bugün

propaganda filminde şöyle bir replik vardı.

--spoiler--

- en sevdigim çiçek, dagdaki diken. en sevdigim hayvan da çöldeki deve.
- deve mi, niye kiz?
- onlar kadar dayanikli olmak isterdim

--spoiler--
altın kadeh. umudu simgeler...
orkide;

zerafetin, masumiyetin ve saf sevginin sembolüdür.
Gül çiçeklerin kraliçesi.

Hobi olarak gül yetiştirdiğim için.
kaktüstür.

görsel

dikenli dikenli ne güzel. sırtını bile kaşırsın.
dikenli gül bana hayatın toz pembe olmadığını ama güzellikleri olduğunu bir insanı seveceksen kusurlarıyla sevmen gerektiğini anlatıyor.
(img:#2013378)
Papatya.

Çok narin değil mi?

Gülün adı çıkmış .
Papatya. Sadeliği cagristirir bana hep sade olan seylerin guzelligini. Narindir samimi gelir bahari çağrıştırır bir de. Severim papatyaları.
Arapsaçı .
Sürünücü adeta sarmaşıkgillerden .öyle dökümlü durur ki saksisinda durduğu yerde duramaz .ilk kez bir çicekcide (bilen bilir Ankara'da bentderesindeki çiçekçilerde nerde abidik gubidik yer var ordadadir gerçek bence ) gördüm dedim ki ben bunlardan istiyorum .adamcağızin yüzüme anlamsız bakışını neden sonra anladım .topragi bol olsun çabuk sararlar kabri dedi .
Pencere önümde saksisinda yaşar,
işte o gün bugün baktıkça içimi sizlatir.
Cannabis.
Herhangi bir sebebi yok sadece seviyorum.
Sukulentleri severim en çok çünkü çok çeşitliler ve cok güzeller! Bu dünyaya ait degil gibiler, orneğin living stones, string of pearls vs.
Bonsai. Namı değer, Alexandra helga. Ne tür bir psikopat çiçeğe böyle bir isim koyar? Cevap veriyorum ben. Sevmemin tek nedeni de bonsai.
Adını söyleyemem çünkü ifşa olurum. Ama ipucu verebilirim, bi kere çok güzel kokar, izmir'in bi ilçesinde bolca yetişir, bu aylarda çiçek açar, mitolojik bir hikayesi de vardır. Sebebi adından mütevellit.
iğde çiçeği kokusu, emsalsiz .
manolya.
sade, narin ve bi o kadar asil görünür.

görsel
begonya

Lakin sizin bildiğiniz begonya değil bu.
papatyadır. fiyat performans çiçeğidir çünkü. hem ucuz yollu olur hem manitayı güldürür. daha ne isterim bir çiçekten?
Güldür.
Mezarlıklara en çok onlar dikilir,en güzel onlar açar.
Bukette kazablanka. Kokusu ve zaman olarak diğerlerine göre uzun yaşaması.

Saksı-tüpte da büyük yapraklı beneksiz orkide piyasa daki standarlaarı değil. Görüntüsü güzel.
Gül çiçeklerin anası 12 yaşımdan beri yetiştiririm.
Gülü seven dikenine katlanır.
hanımeli, yaz akşamları müthiş kokar.
Nergis hem görüntüsü, hem kokusu itibariyle mükemmel bir çiçektir.
Juliet Gülü çünkü mükemmel bir estetiğe sahip.
papatya.

çünkü çocuktuk paramız yoktu. bahçeden papatya toplardık.
(bkz: Hint keneviri)

Sebebi ise çok estetik olması, yersen.