bugün

yanlış anlaşılmasın, ben kendi zihniyetime göre söylüyorum bunu; kız olsaydım eğer bir düşünürdüm. yani patron zengin, yakışıklı ve 'neden olmasın' tarzda bir insan ise sırf hoş olmaz diye alışılagelmiş bir şekilde davranmazdım.
(bkz: cool story bro)

But.

Without reading, (-) go.
Flat head hatun avukatmış kaçırma bunu.

Onun dışında Kadınların iş hayatında sıklıkla karşılaştığı sorun. Üzücü tabi.
bebeğim bi caps atmamışsın ki güzel misin çirkin misin bi bakalım öyle karar verelim hangisi haklı hangisi haksız..
Kız olabilecek en onurlu ve uygun dilde durumu red etmiş adam çok şerefsizmiş ve butün bunlaeın dışında hukukcu kızlar neden hep çekici görünüyor bilmiyorum.
Yazar bu entride guzel oldugunu belli etmis. Iyide adam seni taciz etmemis. Adam gibi restauranta goturup orda hislerini dokmus. Hayir ilgilenmiyorum dersin olur biter.
Yarın bir gün eşimizi, kardeşimizi nasıl olur da güvenip göndereceğiz çalışmalara. Millet aşmış kendini, alenen utanmazlık yaparlar, sahipsiz sanarlar insanları. Götlerine soda şişesi sokmaya her daim hazırım. Tetikte bekliyorum!
kırmızı dosyalı hanım kızımız.
Patronum dediğin kişi seni her toplantıda yanında olmasını istiyorsa ya seninle zaman geçirmek ya da güzel bir fiziğe sahipsen ilgi çekici olduğun içindir.
Bu toplantılarda kadınların alınacak olan iş ve ihaleye fesat karıştırma amaçla götürülür.
Erkekler her kadını sever... aynı durum kadınlar için de geçerlidir.
Göster ama elletme mantığı yani.
bazı kadınlar bundan hazzeder ancak konumuz o değil. yavşamak konusunda ine geçen bir başlık vardı.

e birde kanunlar var.

(bkz: mobbing)

iş hayatı acımasız ve bu acımasızlık kadınından erkeğine her çalışanı etkiliyor.

şikayetvar.com adlı sitede bu konuda şikayet oluşturulabilir.

ben her zaman kanun nezdinde atılacak adımlardan yanayım. bu gerek aile tanıdıklar vasıtası ile darp edilmek ile de uygulanabilir ancak öncelik resmiyet.

mobbing aslında çalışan için büyük bir tehditken, kanun nezdinde kanıtlanabildiği sürece haklılığınız tescillenebilir.

bir tavsiye:

(yazar burada haddini aşabilir)

yüzlerce erkeğin olduğu şantiyelerde bir veyahut birkaç kadın çalışan olan ortamlarda bir erkek olarak çalıştım.

alt üst ilişkisi denen şeyin sınırları konusunda burada çalışan kadınlardan birazcık ilham alın derim.

hani nasıl bir şeye maruz kaldıklarını bir tasavvur edin. adına profesyonellik veyahut ne denir bilmem ama bu konuda bu kadınlar gerçekten iyiler.

sizler ise daha çok kadın çalışan bir ortamda bile kendiniz av haline getirebiliyorsunuz.

işe girmeden belirt.

kardeşim ben yemekli toplantı olacaksa baş başa olmamalı diye.

işe giderken elbette güzel falan olun amenna ama insan ilişkileri denen şeyi de bir zahmet iş sınırlarında yürütün.

baş başa kapatılmış bir mekanda yemek yenileceğini görüyorsan. bir zahmet ilk adımı attığın anda tepkini koyacaksın. çünkü atılan her adım karşı tarafın hanesine +1 gol olarak yazılıyor. sen sanmasan da o yazıyor onları.
Gayet doğal.
Hele ki bu olayda mobbing yapan patronun arkasında 30 avukatlı bir hukuk departmanı olduğu düşünülürse.
Çalışanların hak ararken bir hukuk firmasına ya da hukuk departmanına karşı şansı olmaz.
Bunun ne kadar zor olduğu philadelphia filminde işlenmişti.
Kim kimin ekmeğiyle oynuyorsa Allah belasını versin. Evet.
Gecenlerde bununla ilgili bir şey okudum. Kadina patronu ahlaksiz tekliflerde bulunuyordu sonrasinda kadin istifa etmisti. Buraya kadar sinir oluyorsun ve sonrasinda haberin altinda şöyle bir yorum okuyorsun: " ölünce oraya solucan yilan girecek patronunki girmiş çok mu". Bu turkiye'deki erkeklerin ne kadar igrenc oldugunun en kucuk kaniti.
Sitrits of filadelfiaa - burus sipringstiin..

her neyse, günaydın herkese.. uyanın üsküdarda sabah oldu..

bu ülke böyle bir ülke ve dejenere olmamış tek bir alanı yok..

yoksa yani esasen suç bizde değil hep o haçlı ordusunda..
Helal olsun.. delikanlılık sadece erkeğe mahsus bir durum değil görüldüğü üzere.. hayata iki bacağının arasındaki uzuvla bakan yavşaklara güzel bir ders olmuş.. böyle şeyleri okuyunca aynı cinsten olduğum için tiksiniyorum bu erkeklerle..
Patrona yavşasak acaba patron istifa eder mi?
yazik, patronu istifa ettirebilecekken istifa etmek demektir.