bugün

yasaiçi olan terör örgütlerinden daha dehşet verici olan terör örgütlerine diyoruz. neden böyle saçma bir şey diyoruz bilinmez ama diyoruz gerçekten de... dikkat edin her haber programında, gazetelerde, tartışmalarda diyoruz mütemadiyen. yasal terör örgütü olur mu? olsaydı bebeklerin gazını çıkaran,onlara şeker veren, ne bileyim hamilelere ve yaşlılara otobüste yer veren bir terör örgütü mü olurdu? anlamadım ben...*
akıllara "yasalara uygun terör örgütü var mıdır" sorusunu getiren grup.
(bkz: bolucu teror orgutu)
(bkz: yasaiçi terör örgütü)
vergilerini verip yasalar çerçevesinde katliamlar gerçekleştiren terör örgütlerinin dışında kalan gruba verilen isim. *
yasaiçi olanlar da kontrgerilla, gladio vs. olsa gerek.
yasaiçi terör örgütleri de vardır, kontrgerilla ve gladio'dan daha da kallavi olarak cia'i(evet! hem de türkiye'nin yasalarına uygun! türkiyede yasal terör hakkına sahip yani! ) gösterebiliriz. ama şu bir gerçektir ki yasadışı terör örgütleri daha büyük bir skalada katliamlar yaparlar. lakin bu yasadışı terör örgütlerinin yasal terör örgütleriyle ne gibi bağlantıları olduğunu konuşmak bu ülkede hala tabudur, tabu kalacaktır.

edit: yasa içi terör örgütü derken yasaların işlemediği, işlettirilmediği terör örgütlerinden bahsedilmektedir.

büdüt: yaptıkları ört bas edilenler de gayet otomatikman yasaya uygundur. kanıt yoksa suç da olmaz, aranmazsa kanıt da bulunmaz.
benzeri "yasadisi sazanlar" olan orgutlerdir. ayrica bir de "yasaici sazanlar" vardir. herseye gladyo, derin devlet diye atlarlar. sazan kardesim, gladyo ve derin devlet hangi yasalara dayanarak cinayet islemektedir?
1 ekim 2009 tarihli vatan gazetesi'nin sürmanşetinde yer alan kelime öbeği..
"yasadışı örgüt" dese anlayacağım ama, "yasadışı terör örgütü" ne oluyor çözemedim..
yasal terör örgütleri de mi var bilmediğim?
yasal terör örgütü olamayacağına göre mantık ilkeleri bazalınırsa doğasına uygun kurulmuş örgüttür.