bugün

haklı gerçektir ama yazar alımı zaten şu an kapalıdır.
"biz bize yeteriz" diyen yazarın sarf ettiği cümle..
kafayı içeri attıktan sonra gençlerin önünü kesmeye çalışılmamalıdır kanımca. zaten artık yazamayan sindirilip gidiyor barınamıyor. kesinlikle kapatılmamalıdır ya da kapalı en kısa sürede açılmalıdır kanımca.
saçma ve mantıksız bir fikir olduğunu düşündüğüm bir düşüncenin dillendirilmiş, ballandırılmış hali.

o değil de kapatılsa ne olur, kapatılmasa ne olur? yazabilen yazsın, yazamayan gitsin, insanların düşüncelerine saygı duyalım, yanlış olduğunu düşünüyorsak dillendirelim.. sonuçta hepimiz yazarız.

ayrıca dördüncü nesil dediğimiz birinci nesilden 10 yaş küçük bir yaş grubunu mu oluşturmakta mı ki gelmesi çok vahim sonuçlara yol açacak?

uludağ sözlük, ekşi sozlugu geçebilir mi? hayır. 10 sene sonra? belki. kötü bir bağlamda söylemiyorum bunu hani maksadım hangisi daha kaliteli, hangisi daha kalitesiz olayı değil.. hangisi daha çok okunuyor, hangisi daha geri planda kalıyor. sonuçta ufak bir bilgi ihtiyacı olduğunda sıradan okur hangisini seçer? bir şarkı sözüne bakmak istediğinizde eğer okursanız hangisine girersiniz?

kalite arttırılmak isteniyorsa önce kalitenin ne olduğunu sorgulamalı ardından yazar olması, olmaması gerekenleri ayırmalıyız. sonuçta arada ince, ufak, kırmızı bir çizgi yok. bu yazabilir, bu yazamaz demesi kolaydır. ha kötü yazar, iyi yazar ayrımını yapmak bana ya da bir başkasına düşmez o yüzden alımlar kapanmamalıdır, dibine kadar vurulmalıdır. moderasyon ince ince seçer aradan.

ekşiden gelmiş, itüden gelmiş, mustafadan gelmiş herkese de kapı açık olmalıdır. elitist takılmaya ne gerek var? hepimiz insanız.
gerçekleşmesi için ilk önce yazar alımlarının açılması gereken saçmalama.
talihsiz bir aciklama. demokrasiye tecavuz...
yazar alımları merkezi sınavla ve üç kademeli yapılsın denilirse katılacağım önermedir.

(bkz: şifreyi hatırlama kademesi)

(bkz: bağyan yazarlara ilgisizlik kademesi)

(bkz: polemiksiz üç gün geçirme kademesi)
bizim eve misafir gelmesin, bizim sohbetimiz bize yeter gibi alakasız bir mantıktır. kaliteli adamları aldıktan sonra yazar alımı sonsuza kadar açık olabilir. önemli olan sözlüğe katkı sağlayacak yazarların alınmasıdır.

gerek mizahi,
gerek siyasi,
gerek spor,
gerek edebiyat,
gerek müzik,
gerek tarih gibi sayılabilecek onlarca farklı tarzda bilgi sahibi olan yüzbinlerce insan var ve bunlara kapıları kapatıp " hayır kardeşim senin bildiklerini biz istemiyoruz " demek sözlüğün yüceliğini göstermez.
elit olmak isteyen * yazarın haykırışıdır. *
'ben kapağı attım, artık kimse gelmesin' demenin süslü hali.
günlük en az 10 mantıklı entry girmeyen yazarın da, yazarlığını iptal edelim şeklinde, abartılmayı hakeden talep.
Yazar alimlari kapatilsin demek yeni bakis açilari ve farkli fikirler de kapatilsin demektir.
(eğer yazar alımlarını sürdürmeye teknik yönden imkanımız varsa) birinci nesil yazar olarak katılmadığım ifade. bazıları * gibi yeni fikirlere, yüzlere kapalı olmamalıyız.
hatta 2. ve 3. nesil yazarlar da uçurulsun ve sözlük sadece 1. nesil yazarlara kalsın, istedikleri gibi at koştururlar böylece. daha da abartarak diyorum ki bütün yazarlar uçurulsun sözlükte sadece moderatörler kalsın.
karışmayın şu zall'ın işine be kardeşim. adam gazetelere demeç vermiş adam.

ya zall, konu açılmışken, sen şu google adsense'ten kazandığın parların bi kısmını dağıtsana bize. bak bayram da geliyor. tamam, başlık ve konu dışına çıktık.

ya şimdi yeni yazarları alıcan, payımıza düşen para azalacak. ondan yani.
2 senedir yazıyorum sözlüğüne be, bari şu adsl'in bi kısmını karşıla.

(bkz: pinti)
(bkz: cimri)
düşünce özgürlüğünü engelleyici düşünce (!).

zorunlu edit oldu: 4. nesil diyerek genelleme yapılmasını yanlış buluyorum zira bu sözlüğü kirletenler içinde her nesilden yazar muhakkak ki vardır.
en azından kalifiyeli alım yapılsın seçici olunuz efenim.
açın açın iyi oluyor. mükemmel arkadaşlar var ramazan günü şifa niyetine.
yanlış ve haset kokan bir başlık..
öyle ki herkes buraya anasının karnında gelmediğine göre yeni fikirler, yeni insanlarla tanışma imkanımız engellenemez..
herkes dostoyevski ya burda, gelen kaliteyi düşürecek. yeni üye olan yazar da senin gibi bir adam işte; o da güldüğü, komik bulduğu, beğendiği şeyleri anlatacak, fikir beyan edecek. farkın iki gün önce üye olmak mı yani?

moderasyon ekibi büyütülsün yazar alımları da hiç kapatılmasın gibi bir fikirle karşı çıktığım öneri.
(bkz: fasist yazar istemiyoruz)
bir kıyım yapılacaksa bu kuşaklar arası değil elma ve armut arasında yapılmalıdır. nerden bilinebilirki yeni gelcek yazarların performansları incelenmeden.
4. nesil sözlük mafyası iş başına! *
(bkz: kapatin kapiyi cereyan yapiyor)
ben girdim kalanlar düşünsün artık
(bkz: göt olduğu günleri unutan yazar)