bugün

atomu geri birleştirmek. evet. neden parçaladılarsa artık.
yaşadığım hayattan pişman olmayarak ölmek.

Çünkü sanırım en korkutucu en zor ve en dönüşü imkansız pişmanlık bu olsa gerek.
çadırımı alıp gitmek. büyük tatil yaklaşmakta olup hayalime kavuşmama az kalmıştır. egeye işi düşen olursa gördükleri kampçı olma ihtimalim yüksek olacaktır. vakit yakın çadırları kapın.
(bkz: yok ki)
Bir Amerikan arabasi almak arabayi uçurumun kenarına çekip manzaraya karşı tek başıma içmek ama asgari ücretle nah yaparsın türkiyede hayal kurmaya bile imkan yok amk.
bir tane karavan alıp, eşimle dünya turuna çıkmak.
Her ne kadar sayısalcı olsam ve de askeri bir okul istesem de kendimi hep dilci olarak gördüm ve türkçü ideolojimde kendimi türk dili alanında diye sınıflandırıyorum. Bu yüzden en büyük hayalim bir gün türkiye'de göktürk alfabesinin resmi olarak kullanılmasını sağlamak.
hayal kuramıyorum ki artık en büyüğü, en küçüğü olsun.
sakin bir yerde kitaplarımı yazabilmek..
kuruyemişçi olmak.
buraya yazıp açıklamak istemeyeceğim kadar büyük, özel ve güzel hayallerdir. hayallerin büyük olduğu ölçüde insanın aklında ve kalbinde kalması gerektiğine inanıyorum. her yerde açıkladıktan sonra o kadar büyük hayaller kurmanın ne anlamı kalır ki... değil mi?
görsel
(bkz: the venus project)
Motorsikletti bi tanesi gerçek olma aşamasına girdi .ehliyete yazılmak başarmanın yarısıdır
birkaç kafa arkadaşı toplayıp arabayla (ben kullanıcam ama) bi tatil köyüne gidip birkaç hafta kafa dinlemek, takılmak.
akşamları çilingir sofrası kurup, sabaha kadar sohbet muhabbet...
sevdiğim kızın düğününde sahneye çıkıp 31 çekmek en büyük hayalimdir.
gayda çalmayı öğrenmek.
görsel
Benim en büyük hayalim yaşlandığımda ya da kendimi hazır hissettiğimde bir roman yazmak. Bir kaç defa başladım ama yazdıklarımı çok başarısız buldum her defasında. Her okuduğumda kendimi Ya anlatmak istediğim şeyin çok dışında bir yerde ya da hiç derinliği olmayan sığ bir hikayenin içinde buluyorum. Cümlelerim ya çok uzun ve karmaşık ya da kısa ve sığ. Karakter kısmına hiç girmiyorum bile büyük ihtimalle karşı cins karakterin biraz zayıf hem cins karakterin analizi üzerinden kurgulanan bir roman olabilecek ancak. Hep bir karakterin zayıf kaldığı Pek çok romanda olduğu gibi. Oysa ne muhteşem olurdu karşı cinsin ruh tahlilini yapabilen bir roman. Çalıkuşu ve anna karenina bu anlamda en başarılı bulduğum iki romandır. Reşat nuri nin kitaptakine benzer bir yaşam sürmesinin etkisinden olsa gerek kitapta feride karakteri aşkından çok ayrıntılarıyla devleşir. Kurgu feride üzerindendir.

haddinden fazla Alıngan ve çekimser bir karakterim olduğundan kimseye okutmaya cesaret edemedim. Tüm girişimlerim sonuçlanmayan Başarısız birkaç deneme olarak kaldılar. Piyasada bırak dilini karakterlerini kurgusu bile saçmasapan roman dolu. bunu ben bile yazardım ama bir yayınevine götürmeye asla cesaret edemezdim şu özgüvenin üçte biri bende olsaydı keşke dediğim pek çok kitap gördüm. Ama nafile. Mükemmeliyetçi bir karaktere sahip olmak çok zor. iyi bir roman nasıl yazılır kurgu nasıl olmalıdır psikoloji kitapları hepsini okudum oldukça fazla romanda okudum. Bu konuda Söylenen herşeyi yaptım diye düşünüyorum ama yazdığımı tamamlayamadan hemen pes ediyorum. Düşündüğüm yazmak istediğim şeyi kitaptaki insanın kafasından söyletebilmek çok zor. Onun dünyasından dünyaya bakabilmek imkansızmış gibi görünüyor. Bunu en gerçekçi yapabilen hayranı olduğum birkaç yazar elimi kolumu bağladı keza. yetersizlik ve güvensizlik konusundaki korkularımı daha da pekiştirdi.

Okuduğum yazarların mutlaka hayatlarını da okurum. Çoğu yalnız izole ve mükemmeliyetçi insanlar. Buhranlı çocukluk ve ergenlik yılları buraya kadar tamam. Yazdıklarının tam zıttı bir hayat yaşayanlar mı Hayatlarını yazanlar mı hangileri daha iyi bilemedim. Ama bir esere derinlik verebilmek o her yiğidin harcı değil işte. Belki de derinleşmek için daha fazla yalnızlaşmak daha izole olmak gerekir. Bu hayali buraya yazarak somutlaştırmak sonrasında tekrar tekrar okumak belki daha cesaretli ve daha sabırlı davranabilmek konusunda yardımcı olur diye ümit ediyorum. Zira Çekingenliğimi üzerimden atabilmek konusundaki ilk adımım budur. itiraf edebilmek somutlaştırmak. Velev derin ya da sığ Ölmeden önce iyi bir hikayesi olan hayalleri aşkları büyük kendileri küçük ve iyi analiz edilebilmiş ortadoğulu karakterlerden oluşan mistik bir roman bırakmak en büyük hayalim bu.
(bkz: para) *
roman yazmak, daha sonra o romanı senaryo haline getirmek ve yönetmenliğini yapmak.
birgün engelli bir hayvan sahiplenmek.

o masum tatlı şeyin mutluluğuna tanık olmak ve birbirimize bağlanmak. çok istiyorum.
yaşayabilmek.
Cennete gitmek.
Turanın kurulduğunu görmek ve Turan ordusunda komutan olmak.