bugün

tırnak sürtmesi sesi.
(bkz: kişner gibi gülen kadın sesi)*
(bkz: sinem kobal sesi)

not: bu kız konuşmasın sözlük gerçekten ayar oluyorum ve ağzına ağzına vurasım geliyor.
boş ses.
ülkem siyasetinin içi dolmayan seslerinin istisnasız tümü
öksürük, art arda hapşırık, bazen hıckırık..
tabi cok insani bunlar.. *
ben de androit değilim elbette, ama bazen kendime ceza vermek zorunda kalıyorum, azarlıyorum kendimi ve etrafımdakileri.tamam itiraf ediyorum kendimi azarlamıyorum,hatta cogu zaman sevimli buluyorum ama adil olsun diye boyle yapmaya calıstım olmuyo, baskası olunca dayanamıyorum.* cok dertliyim bu konuda
niye boyle hissediyorum diye cok düsündüm ama hissedyorum iste napim.
mesela, biri boyle birden hapsirinca en yakınımdaki nesneyi kapıp ona fırlatasım geliyo

ah yaa!
sınavda duyulan (bkz: horoz sesi). bir liseye minik bir hayvanat bahçesi yapma fikrini bulan dahiye selam ederim.
dış gıcırtısı sesi, ağız şaplatma sesi. * *
(bkz: elektrikli süpürge sesi)
(bkz: serdar ortaç sesi)
11880 reklam müziği
overlokçu sesi.
(bkz: overlok makinesi ayağınıza geldi. halı kenarı, paspas kenarı)
seri olarak burun çekme sesi.
çatalın tabağa sürtüldüğü zaman çıkan tiz ses.
(bkz: bedri baykam)
osuruk sesi.
sessiz ortamda birinin sürekli ellerini şaplatması.

konsantre bir anda masada duran pet kola şişesinin çat diye ses çıkarması.
hatun kişilerin çıkarttıkları bebeksi sesler.
bakkal süleyman abinin sesi.
tırnakların duvara sürtününce çıkardığı ses.
şehir gürültüsü.
melih gümüşbıçak denen zımbırtının semiş demesi. çıldırıyorum ya.
normal şartlarda boş boş oturup da iş yerine müdürün gelme saati yaklaştığında harıl harıl çalışıyor mesajı vermek isteyen afedersin karaktersizlerin (afedersinden sonra hafif kaldı ama neyse) müdür iş yerine giriş yapıtığında gayet yavşak bir ses tonuyla ''efeemm günaydınléér'' diyen personelin sesi.

bir gün yönetim odasına çıkıp bunları anlatmayı aklımdan geçirsem de, o şirretlikleriyle beni de, yönetimdekileri de kandıracaklarını bildiğimden susuyorum, susadıkça gidip kendimi serin sulara atıyorum...
dayanamadım dolduruyorum..
su sesi. susesi. susesi.
öyle romantik gibi "aay çok güüüzel" diyemiyorum ben mesela. çocukluktan kalma olduğunu düşündüğüm, fizyolojik mi psikolojik mi olduğunu çözemediğim bbir dürtüyle, sürekli çişim geliyor.
güncel Önemli Başlıklar