bugün

imzasını geri çekerse özür dilemeyi mütekabiliyete dayandırdığını göreceğimiz ve bunun içinde vicdan muhasebesi gibi bir şey olmayacağından hareketlerini tamamen göstermelik bulacağım sanatçıdır.

bence böyle bir durumda hiç imza atmaması daha iyi olurdu. şu da var ki kendisinin hayatı üzerine bir belgesel izlediğimde güzide annesi kadar yürekli bir insan olamadığını, piyasada iyi iş yapabilmek için mümkün mertebe suya sabuna dokunmamaya gayret ettiğini görmüştüm. (bunu kendisi de kabul ediyor zaten. annesi, babasının ve çevresinin baskılarına karşı direnen ve kadın ozan olmayı başaran, ataerkinin hüküm sürdüğü topraklarda bütün baskılara göğüs germiş, kabul görmüş bir kadın.)

annesi bana göre tam bir devrimcidir, yavuz bingöl'ü ise yine de takdir ediyorum. ama imza çekmek gibi bir niyeti var idiyse keşke hiç atmasaydı.
artık TRT yasaklısı bir sanatçıdır.

--spoiler--
Demokratik açılımların arka arkaya geldiği Türkiye"de Kürtçe açılımına öncülük eden ve Kürtçe kanalın hazırlıklarını tamamlayan TRT"de yıllar öncesinde kalan sanatçı ambargosuna geri dönülmesi şaşkınlık yarattı. TRT"nin ünlü türkücü ve oyuncu Yavuz Bingöl"e ambargo uyguladığı belirlendi. Yavuz Bingöl"e ekran yasağının nedeninin 1 Mayıs olaylarında polisin orantısız güç kullandığına ilişkin eleştiri yapması olduğu da ileri sürüldü.

JÜRi OLDU YASAK KONDU

Bingöl 2008 yılının Nisan ayında yayına başlayan "Altın Adımlar" isimli halkoyunları yarışması programında TRT"nin Müjde Ar ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte jüri üyeliğini yaptı. Canlı yayınlanan program sırasında Yavuz Bingöl, 1 Mayıs olaylarında polisin orantısız güç kullandığını belirterek, "50 yıldır bu ülkede her 1 Mayıs"da işçi, öğrenci , memur dövülüyor. şu görüntülerden utanacak ve engel olacak bir yetkili yok mu?" diye sormuş ve eleştiride bulunmuştu. Bu açıklamaya stüdyodaki konuklar alkışlarla karşılık verirken, protol sıralarında oturan ve RTÜK istanbul bölge müdürü olduğu sonradan anlaşılan bir kişi "siyaset yapma" diye tepki göstermişti. Bu olayın TRT içinde yoğun tepki doğurduğu ve TRT genel müdürü ibrahim Şahin"in de yaşanan bu olay nedeniyle öfkeli olduğu ileri sürülmüştü.

VE YASAK

işte ne olduysa ondan sonra oldu ve Yavuz Bingöl"e TRT ekranları kapatıldı. Bingöl kendisine ekran yasağı uygulandığını bile anlayamadan TRT ile bağları kesildi. Ancak bir kaç hafta önce "Sen Türkülerini Söyle" isimli türkü yarışması programına konuk jüri üyesi olarak çağırıldı. Bingöl kabul etti. Ancak TRT yetkilileri ikinci kez aramadı ve programa çağırmadılar. Bunun ardından TRT int kanalında yayınlanan "Tatlı Dilli Güler Yüzlü" isimli programa konuk sanatçı olarak davet edildi. 5 Ocak Pazartesi yayınlanacak programın çekimleri için önceden Ankara"ya gelen Bingöl, bir sürprizle karşılaştı.

Program sorumluları bir kez daha iptal kararını ilettiler. Bu gelişme üzerine Bingöl ve menejeri Erden Demir, TRT içinde ikinci kez yaşanan iptalin nedenini araştırdılar. Ve o zaman ekran yasağı uygulandığını öğrendiler.

BiNGÖL: "iNANAMIYORUM"

internethaber"in ulaştığı Yavuz Bingöl, konuyla ilgili, "Ben böyle bir ekran yasağı uygulandığına inanmak dahi istemiyorum. Bir yanlış anlama olmuş olabilir. Çünkü, TRT"yi özel kanallarla yarıştırma, dünyaya açma ve demokratik bir yapıya kavuşturma hedefindeki sayın Şahin böyle bir talimat vermiş olamaz. 21. Yüzyıl Türkiye"sinde sanata ve sanatçıya yasak koymak anlaşılabilir bir şey değildir. Bize böyle bir bilgi geldi ancak doğru olmadığına inanmak istiyorum. Aksi demokratik bir ülkeye yakışmaz. Benim ülkeme yakışmaz!" dedi.
--spoiler--
an itibarıyla siyaset meydanı'nda ahmet kaya icin yaptıgı özelestiri icin;
http://www.bizimgazete.or...elestiri_Yapti_/8181.html
yıllar yıllar önce, siz deyin seksenlerin sonu ve ben diyeyim doksanların başları, işte o yıllardı.. ankaranın gölbaşı semtinde gençlik spor vakfı'nın bir tesisi vardır. göl kenarında, leziz bir mekandır. işte yavuz bingöl, o bahsettiğim yıllarda bu mekanın restaurant bölümünde şarkı türkü söylerdi. senelerce de söyledi. biz de oraya gittiğimizde genellikle onun çıktığı akşamlara denk gelirdik.
daha sonra oradan ayrılıp istanbul'a gitti -ki sanırım artık keşfedilmişti. ve o yavuz bingöl, şimdi tüm türkiyenin tanıdığı, dinlediği, fikirlerine kızıp eleştirdiği, ama filmi veya albümü çıkınca izleyip takip ettiği yavuz bingöl oldu.
detone olmakta zorluk çekmeyen türkücüdür.
o güzelim sesinin kıymetini bilmeyen türkücü,oyuncu vs. son zamanlarda alanı dışında işler yaparak hayranlarını şaşırtmış,hele hele küpe takarak kahretmiştir.
yirmili yaşlarının ortalarında kulvar değişikliğine giden sanatçı. eskiden umuda ezgi diye bir grupları vardı. orda söylerdi. sol görüşlüydü sonra birden tecihini şöhret olmaktan yana kullandı. daha fazla hayranı var şimdi, daha fazla parası var ama inanın sesi hala çok güzel..
annesi şahsenemin yaptığı türkülerle oğlunun yaptığı türküler arasında dağlar kadar fark olan.solcuyum diye ortalıkta dolaşan.halbu ki solculuğunu yolda düşüreli yıllar olalı insan.
şu an okan bayülgen'in programında olan şahsiyet..
sol'cu imiş. sol'da imiş..
açılım toplantısındaydı sabah da.
öyle takılıyor işte bu aralar..
sarı gelini şahane söyler gerçi, hakkını yemeyelim.
rerörerörerö
çok açıldı bu aralar demekten alamıyorum kendimi sayın seyirciler.
rte'nin düzenlediği kahvaltıda giydiği takım elbiseyi, disko kralında da giydiğini gözlerimizden kaçırtmayan türkücü.
solcu entellektüel triplerinde kaybolmuş insan. bu konuda bu kadar gereksiz bir şekilde ısrar etmesi kendisini bitirmiştir; mustafa özarslan gibilerinin yanında tuhaf bir yere konmuş kelebeği andırır.
kül albümü bende hayal kırıklığı yaratan, adam gibi şarkıcı.
kül albümüyle insanların ruhlarını dinlendirmeye* devam etmektedir. alınız alınız alınız.
adına sadece 80 entry'nin girildigi gerçekten sanatçı olan kalbi güzel insan.

malum işsizlik sorunu var adamda kendince bu soruna bir çözüm yolu bulmuş; her kim olursa olsun 50 kişiyi istihdam ederse gidip ayagına şarkı söyleyecekmiş ve bugünkü milliyet gazetesinde okudugum habere göre bu hareketinde başarılı olmuş ve bayagı bir konser vermiş.

helal olsundur;
sanatçı dedigin böyle olur halkının derdini kederini paylaşır , elinden ne geliyorsa yapar . diger sanatçıyım diye gezenler baksınlarda örnek alsınlar.
şarkıcı mı, oyuncu mu, türkücü mü ne bok olduğu belli olmayan "her işi yaparım abi" kişisidir.
şahane ses. yetenek.
sevmediğim şahsiyet.

kendileri direk solcu takılır ama solculukla alakası yoktur altında son model mercedes slk vardır arada bir solculuk reklamıda yapar ihmal etmez yani çakma solculardan tiskiniyorum.
zamanında annesi ile sendika düğünlerinde türkü söyleyen genç yağız eleman şimdilerde başbakanlığa kürt açılımı için mercedesin 1.2 trilyonluk makinası ile gitmektedir, lafta kadının ne kadar değerli olduğundan dem vuran zat bir bar çıkışında cipinde oturup bardaki pezevenge, pezevengin yanındaki üç sarışın hatunu kastederek "kuzuları gönder koçum" diye seslenmektedir, bu esnada magazincileri farkeden yavuz yüzünü kapatıp çekme olum ne yapıyorsun diye kızmakta.. evet yavuz emek kutsaldır bir gün tüm solcular senin tozlarını taşıdığın yolları arşınlayacaktır çünkü evrimleri bunu kaçınılmaz kılmakta.
ne olduğu belli olmayan adam. ermenilerden özür diliyorum kampayasında adı olmasından sonra iyice gözlerden düşmüştür.
Kesinlikle turnalara aşık olan şarkıcı. her şarkısında turnalara atıfta bulunur. Turnaların kendisinde özel bir yeri olduğunu düşünüyorum.
saatlerce sıkılmadan dinlediğim ve dinleyebileceğim o hüzünlü sesiyle birçok esere hayat vermiş, güzel sesli insan.
uykusuzluğa birebirdir. kadife sesiyle tatlı uykulara uğurlar sizi.
içki yasağı konusunda iddialı açıklamalarda bulunmuştur.

--spoiler--
Sadri Alışık Tiyatrosu oyuncuları önceki akşam Cihangir'de birlikte yemek yedi. Yavuz Bingöl, gecede alkol yasağıyla ilgili konuştu. Gecede sahneye çıkıp şarkılar söyleyen Yavuz Bingöl, son günlerde herkesin dilindeki içki yasağıyla ilgili konuştu: "Ben ömrüm boyunca yasak masak takmadım. Yasak olan yerlerde sigara da içiyorum, içki de içiyorum. Koyar önüme içerim, mahkemelik olurum. Yani garip garip şeyler başlayacak..."
--spoiler--
http://www.medyaradar.com...nlu-yasaga-uymayacak.html
adam gibi adamdır. kadife seslidir. bir keklik söyleyişi vardır ki ağlatır..

http://bit.ly/ojnr1e