ince kuşbaşı doğranmış (kuzu - dana karışık) kapalı pide, Karadeniz usulü.
Malatya'da oturduğumuz günlerde haftasonu kahvaltısı için annemin hazırlayıp benim bizzat fırına götürdüğüm peynirli pide.
Rahmetli dayımın yaptığı kıymalı kır pidesi.
edit : imla.
Karadeniz pidesi ve lezzeti üzerine hiçbir şey tanımam.
Istanbul'da olan arkadaşlarımın, Bağdat caddesinde bulunan nelipide(aktaşlar)'ye gitmesini ve bir kıymalı karadeniz pidesi denemesini şiddetle (!) tavsiye ediyorum.