Gerçekten yastığın altında olmadığı fakat insanlarımızın banka kasaları yerine kendi evlerinde çaydanlık içinde, tencere içinde ve hatta haberlerde çıktığına göre buzlukta muhafaza ettikleri altınlardır.

Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan'ın an itibari ile attığı twit şöyledir ; "Vatandaşlarımızı, yastık altındaki altınlarını değerlendirerek ülkemizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaya davet ediyorum. #DeğerKat "

Ekonomide bir problem olduğunu zaten biliyoruz fakat MTV zammı, vergi artışları, akaryakıt zamları falan filan derken ardından bu istek ile ülke ekonomisinin para arzının nedenli fazla olduğu açıktır.

Milli savunma sanayi giderleri artıyor evet ama zaten biz milli savunma sanayimize harcayacağımız parayı yabancı ülkelerden alacağımız silahlara verecektik. Adamlar silahları vermedi ve şimdi biz üretmeye başlıyoruz. Sonuçta gider değişmiyor. Milli savunma sanayi giderleri arttı demek yanıltıcı.

Örneğin kenan sofuoğlunu severim takipte ederim ama kaza yaptığı ülkede tedavi olmak istememesi ile sırf bunun için milletin verdiği vergiler ile uçuşları sağlanan özel jetler niye gidip kenan bey'i alıyor ki? Kendi imkanları ile ambulans uçak tutup gelebilirdi. Bu ve bunun gibi durumlar çok. Ve bunların parası vatandaşın cebinden çıkıyor. Sonra bakın konu nereden nereye geliyor.

- Eyyyy Milletim; çıkarın altınları yazılı yoklama yapacağım.
(bkz: ziraat bankası altın tahvil reklamı)
var tabi hemde gercekten yastık altında saklıyorum.
Yeni düğün yaptık, takılar hep yastık altı. Sanki bizde gözleri varmış gibi hemen açıklamalar filan, hayırdır?
görsel
Deştim deştim bulamadım.

Günümüzde yastık altında altını olanlar.*
Bir onları patlatamadilar.
(bkz: cimrinin altınları)