bugün

insanın zihninin boşalmaya başladığı zamanlar olan uyuma öncesi dönemde düşünülen şeylerdir. genelde alabildiğine saçmadırlar. rüyada görülesidirler.*
(bkz: rüyada rüya görmek)
sevgilidir sözlük sevgili...
sevişmediğini hatırlamak.
Sevdicek.
yatmadan önce yaptığın işler hakkındaki düşünceler.
yastıktır. yastıksız yatılmaz hocalar.
gün boyu ne yaptıysanız, o yaptıklarınızın yatmak için yatağa girdiğinizde gözünüzün önünden geçmesidir. mesela benim gibi günün büyük bir bölümünü age of empires serilerini oynayarak geçirdiyseniz yatmadan önce paladin basmanız, şahi toplarıyla bombardıman yapmanız muhtemeldir.
tarih ders notları .
inanılmaz yaratıcı şeyler gelir.değişik film seneryoları , yapılabilecek farklı yemekler , şiir gibi şarkı sözü gibi sezen aksu nun sözleri tadında sözler vs. dur not alayım derken hoopp...
(bkz: sevişmeden uyumayalım)
Gergedanın ezik kalbim üzerinde koşturması
Aynı benin farklı el de yepyeni bir hal alması
Uykudan evvel yolculanan günün hatırlanması
Derinden bir iç yanması (YANDIM.)
dişleri fırçalamak.
(bkz: eski sevgili) çoğu sözlük yazarinin muhtemelen en çok aklına gelendir.
dürüst olmak gerekirse;
(bkz: seks)
o an yanınızda sevgilinin olması istenir sevgilidir sözlük. mışıl mışıl sevgiliyle sarılarak uyumak varken neden aklını saçma şeylerle kurcalayasın.
ertesi gün finaliniz varsa neredeyse sadece dörtte birine göz gezdirebildiğiniz dev kitabın o dörtte birlik kısmının yaprakları uçuşur durur gözünüzün önünde. ha finaliniz yoksa da normal bir günse yani yaptıklarınız, yapamadıklarınız, gelecek planlarınız, falanınız filanınız işte hepsi el ele tutuşup sabaha kadar yatakta dönüp durmanız için beyninizi yer durur.
Uyumadan önce akla gelen saçmasapan hayal ürünleri veya yaşananların tekrar yaşanıyormuşçasına düşünülmesi durumlarıdır. Uyuma süresini geciktirmekle berabere 1-1,5 saat farklı farklı şeyler düşündüğüm bile olmuştur. Ve o süre içinde haliyle uyuyamama. O tarz durumlara kapıldığınız tek önerim uyumakla ilgili birşeyler düşünün. Ve gözlerinizi kapatın. Yoksa işiniz oldukça zor.
yapmayı unuttuğun herhangi bişidir.

- hergün içmen gereken ama daha içmediğin ilacın
- araman gereken ama aramadığın biri
- halletmen gereken bi iş
- okuman gereken bir not

herkesin kendi o'su.
uykunun içine edecek bir sürü şeylerdir.

- gün içinde unutulan önemli bir iş.
- yarın yapmanız gerekenler.
- canınızı sıkan kişi ya da olaylar.**
- ödemeler.
- çocukların üstünü örtmüş müydüm?
sahi kapıyı kilitlemiş miydim? *
ertesi gün ne giyileceğidir.
bugün de ne çabuk bitti lan! cümlesidir şüphesiz.
Dişlerimi fırçaladım mı sorunsalı. Sonra (bkz: uyusaydimuyurdum) a iki hoh yapıyorum o gerekli cevabı veriyor. Genelde git fırçala der.