bugün

entry'ler (202)

asla mutlu olamayacak insanlar

geçmişe saplantılı kalmış, önüne değil arkasına bakarak iç geçiren, yarını değil dünü düşünen insanlar.

kızların ayrıldıktan sonra hemen başkasını bulması

yedek kulübesinden başka bir erkeği oyuna almış kız. hemen başka birini bulmak, tanımak, ilişkiye başlamak için zaman gerekir. fakat tanıdığı, ilişki kurabileceğine emin olduğu bir yedeği hemen oyuna dahil etmek için zamana gerek yok, değil mi?

erol bulut

bugün pelkas ve gustavo eksikliği sebebiyle derbiyi kaybetmiş fenerbahçe teknik direktörü. daha önce de yazmıştım, kendisi şampiyon adayı bir takımı yönetebilecek kapasitede hoca değil. topu ver geri yaslan taktiği ile derbi yönetilmez arkadaş. caner'in çizgiye inip orta açmasından başka ofansif opsiyonu yok herifin. kafası sadece ona çalışıyor.

abd boğaziçi üniversitesine el koyabilir

öyle bir şeyin olmayacağı aşikar fakat bazı kesimlerin bunun hayalini kurduğunu görüyor, biliyoruz. ne sanıyorlar ben de tam olarak kestirememekle birlikte merak da etmiyor değilim. acaba iktidarı devirip, ülkeyi onlara teslim edip gideceklerini falan mı sanıyorlar? rüyalarını böyle şeyler mi süslüyor? çok salak insan var bu ülkede, çok...

migros vs bim

bim bence en pahalı market. ürünleri o kadar kalitesiz, o kadar sağlıksız ki, ileride ödeyeceğiniz hastane masrafları göz önüne alındığında en pahalı market olduğu ortaya çıkıyor.

akabinde bim'in çalışanları kadar salak insanları ben bir arada görmedim. ne bir merhaba, ne bir güler yüz, ne herhangi bir şey. adab-ı muaşeretten bir haber personel...

genellikle bim marketlerde iki kasa bulunur fakat bu iki kasanın aynı anda çalıştığını gören biri var mı bu dünyada? o amına kodumun ikinci kasasını açmaları için silah çekip bu bir soygundur falan demek gerekiyor heralde. mahşer kalabalığı var markette, covid movid hak getire fakat kimsenin aklına o kullanılmaya kullanılmaya toz toprak tutmuş kasayı açmak gelmiyor.

erol bulut

fenerbahçe'de herkesten eminim ama bu hocadan emin olamıyorum arkadaş. tereddütte bırakıyor beni. son haftaların stresini kaldırabilecek kapasitesi var mı yok mu hep beraber göreceğiz...

geceye gerçek bir türk milliyetçisi bırak

(bkz: enteresan hikayelerim var)

evet, benim.

sürekli aynı kitabı okuyup ne kadar gelişebilirsin

ilk paragraftan sonrasını okumaya gerek duymadım. neden mi? çünkü önyargı ile baktığın bir kesimle sağlıklı bir tartışma ortamı kuramazsın da ondan. müslüman bir insanın kutsal kitap haricindeki diğer kitapları gereksiz bulduğunu nereden çıkardın? hayatında tanış olduğun müslüman insanların sosyolojik ve kültürel durumundan yola çıkarak mı? büyük hata.

fatih'in imparatorluk kurma hayalini ilk fitilleyen olaylardan biri roma imparatorluğudur. fatih'in roma imparatorluğuna karşı özel bir ilgisi, merakı vardı. bu merak doğuştan gelen değil, okuyarak, bilgi edinerek filizlenen bir meraktı. fatih'in kütüphanesinde onlarca roma tarihinden bahseden kitaplar, yazıtlar bulundu. fatih, bir müslümandı. yaşamış olduğu dönemin en entelektüel insanı olarak yerli veyahut yabancı tarihçiler tarafından dile getirildi. bu da demek oluyor ki bu genellemeyi yapmak büyük hatadır.

sözlük kızıyla başbaşa zirve düzenlemek

o zirve değildir sekstir o.

kız eli tutamadım diye intihar eden erkek

doğal seleksiyondur.

murphy kanunları

trafikte sol şeritte seyir halindesinizdir ve devamlı olarak dur kalk yapıyorsunuzdur. sağ şerit ise tam tersi gayet akıcı ilerliyordur. akabinde sağ şeride atlarsınız, tabii ki sinyal vermeden (türkiye'de sıkışık trafikte sinyal verip şerit değiştirmek isterseniz arkadaki araçlar buna müsaade etmez, emrivaki şarttır.) akabinde sağ şeride geçer geçmez bu kez sağ şeridin durduğunu ve sol şeridin akıcı olmaya başladığını görürsünüz. işte bu murphy kanunudur.

nestle sıcak çikolata

parasını sonuna kadar hak eden nadir ürünlerden biridir. sigara alırken gözüme çarptı ve aldım. her yudumda orgazm keyfi veren harika içecek. aşığım sana...

trafikte dörtlü yakarak arkadaki sürücüyü uyarmak

özellikle viraj sonrasında bir anda peydah olan trafikte önemi büyük olan eylemdir. virajı önce bitirip trafiği gören araç, arkadakileri uyararak herkesin sağlıklı fren yapmasını sağlar. kısaca çok basit fakat çok önemi büyük eylemdir.

türkiye de felsefenin gelişmeme sebepleri

en büyük sebebi insanların vakitlerinin olmamasıdır.

türkiyede insanların asgari ihtiyaçlarını karşılamaları için dahi saatlerce çalışmaları gerekiyor. çalışma saatleri çok yüksek, özellikle özel sektörde çalışanlar için.
tüm bu hayat meşgaleleri varken insan evinde oturup bir kitabı dahi okuyacak vakit bulamazken, felsefe üzerine düşünecek, akıl yoracak ne enerjisi oluyor ne motivasyonu ne de vakti.

market geniş olsun diye kolonları kesmek

kaportacı dükkanlarında da genelde yapılan bir işlemdir. daha fazla araç için yeterli alan bulabilmek adına... aptallıktan başka bir şey değildir.

chp li değilim çünkü atatürkçüyüm

Atatürkçü bir insanın Türk kelimesini telaffuz edemeyen bir partiyi tutması zaten abesle iştigal mevzu.

dolar ın artık 3 tl altına inmeyeceği

Ne 3 tlsi lan? Daha 8den aşağı düşmez.

ekrem imamoğlundan neden nefret ediliyor

Terörün siyasi uzantılarını öve öve bitirememesinden. Ülkemizin dört bir yanında kaos ve savaşlar çıkmışken, bulunduğu makama uymaması bir yana, "Türkiye neden s400 alıyor, savunma sistemine ne gerek var? " diyecek kadar öngörüsüz olduğundan.
"Daha biz başgan aponun heykelini dikeceğiz" diyen bir namerdin avukatı olmasından dolayı ben de sevmiyorum.

ekrem imamoğlunun ilk seçimde gideceği gerçeği

Ekrem imamoğlu aday olarak gösterildiği an, ak partinin seçimi kazandığı an olur. Seçim öncesindeki pr çalışmaları da gayet iyiydi fakat terör yandaşlarına olan düşkünlüğü akabinde terörist cezanelerine katılımı aldığı oyların bir kısmını kaybettirdi.

deccal in ortaya çıkması

tek gözlü bir şey görürsem altıma sıçarım zaten. bunun söylenmesine gerek yok herkes sıçar bence.