1. 1.
  haklı gerçektir ama yazar alımı zaten şu an kapalıdır.
  -1 ... cnnturk
 2. 2.
  "biz bize yeteriz" diyen yazarın sarf ettiği cümle..
  ... balta
 3. 3.
  kafayı içeri attıktan sonra gençlerin önünü kesmeye çalışılmamalıdır kanımca. zaten artık yazamayan sindirilip gidiyor barınamıyor. kesinlikle kapatılmamalıdır ya da kapalı en kısa sürede açılmalıdır kanımca.
  1 ... isildur
 4. 4.
  saçma ve mantıksız bir fikir olduğunu düşündüğüm bir düşüncenin dillendirilmiş, ballandırılmış hali.

  o değil de kapatılsa ne olur, kapatılmasa ne olur? yazabilen yazsın, yazamayan gitsin, insanların düşüncelerine saygı duyalım, yanlış olduğunu düşünüyorsak dillendirelim.. sonuçta hepimiz yazarız.

  ayrıca dördüncü nesil dediğimiz birinci nesilden 10 yaş küçük bir yaş grubunu mu oluşturmakta mı ki gelmesi çok vahim sonuçlara yol açacak?

  uludağ sözlük, ekşi sozlugu geçebilir mi? hayır. 10 sene sonra? belki. kötü bir bağlamda söylemiyorum bunu hani maksadım hangisi daha kaliteli, hangisi daha kalitesiz olayı değil.. hangisi daha çok okunuyor, hangisi daha geri planda kalıyor. sonuçta ufak bir bilgi ihtiyacı olduğunda sıradan okur hangisini seçer? bir şarkı sözüne bakmak istediğinizde eğer okursanız hangisine girersiniz?

  kalite arttırılmak isteniyorsa önce kalitenin ne olduğunu sorgulamalı ardından yazar olması, olmaması gerekenleri ayırmalıyız. sonuçta arada ince, ufak, kırmızı bir çizgi yok. bu yazabilir, bu yazamaz demesi kolaydır. ha kötü yazar, iyi yazar ayrımını yapmak bana ya da bir başkasına düşmez o yüzden alımlar kapanmamalıdır, dibine kadar vurulmalıdır. moderasyon ince ince seçer aradan.

  ekşiden gelmiş, itüden gelmiş, mustafadan gelmiş herkese de kapı açık olmalıdır. elitist takılmaya ne gerek var? hepimiz insanız.
  3 ... balon
 5. 5.
  gerçekleşmesi için ilk önce yazar alımlarının açılması gereken saçmalama.
  -1 ... aksak tirtil
 6. 6.
  talihsiz bir aciklama. demokrasiye tecavuz...
  ... iktidarsiz tecavuzcu
 7. 7.
  yazar alımları merkezi sınavla ve üç kademeli yapılsın denilirse katılacağım önermedir.

  (bkz: şifreyi hatırlama kademesi)

  (bkz: bağyan yazarlara ilgisizlik kademesi)

  (bkz: polemiksiz üç gün geçirme kademesi)
  2 -1 ... zargana
 8. 8.
  bizim eve misafir gelmesin, bizim sohbetimiz bize yeter gibi alakasız bir mantıktır. kaliteli adamları aldıktan sonra yazar alımı sonsuza kadar açık olabilir. önemli olan sözlüğe katkı sağlayacak yazarların alınmasıdır.

  gerek mizahi,
  gerek siyasi,
  gerek spor,
  gerek edebiyat,
  gerek müzik,
  gerek tarih gibi sayılabilecek onlarca farklı tarzda bilgi sahibi olan yüzbinlerce insan var ve bunlara kapıları kapatıp " hayır kardeşim senin bildiklerini biz istemiyoruz " demek sözlüğün yüceliğini göstermez.
  ... cayvesigara
 9. 9.
  elit olmak isteyen * yazarın haykırışıdır. *
  ... dewe
 10. 10.
  'ben kapağı attım, artık kimse gelmesin' demenin süslü hali.
  3 -1 ... nikim yok benim