en sevdiğim aktivitelerdendir. kişinin kendisini güvende hissetmesini sağlar.
çocukken her korktuğunda,üzüldüğünde yorgana sığınmış kişi alışkanlığıdır. havalar çok sıcakta olsa vücudun illa ki bir noktasına değecektir başka yolu yoktur.
alışmış bünyenin 45 derece sıcakta bile vazgeçmediği nedeni belirsiz eylem. O ağırlığı hissetmeyince rahatsız oluyo insan , bacaklarin arasına yerlestirilcek iki bacak arasında 4 cm lik bi bombe olucak falan filan. Anlam veremiyorum kendime bazen nasi bi bilincalti. Yorgan yoksa rahat yok yumusacik arasinda kaybolmak varken pike vs asla tercih edilmez.
yorgansız yatamayan kişi aktivitesidir. Yorgansız olunca kendini boşlukta hissederler bu kişiler. Aklına incideki hikaye gelse direk yorgana sarılırsın ve kendini güvende hissedersin, ancak yorganı olmayan neye sarılır bilinmez.yazın üstünüze örtmedikçe sorun yoktur tabi bacak aranıza alır uyursunuz. Şu an benim de üzerimde yorgan var ve aklıma incideki hikaye geldi bile.
(bkz: zaman kötü kolla götü) ibaresi
muhtemelen mersinde yaşamayan insanların aktivitesidir. Zira yemez
(bkz: yapılamaz demiyorum yapamazsın diyorum)
(bkz: ardahan) *
yorgan kadar kalın olmasa da çarşaf kullanılır yazın.

sarılır yatarsın böyle, yanlız hissetmezsin kendini.
insana güven verir. yorgan olmasa bile yazın boynuma kadar örtülü bir şekilde yatarım. sebebi; küçük yaşta izlenen dracula 2000.
Genellikle yanlız yatan kişilerin alışkanlığıdır.
yorgana sarılınırsa yaz kış farkemez gene de yatılır...
Gerede de yasayan bırı ıcın elzem bır olaydır.
karadenizde yaşanan bir durum yazın kar yağar buralara.
alışkanlıktan ötürüdür. insan bazen çıplak gibi hissediyor kendisini.
bazılarına göre anormal bir durum. ama ben hava isterse 60 derece olsun, illa ki üstümü örter de yatarım.