bugün

insanlığın, sevginin tescillendiği eylemdir.
tabii ki de yapılmalıdır.
bir dakika sonra başımıza bir bela gelmeyeceğinin garantisi yok. dua et de aynı duruma sen düşmeyesin.
allah göstermesin derim. ama olursa kesinlikle temizlerim.
gerçektende seven insanın yapacağı eylemdir.
Temizlerim. Bu hayatta yoldaşım olan adamın her gününde yanında olurum.
insanlara guvenimi inancımı ne bilim güzel olan herseyi tukettim. tukettiler daha doğrusu. bilmiyorum yaparmiyim ama duam kimse bana muhtaç olmasin herkes kendi işini yaparken ölsün. isterse 110 yaşında ölsün. benim elime düşmesinler. lutfen. lutfen. çok lütfen. dualarim hep böyle.
cennetlik insan işi.
Kendime bu konuda güvenmediğim için açıkça itiraf etmem gerekir ki evlenmedim.

Başlıkta verilen radikal bir örnek olabilir. Günlük hayattan daha geniş kapsamlı sorunlar var. Örneğin eşi travma yaşadığı için yıllar boyu cinsel birleşme yaşayamayan ve bebek sahibi olamayan insanlar var. Örnekler çoğaltılabilir.

Diyeceğim, evlenecek insan her türlü olasılığa açık olmalı.
Bu devirde kolay kolay kimsenin yapmayacağı şey, yapan insan da gerçekten seviyordur ve takdir edilesidir.
hoş bir durum olmasa bile yapılmalıdır. sağlıklı zamanda aşkım aşkom seni seviyom demek kolay. iş ki bu şartlarda göster kendini.

Bu arada yatalak dede devri bitti eş mevzusuna mı geçiyoz.
Her iki tarafta da olmak istemedigim durum.
Insan zahmeti zordur der buyukkerimiz...
Hepimiz birbirimize emanetiz .
bokunu bile yerim onun. dağları gölgesine denizi ayağına sererim.
Evlenirken iyi günde kötü günde beraber olmak için imzayi atarsin. Iyi gününde herkes yanindadir, onemli olan kötü gününde birinin yaninda olmaktir. Gazetelerde veya çevreden duyariz, iși bozulunca veya hastalaninca terk edenlere, ki rahmetli dayim bunlardan biridir, hastalandiginda eși terk etmiști ölene kadar biz bakmistik. Gercek ask ve sevgi kötü günde belli olur.
hayata bok temizlemeye gelen eziğin işi.
hiç gocunmadan yaparım
zaten evlilik bu değil mi?
Bokunu bile yer olum insan sevdiginin. bu şekilde düşünmeyen birinin sevgisine inanmam ben. Mantık evliliğidir o yada sadece bir hata.
annem dışında kimseye yapamam gibi geliyor ama bekarım tabi erken konuşmamak lazım.
asla yapmayacağımdır. ayrılırım amk, bir kere geliniyor dünyaya.
Kimse yapmak zorunda değildir. Ülkemizde engelli akrabanı bakarsan bakım parası alırsın, bakmazsan profesyonel bakıcı tutar baktırırsın. Olayı bu kadar dramatize etmenin bir anlamı yok. Sonuçta herkes her an bakıma muhtaç hale gelebilir.
yatalak olmuş eşin bakımıyla ilgilenmek.

ilişkide fedakarlığın kaçıncı seviyesi oluyor bu bilemiyorun.
asla yapmayacağım eylemdir. uyku hapını verip şehri terk etmek suretiyle hayatından çıkarım. ulan bir kere geliyorum hayata onda da altını mı temizleyeceğim?
hayat arkadaşı olmanın en güzel örneğidir. takdir edilesidir. gerçek bir sevginin göstergesidir.
asla yapmayacağım eylemdir. birde sakatla mı uğraşacağım bu genç yaşımda?
ben yaparım da bana yapmasınlar.

çekin fişimi beni muhtaç yaşatmayın.